Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak itt olyanok, akik úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akik úgy érzik, a családi viszonyaik és a gyerekkoruk hatással van a társas vagy párkapcsolataikra?

Figyelt kérdés

Nekem pl. mindig meg kellett küzdenem édesapám szeretetéért, de sosem fogadott el igazán. Ebben látom az okát annak, hogy az első pillanattól annyira ragaszkodom a másikhoz, hogy a férfiak a világ másik felére menekülnek, ráadásul általában olyanokkal kezdek, akikkel esélyem sem lenne kiegyensúlyozott kapcsolatra.

Hogyan lehet ezeken túllépni?

Privit is írhattok, hátha többen sikerül kitalálni valami megoldást:)

(24/l)


2013. szept. 15. 10:46
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, én igaznak tartom azt, hogy amíg magadat nem szereted, más sem fog. Esetleg egy másik sérült lelkületű embert tudok összeszedni, akinek szintén nem egészségesek az érzései (ahogy nekem sem), és csak még lejjebb vinnénk egymást.
2013. szept. 15. 11:27
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Rám is hatással van...rossz gyerekkor és most sem jobb a helyzet...Anya sosem viselkedett anyaként...sem anno sem most..Apára számíthattam csak tinikoromban, Neki mondtam el mindent...(ő világosított fel a haviról, fiúkról stb...) De ez is megváltozott olyan 15-17 éves koromban...Azóta egyikőjükre sem számíthatok, csak a páromra hála az égnek...

Ahogy idősbödtem, jobban kezdtem átlátni az itthoni dolgokat hogy mi miért és teljesen magamba fordultam. Nem értettem és nem is tudtam ellene mit tenni...Pedig nagyon szerettem volna, de beszélni egyikükkel sem lehet...Volt hogy megpróbáltam de mindig az jött le tőlük (mondták) hogy csak bebeszélem magamnak blablabla...

Ez csak egy nagyon tömör sztori amit leírtam...viszont emiatt kb 2-3 éve pánikbetegségben szenvedek ami minderre vezethető vissza...S hogy ez miért is hat ki a párkapcsolatomra? Nincs olyan hónap hogy ne kapjak sírógörcsöt és a párom vígasztal, hangulatingadozásaim vannak és van hogy rosszulléti rohamok jönnek rám...a pánikbetegség miatt semmi libidóm nincs, abszolút nem kívánom a szexet...de hála az égnek a párom ezt megérti és nem erőlteti és mindenben mellettem áll évek óta.

Egy kiutat látunk mindketten ebből ha elköltözök itthonról, de sajnos ehhez még minimum 3 évet kell várnom...és addig nem fog változni a helyzetünk/helyzetem :(( De egy tény...menekülni akarok ebből a közegből :(

2013. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Én is menekülnék, még külföldi munkán is gondolkodtam már, csak itt ne legyek. Viszont nem tudom, mennyire hatásos a menekülés, lehet, hogy rosszabbat tesz, mintha saját terepen birkózom meg a problémával. De így azt érzem, megőrülök lassan... Nem tudom, mi lenne a jó megoldás.
2013. szept. 15. 11:29
 14/28 anonim ***** válasza:

Én ezzel a problémával MÁR nem tudok megbírkózni, feladtam...teljesen leszívnak itthon agyban...egyszerűen belefáradtam már hogy eltűrjem azt ami itthon megy...Voltunk a párommal 1 hétig nyaralni...Jó messze innen...mint akit kicseréltek olyan voltam...Mint régen, amikor még nem fogtam fel hogy mi van itthon...életvidám voltam, nem voltam nyomott...Szóval nálam sokat segítene ha innen elmehetnék...


L23

2013. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a hangulat nálatok ha olyan mint nálam akkor mindenképp a "menekülés" a jó mert elégé elveszi az életkedvet az hogyha azt kell hallgatni minden nap mint nekem.
2013. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Próbáltam régebben megbeszélni ezt a szüleimmel, de rá kellett jönnöm, hogy a lelkizés semmit sem használ náluk, és nem menthetem meg őket. Magamat kéne, amíg még lehet.
2013. szept. 15. 11:36
 17/28 anonim ***** válasza:

Most elolvastam a válaszaidat kérdező. Az, hogy nem támogatnak, ez nálunk is megvan teljes mértékben, szóval tudom milyen...Pont pár napja agyaltam ezen, hogy ez miért van?! Nem támogattak középsuli választásnál, csak kivettek a kolis közegből, barátoktól amikor megbuktam évvégén...Mondtam nekik hogy egyetemre szeretnék menni, a válasz "jóvan"...Nyílt napra nem vittek le, a párom vitt le eszméletlen hóviharban...alkalmasságira sem vittek el, a tesóm kísért el busszal...A vizsgaidőszakokban sem támogatnak, csak csesztetnek állandóan, már olyanért is ha éjjel 1-2-ig tanulok és akkor húzom ki a netet, hogy "halkabban már"...húú és még sorolhatnám :/

Amúgy Te már dolgozol? Vagy még suli?

2013. szept. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a tesómat lélekben és pénzzel is támogatták amikor tovább tanult...nekem a bérletemet sem fizetik, diákhitelre kényszerültem...annyit kitudtam harcolni, hogy szendvicsnek vegyenek nekem már napi 2 zsemlét...ami 40 FT...ennyi támogatást kapok...
2013. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nekem is mindig az volt, hogy akármit csináltam, csak kritizálták, és előre eldöntötték, hogy vagy nem fog sikerülni, amibe belekezdek, vagy nem a várt eredményt fogja hozni. Tudod, ha sokat bántanak így valakit, akkor hajlamos elhinni egy idő után.

Még főiskolás vagyok, de most kezdtem egy melóban, mert muszáj pénzt szereznem és elhúznom innen, utána is befejezhetem az iskolát.

2013. szept. 15. 11:45
 20/28 anonim ***** válasza:
Sok sikert!!! :)
2013. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!