Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 25 évesen melyiket válasszam:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 évesen melyiket válasszam: biztos támaszt és kiszámítható életet vagy szenvedélyt és szerelmet?

Figyelt kérdés

Van egy barátom már 6 éve ,szeretem,de már nem úgy.Szeretet van meg törődik velem,de nem kívánom.Mondjuk a kapcsolatunkban sosem a szex dominált. Csak megismertem valakit,akivel történt köztünk pár dolog és most jöttem rá arra,hogy ilyen vágy létezik!Halálosan beleszerettem és úgy kivánom Őt hogy majd meg veszek! Kell nekem az a férfi. Olyat nyújtott nekem,amire mindig is titkon vágytam,mégis szakitottam vele,mert akkor neki volt vkije.Visszamentem a pasimhoz,de azóta nem vagyok önmagam.Nem érzem boldognak magam,pedig mindenem megvan,a szerelmet és a vágyat kivéve...amit elvesztettem,pedig annyit küzdötem érte...mindegy,hosszú.

Viszont tőle nem kapnám meg azt a lelki támaszt amit a jelenlegi pasimtól.Mondjak le a vágyról és éljem az életem a mostanival vagy boritsak mindent és menjek ahhoz a férfihez vissza,akiért totál odavagyok ? És válasszam a bizonytalant? kérlek segítsetek!


2009. okt. 17. 23:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.Egyrészt érezni az írásodból,hogy arra vársz megerősítést,hogy menj vissza ahhoz a pasihoz,akivel nagy a vonzalom. Valóban nem érdemes olyan kapcsolatban "szenvedni",ahol csak az egyik fél szerelmes,a másikat már csak a megszokás tartja ott. De ha jól vettem ki a szavaidból a másik pasinak a szeretője voltál,míg neki állandó kapcsolata volt. Ha jól sejtem nem téged választott akkor. Ez azért elgondolkodtató,hogy ha ő is olyan hihetetlen lángolásban lett volna,akkor nincs az az Isten,aki miatt hagyott volna kisétálni az életéből.

Tudom,te szerelmes vagy,de ne vakítson el ez az érzés és próbáld kicsit reálisan nézni a dolgokat.Most nincs barátnője a pasinak igaz? Szerinted melletted hűséges tudna lenni?

2009. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nos ez egy bonyolult kérdés.

Mindettőnek meg van a maga szépsége és előnye...

Nos a szerelem,a vágy és a vonzalom egy idő múlva elmúlik úgyanúgy,mint a biztonságérzet is,legalábbis a legtöbb esetben...

Viszont a szíved csak a szerelem töri össze,amit az élet és a boldogság előz meg.

Szóval összefoglalom :D Én a vágyat és az újdonságot választanám ...

Remélem ebben a kuszaságban azért értettél valamit és tudtam ezzel segíteni!

2009. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mondjuk nem életreszóló társat keresek még most,szeretnék "élni" egy kicsit ha érted mire gondolok.Sok volt ez a 6 év...nem csaltam meg a barátomat,mert szakitottunk,utána kedtem csak a másikkal.Tisztelem annyira h nem tudta megtenni.De azóta akárhányszeor szeretkezünk,mindig a másikra gondolok,és ez nem csak szex közben van.Tudom ki kéne vernem a fejemből azt a másikat,de nem megy!! nagyon rossz így.Nem tudom élvezni a jelenlegi kapcsolatomat.Mondjuk nem a másik pasi miatt érzem h be kéne fejeznem a jelenlegivel,ez már a "szerető" előtt megvolt ez az érzés...de nem tudom megtenni mert nagyon kötődök hozzá,szüleimmel nem vagyunk jóban,ő pótol nekem mindent. Ez a másik férfi váltott ki belőlem olyan szintű vonzalmat hogy képes voltam elhagyni.De amint vége lett,visszamnetem mert nem bírok egyedül lenni...tudom szánalmas vagyok :SS
2009. okt. 18. 00:13
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem vagy szánalmas,de az utolsó mondatodban van a lényeg! Muszáj megtanulnod egyedül lenni!Meg kell ismerned magad,hogy te egyedül is képes vagy boldogulni,és érzelmileg is megerősödj,ne kelljen senki támasznak,mert te is tudod magadról,hogy mi tesz boldoggá,mik a terveid,mi jó neked,de ezt csak akkor tudja igazán eldönteni az ember,ha nincs mellette senki aki befolyásolja,hanem önállóvá válik! Ha erős vagy és tudod mit akarsz,akkor sosem fogsz beleesni naívságból,szeretet hiányból,önbizalomhiányból adódóan olyan férfiak hálójába,akik csak kihasználnak.Mert pontosan fogod tudni,hogy mennyit érsz,hogy mire van szükséged és hogy mi az amiből engedni tudsz és mi az amiből soha. Az akarat gyengeséget meg lehet érezni és hidd el,vannak pasik,akik inkább szerelmet hazudnak és a csillagos eget is,csakhogy megkaphassanak. Ezt egy céltudatos és magával tisztában levő ember hamar átlátja és nem homályosítja el,hogy végre,valaki szeret,engem szeretni is lehet...

Lehet kicsit zagyván fogalmaztam meg,de talán érthető.Ne hagyd,hogy szeretetéhségből bárki kihasználjon és te se használd ki mások érzéseit csak arra,hogy ne legyél egyedül!

2009. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

köszönöm! tudom h ezt kéne tennem amit írtál,jó lenne kicsit fellélegezni,sok volt ez az utóbbi időben.Érzelmileg le vagyok terhelve hogy akkor most melyik pasi? Már egy éve megy ez.:( lehet hogy hagyni kéne mindkettőt ...nem tudom...

írjatok még,szükségem van minél több véleményre,kiváncsi vagyok,ki hogyan vélekedik,döntene!

2009. okt. 18. 00:55
 6/21 anonim ***** válasza:

Én a 6 éves kapcsolatra szavarzok. De lehet egy kis szünet jót tenne. Hogy érezd a hiányát, és újra belészeress..

Ne feledkezz meg arról, hogy attól még hogy MOST odavagy a másikért, az elmúlhat egy idő után. És ha vele leszel, de nem lesz már szerelem? És nem is kapod meg azt a biztos támaszt, amit a mostani párodtól megkapnál? ... Nehéz ez...

De viszont .. te válaszoltál szinte a saját kérdésedre : "Kell nekem az a férfi" <- Akkor ugorj bele ebbe a kapcsolatba.. Csakaztán nehogy a "két szék közül a pad alá" kerülj..

2009. okt. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ilyen mindenkinél előfordul hosszú kapcsolatban. Később is valószínű ugyan ez jönne elő akkor is ha az új pasit választanád, szóval idővel vele is így lennél mint a mostanival, ez biztos! Fontos, hogy az ilyen fellángolásnál nem szabad a régit otthagyni még akkor sem ha az új fél egyedülálló!

A megoldás az, hogy olyan párkapcsolatot kell fenntartani amiben gond nélkül meg lehet beszélni a megújulás szükségességnek kérdését. Beszélni kell a pároddal, hogy úgy érzed kezd laposodni a dolog és szeretnéd ha találnátok megoldást. Leginkább neki kell most törnie magát, de ne felejtsd, hogy ez meg fog történni fordítva is!(ő fog úgy érezni mint te) Nem könnyű megoldást találni, de lehet. Lényeges, hogy a vágyaidat az ő irányába kell koncentrálnod egyébként hiába töri magát. Nyíljatok meg egymásnak jobban mint eddig, próbáljátok ki legtitkosabb legperverzebb vágyaitokat. Izgassátok egymást az őrület határáig. Magadban kell megtalálnod azt a szálat ami az ő lelkéhez köt mert az idő előrehaladtával az a szál lesz az igazi ebből kell fakadnia az Ő érintése, teste iránti vágynak. Ha ez nem megvalósítható akkor tovább kell lépni és új valakit keresni!

2009. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Aztán 6 év múlva ezt is cseréled?
2009. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
attól függ mire vágysz, szeretnél-e valakinek az 'ágyasa' lenni. annak a másik pasinak vszg nem jelentesz túl sokat, csak valaki akivel jó a szex. ebben nincs semmi rossz, de ha hirtelen jött a fellángolás ugyanúgy el is múlhat. vagy ha a barátnője gyanakodni kezd, akkor lehet hogy jegelve leszel, stb.
2009. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én 2 évvel vagyok csak fiatalabb nálad, de ezt én is átéltem. nagyon sokat vívódtam, mi legyen. aztán végül úgy döntöttem, hogy túl fiatal vagyok még ahhoz, hogy egy lapos, színtelen kapcsolatban tespedjek csak azért, mert biztonságot nyújt számomra. az életben semmire nincs garancia, elképzelhető, hogy így is úgy is szétmentünk volna a barátommal, ehhez nem feltétlenül kell egy 3. megjelenése. Mindegy, a lényeg, hogy összeszedtem magam és szakítottam, persze hallgattam anyám meg a család nőrokonainak sirámait, hogy én egy hülye vagyok, amiért elengedtem "Hufnágel Pistit", de nem bántam meg, életem egyik legjobb döntése volt, komolyan mondom. Egészen kivirultam utána, újra felszabadult és vidám voltam.
2009. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!