Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudjam, hogy mi a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam, hogy mi a jó döntés? (többi lent)

Figyelt kérdés

24 lány éves vagyok és már majdnem 4 éve van párkapcsolatom. A barátom nagyon jó ember, nagyon szeret engem és a családom is oda van érte. Nem nagyon tudnék rosszat mondani róla. Én is szeretem, de már nem vagyok szerelmes. Ez az első hosszútávú kapcsolatom. Néha azt érzem, hogy szakítanom kellene vele, mert már nem vonz annyira, mint régen és bizonyos tulajdonságai néha már kifejezetten idegesítenek. Sokszor azt érzem, hogy szeretnék független lenni és más srácokkal ismerkedni. Nem a szex miatt, hanem, mert hiányzik az újdonság "varázsa", amiben egyébként se sokszor volt részem. Nem akarom, hogy pl. 5 év múlva ugyanez jusson eszembe, és arra gondoljak, hogy akkor miért nem szakítottam. Ugyanakkor félnék is egy szakítástól, mert mi rá a garancia, hogy mással jobb lenne?! Lehet, mire rájönnék, hogy hibáztam, már nem tudnám visszaszerezni a páromat és egész életemben bánnám. Nem akarom megbántani a barátomat és azt sem akarom, hogy rossz döntést hozzak. Nem tudom mit tegyek!!! Voltatok már hasonló helyzetben?

Értelmes válaszokat kérnék! Köszönöm!



2013. febr. 8. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet rossz tanácsadó vagyok ebben a témában, mert eddigi kapcsolataimban én is megéltem ezt a dilemmát, holott a pasijaim közel se voltak olyan jók hozzám, mint ahogy te leírtad a tiéd. Én valahogy mindig azt éreztem, hogy nem lesz jobb pasi és azt kell megbecsülni, akink van.

Sajnos erre rá is fáztam, mert ők sajnos nem becsültek igazán. Még ilyen helyzetben is kegyetlen nehezen tudtam őket elengedni...


Nehéz ilyenkor dönteni, jól gondold meg.


22l

2013. febr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam hogy mindenképp szakítanod kéne vele, nem csak a saját, de az ő érdekében is, hiszen így mindkettőtök idejét pazarlod. Elveszed a lehetőséget tőle is hogy találjon mást aki őszintén szereti, mert bizony ha ilyen érzések vannak benned, ezek már valószínűleg jobbak nem lesznek, maximum ideiglenesen.

Garancia persze nincs rá hogy jobbat találsz, ez nem egy háztartási eszköz. De ha vele maradsz azzal magadat is becsapod és őt is. Előbb-utóbb szakítás, vagy megcsalás lenne a vége. És az szerintem senkinek sem jó :S Arról nem is beszélve ha így érzel vele kapcsolatban, soha nem leszel boldog, és lehet hogy nem találsz technikailag "jobbat", viszont az érzéseid azt mutatják hogy nem rá van szükséged. Nem olyan tulajdonságokkal rendelkezik a barátod ami téged, érzelmileg, testileg, lelkileg kielégít, kiegészít. Rgo mindenképp más kellene :/

2013. febr. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fospuska ***** válasza:

hiába rendes srác,ha visz a véred. de csak akkor engedd el,ha már kifejezetten nyűgnek érzed az együttlétet és biztos vagy benne,hogy nem csak időleges fellángolás.

semmi garancia nincs, hogy mással jobb lesz és szinte biztos,hogy ilyen palit még egyet nem könnyen fogsz találni. és persze nem ártana vele is megbeszélni. ha olyan normális,mint ahogy írtad,minden követ meg fog mozgatni,hogy megtartson.

2013. febr. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Édes... nem vagy már szerelmes, és vágysz az újra. Innentől fogva egyértelmű a dolog. :) Nem lesz kellemes, de szakítanod kell vele. Csak ezt őszintén tedd, ugyanazt mondd neki, mint amit itt leírtál.
2013. febr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze a B variáció az hogy maradsz vele, nincs ló jó a szamár is alapon (mert drasztikusabban nézve erről van szó), berendezel egy kényelmes kis életet, amiben megszerezheted az átlag dolgokat, élményeket. De soha nem leszel vele úgy boldog, ahogy az egy párkapcsolatban kéne hogy legyen.

Az ilyen kapcsolatokból lesznek későb 1-2 gyerek után a válások, mert most még beletörődsz, aztán egyszer x év után telelesz a pohár. Ma már nem a középkorban vagyunk hogy hozzáadnak valakihez és boldognak kell vele lennünk, akár tetszik akár nem. Ma tovább lehet lépni, keresni mást, egész addig még meg nem leled a megfelelőt. Igazán nagy kompromisszumokat ráérsz 50 évesen kötni

2013. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 betlindis ***** válasza:
először is, garancia ebben az életben a világon semmire nincs. de ha csak azért maradsz egy szar helyzetben, mert félsz attól, hogy különben még szarabb lesz, az gyávaság, akkor magától az élettől félsz. az életet élni kell, és nem elvegetálni egy "végülis jól megvagyok"-pocsolyában. nekem már több hosszútávú kapcsolatom volt, és mindig a végefelé kezdtem el ilyeneket érezni és gondolni. túlvagyok már egy házasságon is, gondolhatod, hogy azt még nehezebb volt a környezetemnek beadni, de más fiúmmal is megkaptam a családtól, hogy "megbolondultál, hívd vissza". viszont így évek távlatából azt mondom, hogy mindig jó döntést hoztam, amikor befejeztem azt a kapcsolatot, amit nem találtam már kielégítőnek, bármilyen okból. egyiküket sem vágyom vissza. ilyen hosszútávú kapcsolat után volt, hogy beleugrottam egy viharos, de rövid szerelembe, volt, hogy sokáig szingliként buliztam, de az első nagy fájdalom és sokk után mindig nagy felüdülés volt, és utána amikor jönnie kellett, jött a következő komoly szerelem. nehéz a szakítás több év után, nem csak azért, mert szereted még valahol, sok a közös emlék, és a család és barátok egy párnak tudnak, hanem azért is, mert esetleg van egy közös jövőképetek, és ha ebből kilépsz, hirtelen úgy érzed, nincs jövőd és fogalmad sincs, mihez kezdj magaddal. de ez mindig kialakul, és olyankor olyan, mintha az ember egy nagy hátizsákot letenne és megkönnyebbülten menne tovább. szerintem akkor érdemes befejezni egy kapcsolatot, amikor elkezdesz más fiúkat nézegetni, és nem akkor, amikor már elkezdtél más fiúkkal lefeküdni, mert így a barátodat is megalázod. jobb békén elválni.
2013. febr. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 2, 5, 6 válaszokkal. Csak ismételni tudnám. Saját tapasztalatom az, hogy 15 évig éltem együtt valakivel, miután rádöbbentem, hogy kihült a kapcsolat. Az idő szalad, ne vesztegesd el. Én nem bánom, hogy kiléptem és rengeteg új tapasztalatot szereztem. Szerencsére végül megtaláltam azt az embert, akivel tényleg boldog vagyok.
2013. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!