Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet "sarokba szorítani"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet "sarokba szorítani" egy pasit?

Figyelt kérdés
Barátommal 10 hónapja vagyunk együtt. Ő 13 évvel idősebb nálam. A kutyájával él egy lakásban, amit én nem bírok elviselni. 6 hónapig ott laktam nála, de nagyon idegesített a kutyája (németjuhász-rotweiler keverék). Próbáltam vele barátkozni, etettem, simogattam... de állandóan a sarkam után kapkod. Egyszer meg is kapta a lábamat. Mondtam hogy válasszon vagy a kutya vagy én. Persze a kutya győzött a 7évével.:( Ezután szakítottunk. 1-2 hét múlva a barátom jött utánam és végül kibékültünk. Most különélünk, jól működik a kapcsolatunk. Hétközben 1-2x nála alszom, hétvégén meg ő jön hozzám. De egy idő után azért tovább szeretnék lépni, amire nem igazán látok reális esélyt. A barátom szerint egy kertes ház megoldás lehetne, de ahhoz fel kéne újítania ezt a lakást hogy el tudja adni... arra meg nem igazán látok hajlandóságot. Teljesen el van kényelmesedve, alárendeli magát a kutya életének. Az nem számít hogy nekem ez így nem jó... Folyamatosan rágom a fülét a lakásfelújítással, de nem hajlandó elkezdeni. Tanácsokat kérnék hogy mit mondjak neki, mert én már kifogytam az ötletekből!:( 1-2 év múlva már babát is szeretnék de ilyen körülmények közé azt sem lehet...:( Vagy csak én nem látom a fától az erdőt hogy nem is szeret igazán? Pedig sokszor érezteti velem hogy szeret, csak az a rózsaszín köd már elmúlt nálam is és szerintem nála is.
2008. jún. 20. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha ez így elmondanád neki, ahogy itt is tetted? Igazából úgy látom, hogy nem fogsz megbékélni ezzel a kutyával, főleg hogy fél év után is meg akar csípni, szóval nem biztos, hogy pici baba mellé való. Meg aztán a leülünkmegbeszélős megoldáson már túl vagytok, úgyhogy szerintem vidd kenyértörésre a dolgot. Vagy te + házfelújítás stb.. vagy a kutya. Ha megint a jószágát választaj, hát akkor dugja meg a kutyáját, engedd el a francba...
2008. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki a kutyáját többre tartja, mint a barátnőjét, az senkiért sem fog megváltozni. Úgyhogy szó nélkül - mert te jó, és kényelmes vagy neki, és emiatt ismét visszakönyörögné magát - hagyd ott a kutyájával és a felújítatlan lakásával együtt, és max. köszönés !! Hello
2008. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom mi lehetne a megoldás a problémádra, de leírok néhány gondolatot, ami eszembe jutott:

Magam is kutya tulajdonos vagyok, és megértem, hogy miért "választotta" a kutyát helyetted. Azt igazán nem várhatod el, hogy megszabaduljon a kutyájától. Azzal viszont mélységesen nem értek egyet, hogy egy kutyát lakásban tartsanak, főleg egy nagytestűt, ami igényli a mozgást.

Néhány dolog amit tehetsz a kutya ügyben: viselkedj határozottan kötülötte. Ha a lábad után akp akkor forrdulj vele szembe, és állj meg határozottn. Próbálj nagyobbnak látszani: elemld fel a karjaidat, határozottan, hangosan szólj rá. Kérd meg a párodat, hogyha a közelben van, akkor Ő nevelje meg (rá hallgatni fog a kutya).

Gyereket meg igazán ne vállaljatok, míg a kutya a lakásban van... Az veszélyes lehet. a rotweiler harci kutya, és lehet féltékenylenne a picire..............


Egyébként a párkapcsolati problémával kapcsolatban én is csak azt tudom mondani, hogy beszélj a pároddal... Ennél okosabbat nem tudok...

2008. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 17 vagyok és 14éve van kutyám szintén német juhász de fajtiszta ... Vele nötem fel és nincs az a lány aki miatt lenomdanák róla ... Szerintem kutya és ember közt retentő szoros barátság tud kialakulni ... Lehet hogy ezel egyesek nem értenek egyet de nekem ez a véleményem ...
2008. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia! nekem is van kutyám, és én sem hagynám el senkiért, pedig nagyon szeretem a barátomat, de mindig van más megoldás...

igen, a barátodnak lépnie kell és kerekperec mondd meg neki azt, hogy újítsa fel a lakást, legyen kertes ház(kenellel stb) vagy elmész. és ha a kutyára voksol ismét, akkor sajnos innentől már neked sincs visszaút. ne hagyd visszacsábíttatni magadat, mert nem fog akkor semmi változni.

végül: szerintem értesd meg vele ennek a döntésnek a súlyát, nehogy a kutyát válassza taktikázva, hogy úgyis visszajössz majd hozzá.. sok szerencsét, nem lesz könnyű

2008. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Igazság szerint ez már többszörösen lefutott kör nálunk... De reménytelen eset. Itt már csak arról van szó hogy meddig birom még cérnával. Ez a kutya teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat.:(
2008. jún. 23. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!