Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alkohol és család? Mit tennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkohol és család? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Párommal lassan 10 éve vagyunk együtt. Mikor összejöttünk azt szerettem benne hogy szinte anti-alkoholista volt. Soha nem ivott, mert egész egyszerűen nem szerette az alkohol ízét. Néhány éve összekeveredett egy régi barátjával akivel annak idején azért szakadt meg a kapcsolat mert mindig piszkálta amiért nem ivott. Mikor újra összekerültek a párom is elkezdett iszogatni vele néha néha azért hogy beilleszkedjen. Nem szóltam semmit úgy voltam vele nem gond ha néha megiszik egy két sört. De aztán egyre többet ivott. Most igaz hgoy ez a régi barát már nincs a képben, de olyan munkahelyen dolgozik (kőműves) ahol a napot reggel 6 kor egy fröccsel, vagy pálinkával kell kezdeni. mert hát ha nem iszik akkor innen is ki van nézve, bár már kezdem úgy érezni hogy ez a reggeli ivászat neki nem jelent akkora problémát. aztán napközben is többször megisznak egy-két sört. ha este hazajön itthon is megiszik, és még a meló után a főnökük is egy kocsmában várja össze a brigádot, onnan adja az utasítást másnapra. Most ráadásul jól összemelegedett az egyik munkatársával és eghymás után 3 hétvégét is hányásig ivással végezte a párom. persze én vagyok a józan sofőr én nem szoktam inni. apám alkoholista volt én nagyon gyűlölöm az ilyet. nagyon rosszul érzem magam mikor ő iszik, és olyankor hiába kérem, hogy oké mostmár menjünk haza mert már látom rajta hgoy nemsokára eléri a hányós állapotot, és olyankor már minden mindegy. le sem sz..r. sőt veszekszik velem hgoy ne legyek hárpia mert mint gondolnak az ő haverjai hogy én irányítok mert én modnom hogy menjünk haza akkor menni kell?? Mit tennétek? elhagyjam mert már nem az az ember akit megszerettem. pont azt a jellemét veszítette el ami nekem a legértékesebb volt benne. beszélni már próbáltam vele de mindig azzal jön hogy ő neki nem okoz gondot a pia. de én látom hogy lassan nem lesz jó vége ennek. Minden nap iszik, és nem csak egy üveg sört a vacsorához, hanem reggel, napközben munka után a kocsmában, és még este a vacsihoz itthon. Vannak gyerekeink és nem akarom őket annak kitenni amit én átéltem mikor gyerek voltam. alkoholista szülőkkel. nem tudom hogy elhagyjam vagy próbáljak meg beszélni vele hgoy ez így nem jó? bár tudom előre a választ hogy jó akkor menjünk szét. De máskor meg szerelmet vall, és hiteget és ígérget hogy most csak azért feszült mert... de tudom hogy a pia beszél belőle. :(((
2013. aug. 4. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Alkoholista.


De egyébként te is alkoholista vagy. Pontosabban más jellegű függőségeid vannak, de ez igazából alkoholizmus. Az alkoholt mással pótlod ennyi. Keress fel egy pszichológust.

2013. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

amikor józan akkor beszélj vele erről

állítsd válaszút elé: vagy a pia vagy ti a gyermekekkel!!

a munkatársainak meg azt lehetne mondani ,hogy az egészsége miatt /mondjuk a dokija mondta/ nem ihat semmit se

ez fontos: semmit ne igyon ,mert az 1-ő pohár,rövid után nem fog tudni megállni!!!

apósom hasonló volt és hasonló ultimátum után nem iszik kb 30éve

2013. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kedves első! Nem egészen értem a válaszodat. Nekem milyen függőségem van és miért én keressek fel egy pszichológust? Nem én iszom....
2013. aug. 5. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!