Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lelki bajokkal küzdő embernek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelki bajokkal küzdő embernek is lehet elfogadó párkapcsolata?

Figyelt kérdés
nem hisztiről van szó hanem kemény depresszióról -ami kedvtelenségben és magányra való igényben jelentkezik. Egy ilyen embert is el lehet fogadni? anélkül hogy megkapná a párkapcsolatban h vele valami nem stimmel? külső adottságokkal nincsen baj.
2012. júl. 18. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Jelen pillanatban is lehet párkapcsolatod de nagy a valószínűsége, hogy olyan embert vonzol magad mellé aki szintén lelki bajos, még ha sokáig ez fel sem tűnik. Csak akkor tudod a másik fél számára megadni a boldogságot ha először elfogadod saját magad a hibáiddal együtt és ezt fel is mered vállalni előtte. Azt sem várhatod el, hogy a másik fél elfogadjon olyannak amilyen vagy mert lehet apróbb elvárásai, aminek te eleget tudol tenni. A párkapcsolat számodra nem fog megoldás lenni a problémára, belül kell elkezdeni a dolgot.
2012. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet neki normális kapcsolata. Ha kigyógyul a depresszióból...
2012. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem terhelném rá ezt senkire,de pont ez az hogy nekem ezzel kell magamat elfogadni,és volt már hogy jeleztem is ezt afelé akit szeretni akartam és kb közölte h nem vagyok normális. Nem volt túl bizalom keltő. De azóta is csak azt érzem hogy nem vagyok jó még erre se. Majdnem 30 vagyok, nő, az életem semerre se megy. Ha akarnék találnék bármikor magam mellé 'valakit' akit én nem tudok szeretni, és ugyan úgy összeszorult szívvel látnám azokat a párokat az utcán akik TÉNYLEG szívszeretetből,és szerelemből ölelik a párjukat.

Ördögi kör,mer tudom hogy így nem lehet olyan kapcsolatom amilyet szernék -mert nem is tartom magam alkalmasnak rá .Viszont az évek mennek, és míg várom h egyszer-csak alkalmas leszek, addigra elmegy az élet. Látszat megoldásokba tudnék beleszaladni csak jelenleg, az meg ugyse megy.

2012. júl. 18. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: nem.

Először muszáj meggyógyulnod, erre koncentrálj. Annak érdekében, hogy után lehessen boldog párkapcsolatod. 30 évesen semmiről sem vagy lekésve, én 31 voltam, amikor találkoztam a férjemmel, és 33 múltam, mikor összeházasodtunk. Szánj időt a gyógyulásra!


Emellett alapvetően rosszul látod a kapcsolatokat:


*Nem terhelném rá ezt senkire, de pont ez az hogy nekem ezzel kell magamat elfogadni,


2 dolog:

1. ELFOGADNI, és NEM BELETÖRŐDNI. Nagyon mást jelent a két dolog. Az elfogadás azt jelenti, hogy tisztában vagy a problémával, és meg AKAROD oldani, a lehetőségekhez mérten. A beletörődés azt jelenti, hogy meg se próbálsz változtatni.

2. Hiába nem szándékosan terheled a betegségedet valaki, mégiscsak teher. Amikor már együtt élsz valakivel, nem kérheted meg, hogy tűnjön el, mert te most egyedül akarsz lenni. Az pedig borzasztó, amikor össze vagy zárva valakivel, akin látszik, hogy a hátad közepére nem kíván... Ezzel a problémával én magam is küzdök, nem depresszió miatt, hanem mert majdnem 10 évig éltem egyedül, azt csináltam, amit akartam, akkor, amikor eszembe jutott, és iszonyú nehéz, hogy most minden pillanatban ott van valaki. Még akkor is, ha a másik szobában van.


*és volt már hogy jeleztem is ezt afelé akit szeretni akartam és kb közölte h nem vagyok normális.


Ez nem úgy működik, hogy szeretni "akarsz" valakit. Nem akarat kérdése.

Még az sem jelent semmit, hogy azt hiszed, szereted. A szeretet azt jelenti, hogy olyannak fogadod el a másikat, amilyen, de ehhez 100%-osan ismerned kell őt. Amíg nem ismered, nem őt szereted, hanem azt az álomalakot, akit beleképzeltél. Ezért nem beszélhetünk szeretetről, inkább csak vágyról (ami normális dolog!). Kérdés, hogy aki depressziós, képes-e arra, hogy valakit meg tudjon ismerni.

Mindemellett létezik szabad akarat: ha valaki nem kell a másik embernek, akkor tiszteletben kell tartani és tovább kell lépni, nem arra kell gondolni, hogy nem volt bizalomgerjesztő. Te is válogatsz, másnak is joga van hozzá. És innentől fogva teljesen mindegy, miért nem voltál "elég jó" a pasinak. Tök mindegy, hogy a hajad nem tetszett neki vagy a betegséged. A lényeg az, hogy joga van nemet mondani, ahogy neked is.


A látszatmegoldásokat nem javaslom, mert garantáltan sorozatos kudarcok érnének, és még kevesebb lenne az önbizalmad, és valószínűleg a depressziódra is rossz hatással lenne.


Koncentrálj a gyógyulásra, most ez a legfontosabb dolgod. Ha még nem tetted, akkor kérd szakember segítségét.

Kiegyensúlyozott kapcsolatra csak az képes, aki egészséges lélekkel bír, tudja magáról, hogy pontosan mennyit ér (se nem értékeli túl magát, se nem értékeli alul - mindegyik egyformán rossz), és tudja az érdekeit képviselni úgy, hogy közben nem nyomja el a másikat, és őt sem nyomják el. Ha te eleve hátránnyal (önbizalomhiány, betegségtudat) indulsz, egyre kisebb helyed lesz a kapcsolatban, a párod pedig egyre dominánsabb lesz. Végül megsemmisülsz, a kapcsolat tönkremegy, te pedig még rosszabb helyzetbe kerülsz, mint most vagy. Kevesebb önbizalom, kudarc, fokozódó depresszió, hogy még erre sem vagy képes. Ezt meg kell spórolni...


A gyógyulás mellett olvass Feldmár Andrást. Nagyon hasznos dolgokat ír.

[link]

Itt találod az előadásait, mind nagyon jó, ill. A tudatállapotok szivárványa c. könyvet is el tudod olvasni.

Sok sikert!

2012. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Diavolino44 ***** válasza:

Ezek mind nagyon erdekes hozzaszolasok! En ennel sokkal egyszerubben latom a dolgokat.

Ha fiu vagy a valasz egyertelmuen nem.

Ha lany vagy es a kulsod valoban rendben van, akkor igen.

2012. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. nagyon köszönöm. Sok hasznosat írtál.

Nem tudom Te érezted e a következőket, örömmel venném ha válaszolnál rá, nekem ez okozza a legnagyobb problémát.

Olyan mitha egy elvarázsolt világban lennék ahol semmi sem az mint aminek látszik- és ezért akármit teszek a dolgok úgy tűnik változnak valamicskét közben csak a helyzetek a különbözőek. Olyan mintha egy ketrecbe lennék bezárva. Ami örömet okoz kiderül az is csak egy érzés pillanati 'illúziója'. Tehát az sem a valóság. A megismerésről pedig.. nem kelt bennem bizalmat maga a fogalom sajnos, mert sokat csalódtam benne. Volt hogy újult erővel nekifogtam h na majd most más lesz ,tényleg kerestem szakembert, ezzel kapcsolatosan -de a vége ugyan az. Csak az éveim mentek. Belül bennem ami zajlik, azt senkinek nem kívánom. Nem azt mondom hogy a világgal van baj, csak számomra élhetetlen. Aki nem érzett ilyet az nem értheti ezt, aki viszont hasonlókkal küzd az érti. Most épp ott tartok hogy semminek nincs értelme, ha tehetném kise mozdulnék a lakásból.Nem tudom ebből mi segít ki .. :(

2012. júl. 18. 11:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Az életbe vetett bizalmam múlt el ,és a hitem tört meg nem csak kapcsolatokkal ,dolgokkal hanem magammal szemben is.
2012. júl. 18. 11:21
 8/9 anonim ***** válasza:

1


Tudod türelmetlenül várod a változást de nem veszed figyelembe, hogy nagyon keveset tettél az életben ez ellen. Ne várd azt, hogy minden megoldódik a párkapcsolattal mert hiába próbálsz tudatosabban élni az első kudarc után még mélyebbre kerülsz mint előtte. Azért mondtam, hogy nem fog működni a párkapcsolat mert ilyenkor az ember azokat a tulajdonságokat vetíti a másikra ami valójában nincs is, és a másik is hasonlóan teszi tehát két lelkileg sérült ember meglátja egymásban azt amit szeretne. Amit kaptál tanácsokat kiváló de tudnod kell, hogy ami évek alatt romlott el az nem fog egy nap alatt megoldódni. Megfelel ez az állapot? Vagy hajlandó leszel tenni érte és végül türelmesen várni a párodra ha kell évek múltán is. Tudom én, hogy az ember nem arra teremtett, hogy egyedül éljen ezt senki nem is mondta, hanem egyedül is boldognak kell lenned, hogy ne a másikra támaszkodj mindenben.

2012. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg szeretnél hasonló érzésekkel küzdő emberrel beszélgetni, akkor írj nekem nyugodtan privátban! :)
2012. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!