Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 25 évesen melyiket válasszam:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 évesen melyiket válasszam: biztos támaszt és kiszámítható életet vagy szenvedélyt és szerelmet?

Figyelt kérdés

Van egy barátom már 6 éve ,szeretem,de már nem úgy.Szeretet van meg törődik velem,de nem kívánom.Mondjuk a kapcsolatunkban sosem a szex dominált. Csak megismertem valakit,akivel történt köztünk pár dolog és most jöttem rá arra,hogy ilyen vágy létezik!Halálosan beleszerettem és úgy kivánom Őt hogy majd meg veszek! Kell nekem az a férfi. Olyat nyújtott nekem,amire mindig is titkon vágytam,mégis szakitottam vele,mert akkor neki volt vkije.Visszamentem a pasimhoz,de azóta nem vagyok önmagam.Nem érzem boldognak magam,pedig mindenem megvan,a szerelmet és a vágyat kivéve...amit elvesztettem,pedig annyit küzdötem érte...mindegy,hosszú.

Viszont tőle nem kapnám meg azt a lelki támaszt amit a jelenlegi pasimtól.Mondjak le a vágyról és éljem az életem a mostanival vagy boritsak mindent és menjek ahhoz a férfihez vissza,akiért totál odavagyok ? És válasszam a bizonytalant? kérlek segítsetek!


2009. okt. 17. 23:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm,nagyon aranyosak vagytok! Hát igen,itt ahány ember annyi vélemény...igen,ezt nekem kell eldöntenem...az előbba tus alatt a következő gondolatom támadt: hagyom mindkettőt a fenébe.SZabad akarok lenni,nem akarok érzelmileg terhelve lenni,elég volt már.Régóta húzódik ez. Lehet az lenne a legjobb ha egyedül lennék,élvezném a szingli létet és inkább a munkámmal foglalkoznék,úgyis pályakezdő vagyok,kell az energia hozzá.Mit szóltok? Szeretném egyedül is jól érezni magam,ne mástól várjam a boldogságot,hanem belülről,nem?
2009. okt. 18. 20:48
 12/21 anonim ***** válasza:
00:24-es vagyok: Szerintem ennél hasznosabbat nem tehetsz,mint magadban teszel rendet és szembenézel az egyedül léttel,ami ki fog derülni,hogy nem is olyan félemetes dolog,sőt és ha újra feltöltődsz érzelmileg és lelkileg,teljesen másképp fogsz hozzállni a párkapcsolatokhoz. Korábban már leírtam,amit erről gondolok,drukkolok neked,hogy sikerüljön és ne kelljen úgy érezned,hogy az élethez kell egy "mankó" történetesen egy pasi, akármilyen is,mert az egyedüllét nem megy.Menni fog és nem kell beérned akármivel és akárkivel.Se egy szeretőstátusszal,se egy unalmas,ellaposodott kapcsolattal!
2009. okt. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
írjatok még,kiváncsi vagyok ki mit lépne,ki hogyan látja!
2009. okt. 20. 18:23
 14/21 anonim ***** válasza:
szinte ugyanez volt nővéremmel tavaly. 8 éve élt a barátjával, (azóta összeházasodtak:)) és közben "összefutott" a legelsö szerelmével akivel anno nem történt semmi. kb 4 hónapig titkos viszonyt folytattak, és nagyon jol megvoltak, mindent megadott neki amit a férje nem, törödött vele meg hát amit leírtál. ö is elakarta hagyni a férjét de nem tette. (amugy a pasinak szintén volt kapcsolata és ö is fontolgatta hogy növéremért elhagyja) végül az lett hogy növérem maradt a férjénél, és azóta rendezödött a kapcsolatuk olyannyira hogy most babát vár. lehet hogy ez "egyedi" eset, de te is megprobálhatnád rendbehozni a régi kapcsolatod. növéremnek is nehéz döntés volt, de szerintem jol választott :)
2009. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nos van egy barát barátnőm, aki épp most rúgja fel teljesen hasonló okból a kapcsolatát. Ő szerintem teljesen felnőtten kezeli a dolgokat. Az egyik oldalon a szex volt a fontos, a másik oldalon pedig megszokás és a ragaszkodás. Mégis rájött, egyik sem jó, mert mindegyikből hiányzik valami. Ő is annyi idős mint te és bizony most élvezi az életet és bulizik. Keresi élete párját és majd eljön, ha itt az ideje.
2009. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100 %-ig ugyanebben a szituációban vagyok. Csak én 16 évesen jöttem össze a barátommal, most 19 vagyok. Egyszer már szakítottunk egy másik miatt, aztán összejöttünk, igaz én szakítottam aztán én táncoltam vissza magam, de ekkor nem lett volna szabad elgyengülnöm. Azóta semmi sem a régi. Keresem a megfelelő alkalmat hogy mikor mondjam el, de erre nincs megfelelő alkalom. Miután kimondtam hogy vége és elkezdtem élni(a másikkal rövid kapcsolat volt utána még 3 hónap szingliség következett)irdatlanul jól éreztem magam. Mi több: büszke voltam magamra, hogy meg mertem tenni ezt a nagy lépést(természetesen a szívem szakadt meg azért mert fájdalmat okozok neki). Helyreállt az önbecsülésem, kivirultam és boldog voltam. Egyedül lenni nem szörnyű. DE!!!! Most én ugyan elmondtam a véleményem, mert ezt kérted, de a legfontosabb: ne kívűlröl várd a segítséget. Ne egy kívülállótól várd el, hogy lépje meg helyetted vagy biztasson a továbblépésre. Egyetlenegy dologban bízhatsz: a szívedben. A saját szívedben. Én sejtem mire vágyik, de ezt neked is fel kell ismerned. A dillemmád oka az, hogy nem tudod, hogy a szívedre vagy az eszedre hallgass. Én azt mondom, a szív mindigis kifinomultabb, mint a józan ész és ha nem hallgatsz rá, akkor úgyis mindig ott fog bökdösni a gondolat, hogy mi lett volna ha?...ezt pedig az eszed is nagyon jól tudja...
2009. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy jó az egyedüllét. Én például nem bírom, a szó szoros értelmében belebetegszem. (Igaz az is, hogy pszichológiai eset vagyok, csak épp nem vagyok elég gazdag hozzá)

Nem igaz, hogy a hosszú távú párkapcsolatban a szerelem dominál. Maga a kifejezés sokáig nem is létezett...

Ez magánvéleményem, lehet, hogy tévedek. De ami biztos:

SOHA ne bízz abban, aki megcsalta veled (vagy bárki mással) a párját. Ha te vagy mellette, ugyanúgy megteheti (sőt könnyebben, az első megcsalás a legnehezebb, utána könnyebben bocsátja meg az ember magának)

Én nem hagynám ott a támaszomat, voltam már szerelmes másba, miközben a párommal éltem, elmúlt. Kb olyan emlékké vált, mint az ovis szerelmek. De az, hogy kitart melletted, olyan kincs, amire ma, amikor sok házasság nem ér meg hat évet, nagyon vigyázni kéne...

2009. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

00:08-as:

Az egyedüllét lehet jó! Láttad az Oltári nő című filmet? Amikor a csaj mindig úgy szerette a tojást,ahogy az aktuális partnerei? Aztán rádöbbent,hogy neki nincs is saját ízlése.Leült és végigkostólta az összes formájában a tojást,hogy megtudja,NEKI mi ízlik igazán.

Ez most persze egy apró példa és tárgyi dolog,de erre jó az egyedüllét.Hogy megismerje magát az ember,hogy tudja mit akar,hogy ki ő,mik az igényei,mit szeretne kapni és mit tud adni majd a kapcsolatában. Hogy ne csak mindenkinek megfeleljen,idomuljon,mindent eltűrjön,mert állandóan attól retteg,hogy egyedül lesz és jaj akkor mi lesz.Mi lesz? Semmi. Rájön,hogy nem lett világ vége és végre felállíthatja magában,hogy neki mi az értékrendje és hogy nem kell mindent és mindenkit eltűrnie,mert fél a magánytól.

Az is szép dolog,hogy ne rúgja fel a 6 éves kapcsolatát,mert ritka az ilyen és a szerelem elillan. Ez tény és tényleg szép dolog.De belegondoltam a mostani pasija helyzetébe és nekem ez megalázó lenne.A párom már nem kíván,nem szeret,sőt másba szerelmes,másról fantáziál,de nem szakít velem,megtűr,mert azért jobb vagyok,mint a semmi.Ha valaha ilyet éreznék a párom tekintetéből vagy viselkedéséből akkor szakítanék vele,akárhogy is szeretem. EZ durva. Egyrészt éveket vesz el az életemből úgy,hogy közben tudja,hogy nem én vagyok az Igazi.De "lefoglalózott" hátha nem kap jobbat. Ez alatt persze az ember kereshetne olyat,aki tényleg szeretné és boldog lehetne vele,de nem,mert az illető még tartja benne a reményt,közben az első adandó alkalommal lelép,ha talál mást. Itt mind a két fél csak rosszul járhat.

2009. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

igen,tudom,nem szép dolog hitegetni a másikat.De már egy párszor próbáltam szakitani vele,de nem enged el.Mindig kitalál valamit hogy miért ne hagyjam el...és folyton csak tervezgetem hogy most már tényleg meglépem,de aztán győz a kényelem meg az hogy jaj ne bántsam már meg szegényt...nem merem elhagyni mert félek hogy összetöröm a szívét,neki én vagyok a nagy Ő. Ezt mondta.

A pár válasszal előrébb írt lány,aki ugyanebben a cipőben jár: köszönöm,és örülök hogy nem vagyok ezzel egyedül.Márha lehet ilyet mondani. :S Csak rohadt nehéz a szívedre hallgatni,ha minden más érv ellene van...és azt is tudom hogy nem szabad bízni olyanban aki megcsalta velem a párját.TUDOM. Ezért komoly,hosszútávú dolgot nem is terveznék vele,mert ha megteszi egyszer,megteszi máskor is. (Mondjuk azt hozzátenném hogy nemfeküdtünk le,én hagytam el mielőtt megtörtént volna) azóta kísért a dolog milyen lehetett volna...és nem múlik el...

Köszönöm tényleg mindenkinek,nagyon hasznos dolgokat írtatok,minden egyes választ megfontolok! Dönteni úgyis nekem kell. Na,ennyit ért a múltkori jó ötletem hogy megpróbálom egyedül... :S :S :)

2009. okt. 24. 11:08
 20/21 A kérdező kommentje:
hát a fejlemények azóta,ha vkit érdekel: Felhívtam a másik pasit hogy talizzunk. Találkoztunk is és ugyanott folytattuk ahol abbahagytuk anno: csókolózás,meg bevallotta hogy azóta kíván engem.totál b oldog voltam hogy újra összejöttünk,mire 3 nap múlva telefonon elhajtott végleg! Hogy neki ott a másik nő blabla..én ezt az egészet nem értem! ha tudta h nem akar semmit,akkor minek találkozott velem? Felizgat aztán elhajt? Életemben nem csesztek még így ki velem.
2009. nov. 15. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!