Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak itt olyanok, akik úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akik úgy érzik, a családi viszonyaik és a gyerekkoruk hatással van a társas vagy párkapcsolataikra?

Figyelt kérdés

Nekem pl. mindig meg kellett küzdenem édesapám szeretetéért, de sosem fogadott el igazán. Ebben látom az okát annak, hogy az első pillanattól annyira ragaszkodom a másikhoz, hogy a férfiak a világ másik felére menekülnek, ráadásul általában olyanokkal kezdek, akikkel esélyem sem lenne kiegyensúlyozott kapcsolatra.

Hogyan lehet ezeken túllépni?

Privit is írhattok, hátha többen sikerül kitalálni valami megoldást:)

(24/l)


2013. szept. 15. 10:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, sok sikert neked remélem sikerül elköltöznöd és megoldani mindent :)
2013. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
2013. szept. 15. 12:01
 23/28 anonim ***** válasza:
Jelen!
2013. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Utolsó, kicsit több infót..?:)
2013. szept. 15. 12:31
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, sokat röhögök itt az idióta kérdéseken, és válaszokon, még nem jön egy ilyen kérdés, ilyen válaszokkal, mennyi szülőnek nem nevezhető lény, akik tönkreteszik a gyerekeiket, mennyi szörnyű történet.... :(


Tényleg azt tudom csak mondani, hogy aki teheti az kerüljön el abból légkörből, akár kollégium, akár albérlet, esetleg nagyszülők, vagy netán a pár családja, ha van rá lehetőség és ott szeretik.

Ezek amiket írtok, mind gyilkos közegek, akit semmiben nem támogatnak, mindig csak bántanak, az nagyon nehezen lesz kiegyensúlyozott, boldog, sikeres, mert egy idő után elhiszi, h tényleg semmit nem ér.

Mindanyiótoknak kívánom, hogy mielőbb kikerüljetek onnan, és megtaláljátok a boldogságotokat!

2013. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
A családi viszonyok, a szülőkkel való kapcsolat mindenkinek az életére hatással van, akár pozitív akár negatív hatással. Az utóbbi esetben jobb minnél előbb kiszakadni abból a közegből, és függetlenedni. Akinek nincs erre lehetősége, azt tudom tanácsolni, hogy próbáljon meg felülemelkedni az egészen, fogadja el hogy a szülei ilyenek, nem jó szülők valószínűleg nem is jó emberek, de nyílván ők is valamiért ilyenek lettek... ne vegyétek magatokra a sértéseket, engedjétek egyik fületeken be, a másikon ki. Ha nem lehet velük megbeszélni, nem kell. Elég ha te tudod magadról, hogy nem te vagy a hibás. Bocsássátok meg a rossz szülőknek a megkeseredettségüket, és hogy a rosszul alakult életük (vagy más) miatt létrejött belső feszültségüket rajtatok vezetik le, és ne kövessétek a példájukat. Legyetek Ti jobb emberek, legyetek Ti türelmesebbek, megértőbbek másokkal és a leendő családotokkal.
2013. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Többiek nevében is köszönöm a biztató szavakat.

Viszont én se a kolit se az albit nem engedhetem meg magamnak...ami marad diákhitelből az pont arra elég hogy ruházzam magam, bérlet, könyvek stb. A páromhoz mehetnék, de van az a bölcs mondás hogy jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni. (a tesom hibájából is tanulva nem mennék, mert neki is így romlott meg a kapcsolata a barátja szüleivel) a másik meg hogy nem tudnám elviselni, hogy úgy tartsanak el hogy egy ft-tal nem tudok beszállni, pedig már felajánlották hogy bármikor mehetek, de így nem...

Így nekem maradt a beletörődés és összeteszem a két kezem hogy ilyen párom van, nem tudom egyedül hogy bírnám...

2013. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Igen, vannak még továbbiak is :)

én 21 éves lány vagyok, még suliba járok de dolgozom mellette. Ennek ellenére szinte nap mint nap valamilyen ilyen téma előkerül. Szerintem a szüleim sosem szerettek igazán.

Engem sem nagyon igyekeznek támogatni semmiben, annyi, hogy az egyetem miatt a rezsimet fizetik még.

De nekem nem az anyagi része lenne a lényeg, hanem jó lenne ha valaki kicsit érzelmileg támogatna.

Ha a magam példájából indulok ki, akkor eléggé tönkretették az érzelmeimet és ugye párkapcsolatra is alkalmatlan vagyok. Szóval a kérdésedre azt hiszem meglesz a válasz :)

sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy, meg a másik válaszoló is aki írt. Ha elbeszélgetnétek valakivel a helyzetről akkor írjatok nyugodtan pü-t, meg tudom érteni a helyzetet... (én is ebben élek))

amit még tudok ajánlani az a Mérgező szülők című könyv, tanulságos..

2013. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!