Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor megszületik a baba akkor mindenhol megromlik a férfi és nő közötti kapcsolat? Úgy értem soha nem lesz olyan jó, mint baba előtt? Ti hogy vagytok ezzel? Mik a tapasztalatok? Kort, és nemet is írjatok légyszíves.25N

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
én abban bízom nálunk pont ez fogja helyretenni a dolgokat pár héten belül.. :) 30F
2012. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Személy szerint úgy látom a környezetemben, hogy azok a kapcsolatok romlanak meg, ahol elve kár volt gyereket vállalni.

Amikor a nő úgy gondolja, hogy a kapcsolatuk utolsó mentőöve lehet egy gyerek, vagy szüléssel akarja magához láncolni a férfit. Amikor "véletlenül" teherbe esik, pedig még nem akart a férje gyereket. Vagy ahol a férfi erőszakolja ki a szülést, holott a neje inkább azzal van elfoglalva, hogy egy bömbölő gyerek nyúzza majd lógósra a csodás melleit, mi lesz most vele.


Az a kapcsolat fabatkát nem ér, ami a közös gyerek megszületése után megy tönkre.

A gyerek, az apaság-anyaság, az egy-család-vagyunk-érzése össze kell kovácsolja a párokat. Amikor a kis vigyori cukorfalaton felismered a szeretett másik vonásait, később gesztusait, amikor ketten nézitek, ahogy szuszog a kiságyban (végre elaludt:D ), és egy ideig az sem baj, ha még a legfőbb beszédtéma is a gyerek.

A kapcsolat megromlásához nem a gyerek születése vezet. Hanem az, hogy két olyan ember állt össze, akik nem illenek egymáshoz, ahol kifelé kacsintgat az egyik, és magához akarja láncolni a másik, ahol nem tudnak szembenézni azzal a teherrel, hogy egy életre szóló felelősséget vállaltak, amiből nem lehet kitáncolni.

2012. aug. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó volt olvasni, amit utolsó írtál. Nekem is ez a véleményem a dolgokról, csak olyan sok helyen olvastam, h. baba után megváltozik, megromlik a kapcsolat, hogy kicsit megijedtem. Mi is most várunk babát a párommal, nagyon szeretjük egymást, és tulajdonképpen mind a ketten otthon ülősebb típusok vagyunk. Nagyon remélem hogy a baba születése után nem fog megromlani a kapcsolatunk. Én mindent megteszek majd annak érdekében hogy ez ne következzen be.
2012. aug. 31. 07:03
 4/4 anonim ***** válasza:
A terhesség, a szülés, a gyereknevelés mind olyan fontos kérdések, amelyek előzetes megbeszélést igényelnek. De ehelyett a párok úgy mennek bele az élettársi, vagy házastársi viszonyba, hogy MAGUKBAN meg van az elképzelésük a jövőről, csak elfelejtik egyeztetni. Amikor meg odaérkeznek, hogy na akkor gyerek, akkor egymásnak esnek, mert nem értenek egyet. Nagy nehezen valami kompromisszum létrejön, de akkor meg ott a gyereknevelés, amiről pl a férfiak el sem gondolkoznak, mert majd zsigerből jön, közben asszonykának más az elképzelése, és ez szétbombázza a jó viszonyt. A másik ütközési pont a gyerekre fordított idő mennyisége és minősége: a legtöbb nő panaszkodik, hogy a pasijuk alig foglalkozik a gyerekkel, akkor is csak a játszás megy. Pedig fontos a gyereknek, hogy legyen egy biztonságot adó, és egy kalandokat szolgáltató személy a gyerek életében: de ezt az anyák nem látják és panaszkodnak.
2012. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!