Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lelki szemetesláda egy kihasználás fajta? Volt már közületek valaki lelki szemetesláda?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki inkább online módon tartja velem a kapcsolatot, és találkozni alig akar, mindig ő mondja el a bánatát, sokszor úgy érzem az én bajomat alig hallgatja meg (néha megszokta és mond rá valamit), de úgy érzem lelki szemetesláda vagyok, most döbbentem erre rá. Szerintetek ez kihasználás????? Mit tegyek szakítsam meg vele a kapcsolatot?
2012. júl. 1. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
igen az.
2012. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen!
2012. júl. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szerintem nem föltétlen kihasználás de ezt nektek kettőtöknek kell letisztáznotok.Mond meg,hogy jobban örülnél neki ha ő is meghallgatná azt ami téged bánt, ne csak egyoldalúlag működjön ez a lelkitárs dolog.Ha ez neki így megfelel akkor továbbra is tarthatjátok a kapcsolatot ha meg nem akkor jobb megszakítani.Nem elég a saját problémáiddal megküzdeni még másét is a válladra vedd,úgy hogy őt fele annyira sem érdekli?!Ha ez a helyzet akkor abba kell hagyni és más után nézni aki nyitott téged meghallgatni,nem csak a saját bajaival traktál.

Amúgy én is éreztem már hasnolóan magam de ez az én esetemben nem meglepő.Ritka az az emeber akinek teljesen megnyílok másokat viszont szivesen meghallgatok ameddig nem válnak kiváncsivá.

2012. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben mindig csak az egyik fél panaszkodik a másiknak, de a másik nem hallgatja meg viszont, igenis kihasználás. Kb. csak arra vagy neki jó, hogy elmondja a bánatát, de arra, hogy veled mi van nem igazán kíváncsi. Az ilyen baráti kapcsolat nem barátság és jobb leépíteni a kapcsolatot, mert kb. semmit nem ér, csak annyit, hogy ilyeneken rágod magad, mint pl. ez a kérdés. Hidd el, ezt tapasztalatból mondom.
2012. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én már ötödikes korom óta az vagyok, és tökéletesen jól érzem magam ebben a szerepben. Nagyon sokan, még azok is, akikkel különösebben nem tartok fenn olyan hű de milyen jó viszonyt. Már egész kicsi korom óta így van ez. Valamiért jó érzés számomra, hogy ennyire megbíznak bennem, és egyáltalán nem tartom kihasználásnak. Sőt, ez a dolog segített abban, hogy döntsek a jövőm további alakulásáról- most fejezem a középiskolát, és a későbbiekben pszichológiát szeretnék tanulni, hogy legalább tudjam is, mit csinálok, és még több ember lelki baját tudjam valamennyire orvosolni...

De szerintem ez jellemfüggő, vannak, akik inkább a maguk bajával vannak el, vannak, akik inkább meghallgatnak másokat, és ez így van jól.

Ha téged zavar ez a dolog, akkor esetleg finoman utalhatsz rá, vagy mikor elkezdi neked mesélni egy baját, akkor hozd fel, például, hogy igen, ez emlékeztet téged a te egyik bajodra, és kezdj el arról beszélni. Vagy észreveszi magát, vagy zavarni fogja, és kevesebbet keres fel, vagy pedig kiegyenlítődnek a viszonyok.

Remélem segíthettem :)

2012. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a baj hogy ő mondja a bajait én meg nem igazság szerint, hanem hogy talán mint ember se tekint úgy rám találkozásokról lemond, NEM VAGYOK NEKI FONTOS ez a fő bajom
2012. júl. 1. 18:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is ilyen típus vagyok hogy inkább adok és nem várok viszonzást, de úgy érzem mint ember nem vagyok neki fontos, csak megjátszás ez a szeretlek és társai
2012. júl. 1. 18:25
 8/11 anonim ***** válasza:
viszont ő így hiszi azt, hogy ő fontos neked. és ezért fontos lehetsz neki.
2012. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm, és egyre inkább biztos vagyok benne, hogy csak akkor vagyok jó, ha kell neki valami, segítségre van szüksége. Viszont én az az empatikusabb fajta vagyok így szegről végről, szoval annyira nem is ez bánt, hanem ugyan az mint téged, hogy én se vagyok neki fontos.
2012. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


Már ennél a kérdésednél is látszott, túl könnyen hajolsz meg derékban. Meg kellene értenie az embereknek, PUSZTÁN facebook-on és/vagy más közösségi oldalon tartott ismeretség nem igazi, érdemi kapcsolat.


Értjük, hogy szoktatok azon kívül is találkozni, de ha akkor és úgy nem megy a beszélgetés, ha kerüli az ilyen alkalmak megteremtését, ha nem tud két értelme szót váltani veled, akkor mégis meddig akarsz hajlongani neki?


Nyers vagyok, meglehet. De hasznosabb mint a tutujgatás.

2012. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!