Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nagyon válogatós az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon válogatós az ételek frontján, hogyan tudnám rászoktatni a kül. Finom ételekre, alapanyagokra?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon makacs, és még csak meg sem hajlandó kóstolni azt, amiről Ő eldöntötte, hogy nem szereti :( pedig nem is kóstolta...
2013. jan. 9. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem szenvednék vele,egyen amit akar,amit szeret,megszokott...ne akard megváltoztatni,sem meggyőzni,úgy sem fogod tudni...
2013. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kösd be a szemét és mond h adsz neki kis falatokat és találja ki mi lehet az és hogy ízlik e neki.
2013. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne :)


Igaz, hogy nálunk ünnepnapokon ő főz, az is tény, hogy nagyon különleges kajákat, de a hétköznapi ebédeket-vacsorákat csak nyammogva eszi.


Ez kicsit vicces lesz, de pl. a rakott krumpliban csak a krumplit nem szereti :)

2013. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.: igen, csak eléggé rossz az, amikor nem tudok én sem főzni magamra olyat, amit szeretek, mert 1 emberért 1 napra nem főzök. valamint az is elég kínos, ha van egy családi összejövetel, és akkor mindenki azt szajkózza nekem, hogy "de miért ilyen finnyás?!" ez rosszul esik...


2.:köszi, de ebbe sajnos nem menne bele :/ nem kap be olyat, amit nem lát, hogy mi :D


3.: :D:D az én párom a rakott krumpliban csak a krumplit szereti! :D

2013. jan. 9. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor ti is jók vagytok :) Nálunk is dettó ugyanez a helyzet, ahogy leírtad :D


Komolyan néha olyan érzésem van, mintha megrekedt volna ez a dolog valahol 5 éves korában..


Nálunk Anyós is bevallja, hogy valószínűleg miatta alakult így. Elég sokáig otthon volt a gyerekekkel és 4-üknek 5 félét főzött. Lehet, nem lenne gond, ha itthon is a'la carte lenne, de nincs időm/energiám, hogy 5 félét főzzek és nem szívesen dobnám ki, ami megmarad (kutyus nincs).

2013. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát igen, itt is ez a helyzet :D kutya nincs, a dolgot anyós rontotta el, meg a család, mert úgy elkényeztették, hogy bármit szabad volt neki! ha nem akarta megenni, nem ette meg. Pont emiatt biztos nem így fogom nevelni a gyerekem! :D

szóval nem tudok mit tenni, megpróbálom elfogadni, de van, hogy amikor konkrétan Ő kér vmit, hogy enni, és a végén, amikor elkészültem vele azt mondja, hogy hát ő most mégis inkább szendvicset enne, akkor a falra tudnék mászni...

2013. jan. 9. 18:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen kajákra gondolsz?


Az én barátom is válogatós van aminek a szagától is hány, pl. káposzta. Ezt elnézem neki, mert nekem is vannak ilyen kaják, bár lényegesen kevesebb.

De pl. a zöldséget se nagyon szerette, aztán mikor összeköltöztünk, néha megmondtam, h most saláta van vacsira, és kész, de ha gondolja ugorjon le a boltba és főzzön valamit... :D Most talán gonosznak meg önzőnek tűnök, de egyrészt neki is jobb ha nem hízok el meg ő is egészségesebb, mert ha rajta múlna csak tésztát ennénk, másrészt meg nekem sincs mindig időm órákat főzőcskélni, ráadásul külön 2 főre, mindketten melózunk, ilyenkor vacsorára max egy salit ütök össze, bár én mondjuk azt kifejezetten szeretem... És idővel érdekes módon megszerette és mostmár akkor is eszi, ha lenne más kaja is! Ez személyes sikerem :D

Szóval a dolog nyitja h amit nem szeret de nem is kifejezetten utál azt meg lehet kedveltetni. Persze akkor finomakat kell főzni v olyanokkal együtt adni amit szeret :D


És amúgy, a kajától való undor nem feltétlen az elkényeztetésnek tudható be, hanem inkább az ovodai/iskolai étkeztetés nagyon durván alacsony szinvonalának. Ha egy gyerek szülei nem főznek otthon, és csak a menzán eszik, akkor a répafőzelék, káposzta stb mindent meg fog utálni egy életre. Én szabályosan emlékszem h büntetésből tömték belénk az ételt, és volt aki oda okádott mert nem bírta. :(

Tehát egy rokonod se írhatja a barátod számlájára feltétlenül h finnyás, elkényeztetett. Különben meg az ilyen beszólogatós nagyokos rokonságnak kívánom, h egyenek meg egy tányér sarat! V ahhoz finnyásak, mi? Végülis az égvilágon semmi közük hozzá h a barátod mit eszik.

2013. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nálunk is így van kb. :) ő is van, amitől hány, már a szagától is, pl. tojás. Jó persze, hálistennek ő is már lényegesen több dolgot eszik meg, mint 4 éve, amikor járni kezdtünk, aztán 3 éve élünk együtt, már megeszi a paradicsomot, uborkát, retket, de kb. ennyi :) szóval sok mindent nem szerettettem meg vele.


Ő is mindig tésztát enne, ja és még pizzát is! :D

Önzőnek?? ugyanmár! én is csomószor mondtam már neki, h ha nem tetszik, le lehet menni a boltba zsemléért és ehet szendvicset. de akkor inkább nem evett semmit. nagyon makacs, hiába :)


oviban, iskolában nem evett a menzán, mindig hazament és a nagymama főzött rá. sajnos édesanyja nagyon kevés dolgot főz (úgy kb 3!!! félét szokott "variálni" :D, de tényleg nem viccelek...) szóval otthon nem is szokhatott hozzá a más, különfélébb ízekhez, és az anyja is nagyon válogatós, úgyhogy lehet, hogy volt kitől örökölnie...


köszi a választ! :D

2013. jan. 11. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!