Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem szeretnek ölelkezni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Andrásanevem kérdése:

Miért nem szeretnek ölelkezni, simogatni egyes lányok/nők, vagy csókolózni?

Figyelt kérdés
Volt nemrégen egy kedvesem, aki nem szeretett ölelkezni, csókot adni nyilvánosan, tehát a kötődését kimutatni. Nála a kézfogás volt a max egy kapcsolatban, amit felvállalt nyíltan (néha csók az utcán, de semmi öleléssel tarkítva, maradt a kézfogás - "mert ne itt az utcán" -, mintha kerülné az érzelmei kimutatását. Elmondása szerint ilyen volt mindig is... Együtt éltünk és otthon sem voltak nagy összebújások, pl tv előtt, vagy csak úgy, beszélgetve, meghitten, nem beszélve az esti elalvásokat. Kifejezetten zavarta, bár olykor a kedvemért hagyta (mondván, bezárva érezte magát olyankor) Úgy egyáltalán, ki miként vélekedik erről? Értelmes hozzászólásokat várok érett emberektől, kor és nem megjelölésével. Köszönöm!

2013. júl. 23. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor nem szeretett igazán! ha tiszta szivből szeret valaki,akkor ha nyilvánosan nemis,de otthon bújik hozzád,csókoloztok ijesmi,27/L
2013. júl. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nikiofficial97 ***** válasza:

Szerintem a lányok többsége igenis szereti.Talán a barátnőd egy kicsit szemérmes,vagy csak nehezen mutatja ki az érzéseit.Nem gondoltad hogy talán valami oka is lehet ennek? Személy szerint ha van barátom,imádok hozzá bújni,ölelkezni,csókolózni.


17/L

2013. júl. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Azt olvastam hogy öklözni :D
2013. júl. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igazából van ilyen. én is így vagyok vele, olyan bezártságérzésem lesz, főleg kifli pózban.
2013. júl. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én véleményem, hogy egyénfüggő.

Mi magunk közt a párommal nagyon bújósak vagyunk szeretjük az ilyesmit, viszont emberek közt meg nagyon visszafogottak. Én úgy érzem a kapcsolatom és ez a kötődés privát dolog, amit nem nagyon akarok mutogatni idegenek előtt (vagy facebookon), számomra az inkább intimebb dolog. Szerencsére ő is úgy van vele mint én.


A véleményem, hogy azért mert te vagy én vagy sokan mások szeretik a nagy összebújásokat, még nem kell mindenkinek. Ő nem ennyire érzelgős és nem lehet olyat kinyilvánítani, mint amit az első hozzászóló írt, hogy mert biztos nem szeret, egyszerűen nem mindenki ugyanolyan beállítottságú. Ha téged zavar akkor keress egy hozzád hasonlót, de ráerőltetni semmit nem érdemes

19/N (többéves kapcsolat)

2013. júl. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nőről álmodom, én pont olyan beállítottságú vagyok, mint az exed.

Minden nő, akivel dolgom volt eleinte ugyan keménynek mutatta magát, de hosszútávon kiderült, hogy egy bújós kiscica, akit állandóan babusgatni kell.

2013. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon rossz tulajdonsag.Egy parkapcsolatban pont a testi-lelki kötödés a legfontosabb.Probáld meg finom megmondani neki h ezt valahogy meg kell oldanotok.(vagy legrosszab esetben orvos!)
2013. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!


1. Nagyon szeretett. Tudom. Felnézett rám. Kifejezte ő a szeretetét, de az ölelése valahogy mindig röpke volt, ha értitek. A csókjában szinte alig volt szenvedély. (Inkább gyermekien viselkedett./édesanyja őt ás testvérét a mai napig "majom-szeretettel" árasztja el, aminek a következménye, hogy nem tanulhatták meg, miként is lehet érzelmi kötődéseiket kifejezni érett felnőtt módjára, mert otthon "feltétel" nélkül úgyis megkapják"/mindezt 28 és 30 éves NŐK-ről írom. Vagyis Felnőtt testben lánygyerek mindkettő.


Nem volt fontos annyira, hogy nyilvánosan ölelkezzünk, na de azért otthon, a közös albérletben, ahol csak ketten vagyunk?!

Az utolsó hozzászólással teljesen egyet értek. Igenis, kell, hogy kifejezzük verbálisan és non verbálisan is, összetartozunk. Nem elég csak "gondolni" magunkban, hogy szeretjük a párunkat. A simogatás, egymás becézgetése már gyermekkorban beleivódik mindenkibe, ha megfelelő a szülői minta (se nem túl sok, se nem túl kevés)Fentebb írtam, "majom-szeretet", és ez a kulcsszó.

Nem szeretném részletezni, mennyi gond volt még a jellemével. Egy fontos dolgot viszont kiemelnék.

A problémákat vagy komolyabb dolgokat megbeszélni sem lehetett vele, mert - és most figyelem! -, mert nem tud beszélni az érzéseiről, vagy arról, ami bántja. (konzervatív szülők!)

Rájöttem végül, hogy komplexusai vannak több téren is (önértékelési gondok, belső bizonytalanság, belenevelt megfelelési kényszer, túl korai szexuális élmény 15 évesen) amik zavarták, de inkább nem akart tudomást sem venni róluk...

Pedig tanítóként dolgozott

Sajnáltam, hogy vége lett, mert vannak olyan tulajdonságai, amik viszont nagyon értékesek.

Ebből az ördögi körből, amiben ő benne van, nem fog sajnos kikerülni... Ha egy lányt királylánynak nevelnek..., de a többit már tudjátok.

2013. júl. 24. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!