Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most mi legyen? Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mi legyen? Miért nem bírom eldönteni, hogy most mit érzek iránta? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Távkapcsolat volt. 400 km volt köztünk. Nagyon aranyos, rendes, odafigyelő, türelmes srácról van szó, aki a világ összes kincsénél is jobban szeretett. Már a közös jövőt terveztük, hogy majd 4 év múlva (akkor végzek a suliban) összeköltözünk és mi leszünk a legboldogabbak. csak, hogy tegnap szakítottam vele :( :( nem tudom mi ütött belém. azzal magyaráztam neki hogy nem költözhetek hozzá mert a barátaimnak szükségük van rám és nekem is rájuk, meg azt mondtam neki, hogy én nem szerelemből szeretem hanem csak szeretetből. és egyik pillanatban úgy érzem, hogy milyen hülye voltam, miért nem bírtam befogni a számat, mert igenis szeretem, szerelemből. egy másik pillanatban meg úgy érzem jól döntöttem. de még magam sem tudom, hogy most mivan. megbántottam őt nagyon az biztos, és most én érzem magam pokolian rosszul, és hogy én vagyok a világon a legroszabb :( :( úgy érzem szeretnem KELL amiért ő annyira szeret engem, de nem tudom. fogalmam sincs mi legyen :(:(
2009. júl. 27. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne rágd ezen magad, biztos, hogy jól döntöttél. Ha már ilyen felmerül benned, pláne ha ki is mondod, akkor annak oka van. Biztosan sz*r most nagyon, de hosszú távon jobb lesz, hidd el. Egyrészt tényleg nagyon sok a 400km, másrészt viszont bármennyire is szeret, ha te nem érzed ugyanazt, akkor fölösleges lenne áltatnod. Tudom, hogy szereted, de IGAZÁN szerelmes lennél, és úgy szeretnéd, ahogy ő, akkor nem jutottál volna idáig. Beszéld meg vele a dolgokat, hogy nagyon szereted, de nem úgy.... És fel a fejjel, ne emészd magad!
2009. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
figyelj ha szarul érzed magad akkor szerintem te még mindig szereted de mi váltotta ki h szakítottál vele ? vitáztatok? mert az ember haragjában sokmmindent mond de nem gondolja komolyan beszélj vele h ő most hogy érez irántad és ha tényleg szereted akk békülj ki vele mert ha igazán szereted 400km nem akadályoz meg semmiben a barátaidnak szüksége van rád? de ne a barátaidat helyezd előre hanem saját magad h neked mi a jó és ha neked ő kell szereted akk a barátaid miatt ne veszítsd el mert lehet több ien srácot nem fogsz találni mint ő ha nagyon szeret és megbecsül téged akk ne hagyd el mert ritka az ien srác
2009. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Senkit nem _KELL_ szeretnünk. Még a szüleinket is csak tisztelnünk _KELL_ pedig ez a legszorosabb, eltéphetetlen kapcsolat az emberi kapcsolatok között.


Ebből a szempontból nincs baj. Ha így döntöttél, a Te döntésed. Sajnos a az a rész, hogy "nem tudom mi ütött belém" és utólag meg hülyeségnek érezted, nagyon gyanús nekem, mint Hellinger terápiával foglalkozónak. Nagyon sok olyan eset van a világon, amikor azt látjuk, hogy valaki úgymond nem kész a boldogságra, nem tudja azt elfogadni, vagy elutasítja, pedig valójában szeretné. Ezeket olyan családi minták és kötődések okozhatják, amikkel tudatosan nem vagyunk tisztában, és így ezen a szinten nem is sokat kezdhetünk velük.


Ilyen tipikus minta az, hogy a gyermek (szeretetből) nem "mer" sikeresebb lenni a párkapcsolataiban, mint a szülei, mert fél, hogy ezzel megbántja Őket, és elveszíti a legfontosabbat az "odatartozás jogát".


Másik eset lehet, ha valaki "ismétli" az egyik felmenője sorsát. Szintén a tudatalatti a ludas, van a családi rendszerben egy "hiba", amit nem sikerült az adott generációnak helyre tenni. Ezt átörökítik az utódokra, akik magukra veszik és ennek megfelelően cselekednek a nélkül, hogy tudatában lennének.


Persze, semmi garancia nincs rá, hogy Veled is ez történt, csak az én látásmódom miatt én erre gyanakszom.

2009. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2.-nak: Nem vitáztunk, sőt... Nagyon jól elbeszélgettünk msn-en és egyedül azon "vitáztunk" h ki szereti jobban a másikat :S és a barátaim azért ennyire fontosak nekem mert az életemet köszönhetem nekik amiért megmentettek mikor iszonyat rosszul voltam. ezért örökké hálás leszek nekik és nem hagyhatom el őket.
2009. júl. 27. 10:36
 5/6 A kérdező kommentje:
3.-nak : aki megérdemli azt tudom szeretni, és mindenre képes lennék érte. a baj "csak" az h azt nem tudom eldönteni, hogy most Szerelemből szeretem vagy "csak" szeretetből :( mert nem mindegy
2009. júl. 27. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg pont egy ilyen szituban vagyok.

Megértelek. És én is tanácstalanul állok a dolog előtt.

Sok sikert.Remélem megoldódik a gondod. :)

Tényleg.

2010. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!