Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Napi 45 perc sportot ne lehetne elnézni?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja kezdtem el rendszeresen tornázni. Ez heti 5-7 alkalommal 45 percet jelent.

A munkahelyemen szinte egész nap ülök, érzem is, hogy igényli a szervezetem a mozgást.

Másrészt pedig, átlagos testalkatom van, de comb és popsi téren szeretnék nem is fogyni, inkább formásabb lenni.


Barátom nehezen viseli ezt az új hobbimat, "mániának" mondja, mert igyekszem úgy szervezni minden napom, hogy ne maradjon ki egy nap sem.

Tehát ha például este felé filmezünk, és előtte nem volt időm, akkor simán tornázom, míg megy a film. Vagy ha aznap főzök és kicsit kevesebb az időm munka után, akkor is még tornázom, és egy órával később megyek hozzá.

Ez neki nem tetszik, sokszor mondja, hogy inkább hagyjam ezt a mániát abba, és legyek inkább vele akkor is, meg hogy, miért nem elég heti 1-2 alkalommal mozogni?


Na most ez tényleg mánia lenne? Hogy fogadtassam el vele?

Egyrészt hiányzik is a szervezetemnek a mozgás, mert egész nap irodában ülök, másrészt azt is észrevettem, hogy mióta minden nap tornázom, a közérzetem is sokkal jobb. Harmadrészt most 25 éves vagyok, édesanyám is átlagos alkatú volt fiatalként, de az évekkel rakódtak rá a kilók is, én ennek szeretném elejét venni, és már most beépíteni az életembe a rendszeres mozgást.


Hogy értessem meg a fafej barátommal, hogy ez nem "mánia"?


2013. ápr. 7. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
a barátod nagyon rád van szállva, ijeszd meg kicsit hogy ez így hosszútávon nem lesz jó, mert esetleg megunhatod hogy mindig rajtad lóg (de tényleg!) és ez tönkreteheti a kapcsolatotokat, szakítás lesz a vége. neked is kell tér, szabadidő, mikor csak magaddal foglalkozol és nem mással, és ezt neki is meg kell értenie! szóval beszéljétek meg ezt egymással! ha nem érti ezt meg, akkor nagyon önző és valószínűleg nem is nagyon szeret...
2013. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs baj,hogy tornázol,de szerintem heti hét alkalom az kicsit sok.Nem kell azt minden nap csinálni.Egy egy napokat közte kihagyhatnál.Túlzásba sem kell vinni.
2013. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy jobb helyeken támogatják egymást a párok, nemde?

Sportolj csak amennyit akarsz, ez nem mánia, nagyon egészséges!

Nem kell megértetned a barátoddal, hogy ez nem mánia, de ha nem képs téged támogatni, akkor következmények lesznek...

2013. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy élj, ahogy neked jó, azt tedd, amit szeretnél. Napi 1 óra sport/mozgás valójában mindenkinek kell(ene), ezt el kell fogadja a párod. Én napi másfél órát sportolok, most hogy jön a jóidő talán végre, ez napi 2-3 is lesz, hétvégén több. Eddig minden barátnőmmel tisztáztam ezt, volt aki velem tartott, volt akinek nem tetszett. Aki ezt nem viselte el, annak pá-pá volt. Ilyen világ ez! Szóval ne hagyd magad...
2013. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az tény, hogy valóban erősen kötődő a párom, nagyon nehezen viseli, ha külön töltünk időt. De így is találkozunk minden nap.

Már mondtam neki többször, hogy addig ő is csináljon valamit abban az egy órában, kösse le magát.


Én igazából a heti 7 nap tornát se érzem soknak. Fokozatosan szoktattam hozzá a testem a 45 perchez, izomlázam már nincsen tőle. Kis panel lakásban élek, és elvégzem a házi munkát, de az ilyen kis helyen aligha nevezhető mozgásnak. Munkába busszal járok, munkahelyen ülő munkát végzek. Tehát szinte nem is mozgok semmit egész nap a tornán kívül.

Párom bár nem kimondott fizikai munkát végez, de ő többet jár gyalog ide-oda munka közben is.

2013. ápr. 7. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A barátod egy kis homi puhapocs
2013. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És akkor azt hiszi az ember, hogy ilyen jellemhibával nem lehet barátnője, aztán mégis. :D
2013. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!