Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme újrakezdeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme újrakezdeni egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Érdekel a pszichológia, tanulmányokat írok. Tehát normális,alaposan átgondolt, kifejtő válaszokat kérnék.

Előre is köszi!!!


2008. jún. 19. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme, ha mindkét fél úgy látja, és a kapcsolat nem egy egetrengető hiba miatt ment tönkre.
2008. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

En soha nem kezdenek ujra egy kapcsolatot. Kulonosen, ha en vagyok a bantott fel - ebben van tapasztalatom.

Miert nem? Mert soha nem hinnek megegyszer egy olyan embernek aki egyszer atvert es soha nem lennek boldog ugyanazzal az emberrel mert nem vagyok kepes a megbocsatasra (sajnos) es folyamatos feltetelezesem miszerint kutyabol nem lesz szalonna ujra es ujra igazlodna - es ez nem a negativ gondolkodas, inkabb a racionalizmus.

A kihult megszokott kapcsolatok ujrakezdeseben sem nagyon hiszek, mert ha egyszer kihult ujra tocsogni a kezmleleg nyalban igazi ongyilkossag.

De hat mindenkinek igenye szerint....sajnos van aki megalkuszik felelembol, hogy egyedul marad. Valahol oket is megertem vagyis isnkabb igyekszem elfogadni.

2008. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez sok mindentől függ szerintem. Ha mondjuk sok ideig együtt voltak és szerették/szeretik egymást, akkor érdemes újrakezdeni, mert általában szakítás után mindenki átértékeli a dolgokat és újra nem fogják elkövetni ugyanazt a hibát. Nem minden sikerülhet elsőre! Ha mondjuk valaki együtt van 1-2 hónapot, akkor sok értelme nincs újrakezdeni, mert ha ilyen hamar szakítottak, akkor mi lesz később?! Meg 1-2 hónap alatt nem is alakulhat ki komolyabb kapcsolat, nincs meg ilyen rövid idő után az, aminek meg kell lenni-e ahhoz, hogy sikerüljön az újrakezdés. Nekem ez a vélenyem!
2008. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
engem a pasim 2szer dobott ki és mind a kétszer viszajöt és én visszafogattam..most jo minden:)szerintem minden megér egy új esélyt amig van értelme én tudtam h van és éreztem is azért fogadtam vissza mindig:)
2008. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt szakítok, százszor meggondolom, hogy tényleg így akarom e. Egy sok éves kapcsolatomból ítélve, nem fogom újrakezdeni. Ebben a kapcsolatban kb 5 ször szakítottunk és jöttünk össze, míg teljesen vége nem lett. Ha már szakításra adom a fejemet, ott már oylan gondok vannak, amiket tényleg nem lehet megoldani, más ember ne változzon meg miattam, és én sem fogok megváltozni senki miatt. A szakítás utáni összejövés nagyon jó volt, mintha valami új kezdődött volna, de sajnos csak a régi folytatódott új köntösben, ami ugy 2 3 hétig tartott, azután jöttek a megrögzött szokások, amiket én nem bírtam elviselni. Itt mindig én léptem le. Volt egy másik eset is, még "fiatalon" :) (amúgy 20 vagyok most) akkor engem hagytak ott, és visszamentem végül a sráchoz. Ő vette el a szüzességem, első nagy szerelem volt, talán ezért tudott bábuként rángatni. 1 hónapig húztuk, aztán vége lett, és nagyon szar volt. Már akkor megfogadtam, hogy soha, de az élet mást hozott később. Az eszem szerint ellene vagyok, de a szivem néha mást mond, de szeretek racionálisan gondolkodni, még ha nem is jön össze mindig. Nagyon csalókák az érzelmek:S
2008. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem mindig van értelme. Ha valaki iránt olyat érzek, amit senki más iránt, és az az érzés valahogy más... akkor van értelme.
2008. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt ezzel jó tapasztalatom, de azt én rontottam el. Távkapcsolat volt, és egy idő után megromlott, próbáltam helyrehozni, de nem ment. És akkor megjelent a képben az új, aki végképp betette a kaput a réginél. Szakítottam, és nem bántam meg, mert így volt helyes. Az új viszont pár hónap múlva átvert, és ezután pár hónappal az exem rávett, hogy kezdjük újra. Azt hiszem, csak csalódott voltam a pofáraesés miatt, és vigaszra vágytam, de ezt akkor nem tudtam magamnak megállapítani. Úgy éreztem, szeretem a régit, mert ő nem bántott olyan formában, mint akiért elhagytam. De jobban végig kellett volna gondolnom, vagy várnom még kicsit, mielőtt igent mondok. Természetesen nem lett belőle semmi jó, csak fájdalmat okoztam annak, akit igazán nem akartam megbántani... Azóta megfontoltabb vagyok mindenben. Nagyon szégyelltem magam, megtanultam a leckét.


Egyébként vannak esetek, amikor lehet értelme. De nagyon végig kell gondolni. És beszélni róla rendesen a másikkal is.

2008. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem friss élményem van. Éppen egy hónapja szakítottunk a párommal, 2 év után. Nálunk is a jól ismert távkapcsolat rondította meg a dolgokat.

Egy évig egy iskolába jártunk, és óriási volt a szerelem, aztán ő elment továbbtanulni, 300 km-rel arrébb, én pedig maradtam, ahol eddig is voltam. Úgy gondoltuk, hogy menni fog ez nekünk így is, hiszen akkora volt a szerelem. Ment is egy darabig, majd telt-múlt az idő, és egyre nehezebben ment minden. Egyre ritkábban tudtunk találkozni, ugyebár vizsgák, ez, az, és egyre többet bántottuk egymást ez miatt, és persze a láng se tudott úgy lobogni... És most arra a döntésre jutottunk, hogy szakítunk, mert mindkettőnknek arra van szüksége, hogy mellette legyenek, és mi ezt most nem tudjuk kivitelezni. És megbeszéltük, hogy ha úgy alakul, hogy én is odakerülök, ahová ő - mert ugyebár oda készülök én is - és olyan az élethelyzet, hogy még nyitottak leszünk egymásra, újra tudunk egymáséi lenni, akkor újrakezdjük. Én igazából most úgy beszélek a témáról, mint érintetlen, ugyanis tapasztalatom nincsen az egészről, de rengeteget gondolkodtam arról, hogy vajon még ha a sors nekünk is dolgozik, vajon értelme lenne-e újrakezdeni. Úgy gondolom még most félig szerelmes, naiv fejjel, hogy igenis lenne értelme újrakezdeni, legalábbis a mi esetünkben, ugyanis nem rajtunk múlott a kapcsolat, más tényezők nem engeték, hogy mi együtt lehessünk, és ha ezen problémák megoldódnak, akkor miért ne lehetnénk újra boldogok?!

Más esetben, mikor a pár azért szakít, mert az egyik fél megcsalta a másikat, a másik szemébe hazudott, becsapta őt, akkor már más véleményem van. Mivel egy kapcsolatban első fő tényező a bizalom, amire ráépül minden, innentől kezdve, ha az a bizalom megrendül az egyik félben, onnantól meg van mérgezve az egész kapcsolat. És mivel megcsaláskor pont ez sérül meg a legjobban, nem beszélve az önbecsülésről, így minden megborul. Jönnek a kérdések, hogy hogy higyjek neki ez után, ha már egyszer a szemembe hazudott, ki tudja mikor teszi meg újra, stb, stb. És ha a bizalom nem képes újra megsebezetlenül visszaállni, akkor míg együtt vannak a felek egy mérgezett kapcsolat részesei lesznek. De vannak olyanok, akik képesek újra és újra bízni csalfa párjukban. Na őket nem irígylem.

2008. jún. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
91%
Most kezdtem ujra egy 2 eves kapcsolatot!!!!Hiaba,ugyanaz lett a vege..meg meg egy par szemelyt is ismerek akikkel ugyanez tortent.az ido megmutatja
2008. jún. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a ket embertol fugg. Az elso komoly kapcsolayom 4 evig tartott...az elso szerelmem volt, de hogy hanyszor jartunk s szakitottunk nem is tudnam osszeszamolni. Viszont annyira szerettuk egymast, annyira talaltunk, h mindenki irigy volt, minden csaj srac, meg a srac szulei is szetszedtek...

Mindketten nagyon bantuk. En meguntam azt az eletet es azt mondtam kesz vege, lezartuk. jartam masvalakivel...

azzal volt a masik komoly kapcsolatom,d e ereztem h soha nem szerettem annyira. Sot mi tobb egy ideje kezdtunk sokat veszekedni, nem torodott velem, s en pont megint a sors keze miatt osszekerultem egyhelyre a volt baratommal.

Es megint a nagy szerelem, es megcsqaltam az akkori baratom vele..es a legrosszabb h nem is ereztem megcsalasnak..

Vegul mostmar egyikkel sme vagyok, most tneyleg lezartuk azt az eletet, szerencsere a "nagy szerelmem" megy az orszag masik felebe egyetemre, tehta tenyleg vege.

A masodik baratommal meg nem bekulnek ki, mert en is rengeteg pszihologiat olvastam, h hogyan lehet helyrehozni egy kapcoslatot,de ezzel a sraccal semmi nem ment, mert mindig csak sirt mindenre, soha semmi neki nem tetszett s csak elrontotta az ember kedvet.s ez tonkretette a kapcsolatunkat..

Na meg egy kapcsolatba a komunikacio a legfontosabb, es nalunk az se volt meg. Ugyh az tonkretette a kapcsolatot.

Szerintem ujra lehet kezdeni, szerintem nem is egyszer, ha az a ket fel igazan szereti egymast. nekunk sokat hazudtak az emberek h szedjenek szet.,..licis korba naivak voltunk es elhittuk.de mindig ujra kezdtuk, mert annyira szamitottunk egymasnak, h nagyobb volt a fajdalom ha kulon kellett legyunk,s vagy titokban vagy rendesen probaltunk mindel tobbet egyutt lenni.Votl fel ev szunet is h nem jartunk, de utana is ujrakezdtuk.

Sokat szamit h kirol van szo, es milyenek erzelmek maradtak hatra a kapcsolatbol.

Velemenyem szerint talan ez a legfontosabb..az erzelmek...mert lehet haragszol az illetore, de ha szereted, es az egotok engedi..ugyis az a lang ujra lobban,.viszont ha mar egyik felnek nagyobb a buszkeseg...es nem enged, bar erzelem meg van, akkor nem hiszem h lenne belole valami.

En ugy erzem h olyan szerelmet eltem at..amilyenben reszem soha tobbet nem lesz az eletbe..az ilyent meg kell becsulni. Most nem vagyok vele, mert sajnos tenyleg elmegy mas varosba, es en a tavkapcsolatokba nem hiszek...foleg az ennyire messzi tavuba.Es ha a szulok nem egyeznek bele a dologba az eleve nagyon neheziti a kapcsolatot.

Remelemmajd kitudod szurni a lenyeget, megha nem is tudtam kifejezni rendesen magam, es remelem h segitettem.:)Szia

2008. jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!