Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkónak tartom a párom részéről ezt a hozzáállást. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, amit fele-fele arányban fizetünk. (Megjegyzem, hogy nekem valamivel olcsóbban sikerült volna szálláshoz jutnom, de vállaltam azt a havi pár ezret, hogy együtt lehessünk.)

Korábban kollégiumban laktunk, előbb külön-külön, aztán összeköltöztünk. Láttam, hogy az akkori szobatársának besegített, többször elmosogatott neki, letörölte az ő asztalát is, leszaladt wc-papírt venni, ilyesmi.

Viszont nekem egyszer nem volt, hogy elmosogatott volna, egy kiskanalat sem. Egyszer nem söpört össze, nem tett ilyen gesztust.

Rólam tudni kell, hogy eléggé szorgalmas vagyok, megtanultam főzni, szoktam is neki sütni-főzni, a tisztaságot és rendet is szeretem, sokat takarítok, a mosogató majdnem mindig üres. Nem csinálok ügyet az ilyen dolgokból, nem csináltam listát, hogy melyik héten ki a soros a takarításban, a szemét levitelében, vagy akármiben.

Szóval lényeg az, hogy amióta együtt lakunk, csak én mosogattam, csak én takarítottam, csak én vittem le a szemetet, csak én vetettem meg az ágyat. Igaz, hogy ha megkérem valamire, azt megcsinálja.

Szóvá tettem neki egyszer, de szépen mondtam, hogy: kicsim, úgy gondolom, furán jön ki, hogy a volt szobatársadnak gesztusból többször elmosogattál, besegítettél ezt-azt, de nekem még egyszer sem. Legalább a gesztust látnám. Erre az volt a válasza, hogy igen, de a Botondot nem vitte el ingyen Pestig kocsival (miattam egy km kitérőt nem tett soha, útba esek neki, csak annyi a különbség hogy én is a kocsiban ülök, ráadásul épp hozzá mentünk akkor). Szóval ez olyan, hogy pl. Pesttől elmegyünk Győrbe, engem útközben felvesz, 1 km kitérő nélkül, és nem az van, hogy én wellness-hétvégére vitetem el magam, hanem pl. megyünk haza, vagy közös munkahelyre.

És mondta is, hogy ő megteszi nekem ezt a gesztust, hogy nekem nem kell buszt fizetnem, hanem ingyen megyek vele kocsival, akkor tőlem is elvárható, hogy segítsek neki ilyesmiben, mert ebben tudok, hogy mosogatok helyette.

Na most, teljesen igaza van, ez így korrekt. Csak hogy én pontosan az az ember vagyok, aki oda figyel a másikra, mindig azt lesi hogy miben segítsen, hogy könnyítsem meg a dolgát.

De ez a kijelentés...hogy ő "ingyen" visz engem kocsival...és akkor ezért nekem kötelességem takarító nőnek lenni? Miféle hozzáállás ez? Mintha valami idegen lennék. Végtelenül bunkónak tartom ezt a megjegyzését.

És nagyon nem vall rá. Érzelmileg oda van értem, többször sírta már el magát kamerán keresztül, mert hiányzom neki, és ezen kívül megtesz értem mindent, ezt a dolgot nem számítva mintapár.

Mi a véleményetek erről a megjegyzéséről?

20/L, 23/F



2012. júl. 6. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt jól látod... Nem éppen ildomos gesztus.

És ilyet felhozni hogy a barátnőmet ingyen furikázom... Még jó, hisz a barátnőm... Komoly gondok lehetnek a háttérben...

2012. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kicsit kiakadnék, ha nem csinálna semmit. Attól, hogy nő vagy még nem neked kell törvény szerint rendben tartani mindent. Mondd meg neki feketén-fehéren, hogy jó lenne, ha ő is megcsinálná a dolgokat. Ha meg nem, kezdd mondjuk azzal, hogy nem főzöl rá, csak magad után rakod rendbe a dolgokat, stb. Meglátjuk mit szól.


Az pedig szánalmas, hogy azért nem teszi meg, mert ő "ingyen" elvisz kocsival. Jó, hogy pénzt nem kér érte. Menj egyszer külön, aztán leshet. =)


Nem a házvezetőnője vagy.

2012. júl. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért ilyen veled, de valóban elég bunkó veled. Valahogy próbálj meg neki visszavágni, kicsit szivasd, hátha észreveszi magát.
2012. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem kellett volna ezt elkapkodni...Meg eleve már rögtön az elején le kell tisztázni az ilyen dolgokat (otthoni teendők), mert e téren rengeteg vita alakulhat ki.

A megjegyzése meg minősíthetetlen, inkább nem is reagálok rá.

2012. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha így viselkedik, amikor odavan érted, mi lesz ha kihül a kapcsolatotok? Ilyen bunkó viselkedés miatt én úgy vágnám ki, mint macskát sz*rni.
2012. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést!

Igazából nem akarok belekezdeni az ilyen "ha te is, akkor én is" játékba, nem akarok 20 éves fejjel ki tud jobban szívatni-játékot játszani.

Normálisan szeretnék vele együtt élni.

Már az elején elmondta nekem, azóta a szüleivel is beszéltünk arról, hogy néha nagyon bunkó tud lenni. Az anyukája is mondta meg ő is, hogy mióta velem van, azóta nagyon sokat változott, türelmesebb, de még mindig van vele gond.

Azért vagyok vele, mert rossz szándék nincs benne, rendes fiú, törekvő, nem az a nagy bulizós, tudjátok...

Sokszor kért már bocsánatot, hogy szégyelli magát, és attól fél, hogy még egy-két ilyen akciója lesz, és megunom és elhagyom.

Én erre mindig azt mondom neki, hogy egy 23 éves felnőtt fiatal embernek rendelkeznie kell annyi önkontrollal, hogy visszafogja magát, ha ideges, és ne a szüleit vagy a párját bántsa meg.

2012. júl. 6. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha azért törekedik, az jó dolog. Én viszont személyesen biztos nem viselném el sokáig, ha valakivel így kéne együttélni. Persze, senki sem tökéletes, mással is előfordul, hogy bunkózik. De ezt a házimunka-problémát valahogy meg kéne oldani.
2012. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!