Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam neki?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok a barátom 28. 2 hónapja diagnosztizáltak nálam leukémiát. Sajnos előrehaladott állapotban vették észre. De most nem a betegségemről szeretnék írni. A barátom 2 éve kint tanul és dolgozik Londonban. Szeretjük egymást és amikor lehet találkozzunk. Tudom hogy ha elmondanám neki,h mi a helyzet ott hagyná az egyetemet és velem lenne. De így elrontaná az életét. Jövő hónapban kezdik a kemo-t és arra gondoltam,hogy szakítanom kéne vele amíg még nem látszik rajtam,hogy baj van. Vagy legalábbis nem kéne vele többet találkozni. Nem akarom elrontani az életét de lehet,hogy ezzel rontanám el. Mit tegyek?

2013. júl. 9. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Joga van tudni.
2013. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én most azt gondolom, hogy meg kellene neki adni a választás lehetőségét, hogy ebben a helyzetben mit tesz... Nem véletlen az, hogy épp egymás mellett vagytok, mikor ez történik Veled. Ez mindkettőtök sorsa, szerintem egy kapcsolat sorsközösség is egyben. Én így hiszem. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy miért vállal felelősséget, és miért nem. Talán meg kellene engedni, hogy döntsön....
2013. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd el. Az őszinteség minden helyzetben alap.

De beszéld meg vele, hogy elég erős vagy ehhez, és szeretnéd hogy ne változtasson az életmódján emiatt;)

2013. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és 6 éve járunk ha ez számít.
2013. júl. 9. 11:49
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha úgy dönt,hogy elhagy akkor lelkiismeret fordulása lenne ezt tudom. Ha velem marad akkor meg majd később vagy akár most is bosszankodni fog,hogy elrontotta a nagy lehetőségét.
2013. júl. 9. 11:51
 6/13 Snooch ***** válasza:
100%

Tudnia kell, hidd el az sem lenne jobb, ha csak annyit tudna, hogy 6 év után hirtelen kidobtad, akkor is szenvedne, és ha utólag valahogy megtudja, hogy miért, akkor még rosszabb lesz neki, hogy ennyi közös év után épp egy ilyen fontos dolgot nem osztottál meg vele, hanem döntöttél helyette.

Hagyd meg neki a döntés jogát, ő úgyis úgy fog dönteni, ahogy a legjobbnak látja ebben a helyzetben.

Neked pedig kitartás és jobbulást!

2013. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem pont most jó, a nyári szünetben, ha elmondod neki. ha hirtelen eszébe jut, hogy otthagyná az egyetemet, akkor sem számítana, hiszen szünet van, most nem tud mit tenni.

és egy-két hónap alatt meg tudod vele értetni, hogy elég neked, ha amikor tud, hazajön, nem kell miattad hazaköltöznie.

de ez egy olyan horderejű ügy, amiről tudnia kell.

2013. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6 eve vagy vele... Mindenkeppen mond el ahogyan elottem is tanacsoltak. Nem vagytok hazasok, de tudod "egeszsegben betegsegben", ez szerintem akkor is igy van ha nincs papirotok rola.. Joga van tudni, hiszen szeret Teged es latszik, hogy Te is nagyon szereted. Meg kell ertetni vele, hogy az elet megy tovabb es nem szabad elba**ni az eletet, mar bocsanat. Mond neki, hogy csinalja amit eddig, barmi is tortenjek nem fogod hibaztatni, hogy nincs veled mindig. En sok boldogsagot es egeszseget kivanok nektek, kitartas!
2013. júl. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Linda30 ***** válasza:
Nem kerdes mond el neki,joga van tudni,foleg 6 ev utann,minden jot nektek,kitartas
2013. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni a helyzetet. Amikor én beteg lettem nagyon sokat őrlődtem azon, hogy elmondjam-e a páromnak, vagy csendben szálljak ki az életéből. És valahogy mindig a második lehetőséggel szimpatizáltam jobban. Úgy gondoltam, hogy ezzel lehetőséget adok neki, egy boldog, teljes életre. Én elmegyek, de ő majd szépen lassan továbblép és boldog lesz. Tényleg egész testemmel és lelkemmel a második lehetőséget akartam választani. Szabadon engedni.

Ugyan mi csak 2 éve voltunk akkor együtt.

Ebből az lett, hogy mikor felhívtam, hogy jöjjön át mert fontos dologról szeretnék beszélni vele én tényleg szakítani akartam. Nem tudtam. Elmondtam neki az igazat, de adtam neki lehetőséget, hogy lelépjen. Nem tette. Minden egyes kemoterápia után fogta a kezemet...vagy éppen a hajamat. Én szépen lassan meggyógyultam. És ugyan sok mindenről le kellett mondania, nagy lehetőségeket szalasztott el, pedig sose kértem. Mindig azt mondta "Itt most ketten küzdünk az életedért. Segítek harcolni, ketten erősebbek vagyunk, és ha meggyógyulsz mindent bepótolunk."

2013. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!