Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy segíthetek neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy segíthetek neki, hogy túllegyen rajtam?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű a dolog, úgy készüljetek.

Szóval a barátnőmmel nemrég szakítottunk két év után, közös megegyezéssel. Többször volt már úgy, hogy szakítunk, de eddig mindig újra megpróbáltuk pár napra rá, és mindig ugyanaz lett a vége rövid időn belül. Ezért (látszólag) mindketten úgy gondoltuk, hogy külön jobb lenne. Viszont akkor még úgy tűnt, hogy barátok maradunk, MSN-ezgettünk, nem volt semmi gond. Elutazott három napra, aztán amikor visszajött, úgy tűnt, hogy még mindig nincs semmi gond. Kicsit önbizalomhiányos volt, ami érthető, mert itt nem volt kidobó, meg kidobott fél, hanem lényegében mindketten kidobottak voltunk. Én próbálkoztam helyreállítani az önbecsülését, úgy tűnt, hogy sikerül is.

Majd kilépett, de még SMS-eztünk. Írt egy félreérthető üzenetet, én pedig - mielőtt hamis reményeket akarna táplálni - nyíltan elmondtam, hogy egy darabig még semmiképp nem jönnék vele újra össze, hiszen megvoltak az okai a szakításnak, ezt ő is tudja.

Ekkor válaszként elmondott mindenféle szemétnek, majd amikor visszakérdeztem, hogy most miért, feljött MSN-re és kifejtette, hogy azt hitte, újra össze akarok vele jönni, és hogy biztosan egy szemét tetűnek gondolom, akitől távol kell maradni, közben jópofizok vele, meg hasonlók. Én persze tagadtam, hiszen ez nem igaz. Viszont most elég pipa rám.

Ellenben én azt akarnám, hogy valóban barátok maradjunk, hiszen szerelmesek voltunk egymásba, és attól, hogy már nem illettünk össze ezen a téren, attól még egy nagyon jó embernek tartom, gyakorlatilag ő volt az egyetlen, aki törődött az érzéseimmel és viszont.

Szerintem ha ténylegesen túl lesz rajtam, akkor ő is így fogja gondolni. De ehhez először az kéne, hogy tényleg túllegyen rajtam. Elérhetem ezt valahogy, vagy hagyjam, hogy magától oldja meg?

(Pár válasz megelőzése érdekében, amik erre jöhetnek, de nincs hasznuk: nem vagyok már belé szerelmes, ebben biztos vagyok. És létezik fiú-lány barátság, ezt személyesen tudom, ugyanis vannak lány barátaim.)


2008. máj. 25. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd most békén, ne keresd egy ideig. Viszont te legyél számára mindig elérhető (nem kell őt törölni msn-ről, és az sms-eire is reagálj, ha kapsz). Ha problémája lesz és hozzád fordul, mert te ismered őt és tudja hogy segíthetsz neki, akkor próbálj meg tényleg úgy segíteni, mintha magadon segítenél. Ha túllesz rajtad és ő is barátkozni akar veled, akkor biztos írni fog. De ha nem akarja, hogy barátok legyetek, akkor hagyd őt békén, ne erőltesd a barátságot.
2008. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
semmiképpen ne hagyd hogy reménykedni kezdjen!ne mond minidg h de ne gyere oda hozzám beszélgetni mert úgyse szeretlek már!csak ne csókold meg ha részeg:Dmeg iesmik
2008. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Válaszoló #1: köszönöm, nem fogom keresni, bár a törlés sajnos az ő részéről esélyes. De majd meglátjuk, lehet, hogy holnapra lenyugszik. És hát sajnos/szerencsére én ilyen önfeláldozó típus vagyok, tehát ha segítséget kér, akkor segítek, ha tudok.


Válaszoló #2: nem fogom megcsókolni, szerencsére szokott annyi önuralmam lenni, és nem valószínű, hogy együtt mennénk akárhova, ahol mindketten be lehetnénk rúgva mostanság. Legfeljebb véletlen futhatunk össze. De mindent el fogok kerülni, hogy hamis reményeket keltsek.

2008. máj. 25. 23:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idő minden sebet begyógyít és mégse végez plasztikai műtétet... Te ezzel sokmindent nem tudsz tenni. Legyél vele kicsit tárgyilagosabb, mint eddig, és ebből érezni fogja, hogy ugyan nem vagy vele haragban, de nem is akarod újrakezdeni. Elég sok fázisa van ennek a "szakítás utáni barátságnak", el kell telnie egy kis időnek, hogy helyreálljon. Lényeg, hogy addig ne sértsd meg durván. Aztán később lehiggad, kicsit elkezd nézegetni más partner után, és majd kezd helyreállni minden. Türelem, ha úgy érzed, megéri. Elég nehéz...
2008. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Válaszoló #3: mondjuk annyi előnye van ennek a hirtelen haragnak, hogy elhatározta, hamarabb szerez új pasit, mint én új barátnőt. Az biztosan segíteni fog neki.
2008. máj. 25. 23:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

HAt te fantasztikus vagy es ezt o is tudja!!!! Valoszinu ezert is szabadul meg meg a gondolatodtol is nagyon nehezen.

Valoban hagyni kellene, hogy oldja meg onmaga mert amig jelen vagy az eleteben addig nem nagyon fog neki menni. Sajnos az idot surgetni nem lehet. S ugyan tudjatok mindketten, hogy nem illetek ossze 2 ev azert megiscsak 2 ev egy no szamara es a veszteseget mindeki maskepp dolgozza fel.

Szoval ne akarj segiteni neki de ahogy elottem irta valaki legyel ott, amikor szuksege van rad. Ne bantsd meg de tartsd a tavolsagot, nehogy barmit is belekepzeljen a dologba.

Az a franya ido fog csak segiteni.

Nekem is az segitett meg egy masik fiu - aki azota mar a volegenyem. Nagyon nehez ez. Nemcsak neki te tudom, neked is.

2008. máj. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy te rám ismersz majd, még aláírás nélkül is :-)

Köszi a tanácsokat! (Persze lehet még írni...)

2008. máj. 26. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nehéz volt kiszállni az egyik volt kapcsolatomból. Nem tarott túl sokáig (4 hónap), de én még fülig szerelmes voltam, és ő egyszercsak úgy gondolta, hogy már nem szeret annyira. De egy hónap múlva volt neki más. És ettől nekem nagyon szörnyű lett hirtelen. Szerettem volna vele jóbaráti viszonyban maradni, de így, hogy neki volt más, már nem ment. Folyamatosan azon járt az agyam, hogy miért jobb ő, mint én. Az új csaj éretlenebb is volt, szépségben és észben sem volt több mint én. Egyszerűen közelebb volt, és ennyi, de nagyon nehezen dolgoztam fel. És miután összejöttek, már a srác sem úgy szólt hozzám, mint régen. A tietek más eset, de nagyon nehéz ügy, és még mindig azt mondom, hogy akkor küzdjetek, ha megéri. Mert ha neked lesz közben más, aki komoly, azt a volt barátnőd nagyon nehezen fogja feldolgozni. És az újnak sem lesz igazán ínyére, hogy túl jóban vagy a régivel. Főleg ha ő még akarna esetleg valamit. Tehát igen kényes ügy... Türelem, tornaterem...


Válaszoló #3 voltam ismét :)

2008. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!