Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan döntsek? Mit kell ilyenkor mérlegelni? SOS! Tapasztal, idősebb személyeknek szól a kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. 6 éve élek párkapcsolatban, 5 éve vele élek.

Alapvetően jól megvagyok a párommal, bár voltak az elején gondok pl; megcsalás a részéről.

Félszavakból, sőt néha nélküle is értjük egymást, de mégis boldogtalan vagyok.


A boldogtlanságom oka az, hogy én pár év múlva szeretnék férjhez menni, szeretnék gyereket. A párom nem tervez azonban ilyesmit. Ha szóba hozom, azt mondja ő is akar majd, de mindig csak a majd....nincsenek konkrét tervek, és ez zavar engem.

Nagyon jól tudom, hogy soha nem fogunk összeházasodni, és gyerkem sem lesz, ha vele maradok. Ő már 36 éves. Fikartsznyi jelét sem mutatja, hogy házasságra akarna velem valaha is lépni, pedig már a szülei is mondogatják évek óta.

Ha csak kicsi jelét látnám plegy eljegyzés, vagy néha beszélne a terveiről, de így... :(


Most az a helyzet, hogy 1,5 éve felbukkant valaki az életemben, aki azóta is keresi a társaságomat, érzem, hogy neki fontos vagyok.


A szívem azt hiszem, az újhoz húz, mert vágyom arra, hogy bárcsak megcsókolhatnám, átölelhetném. DE ugyanakkor félek is, mert mint írtam alapvetően elvagyok a párommal, tökéletesen összecsiszolódtunk, csak tudom, hogy hosszútávon ennek nem lesz értelme. Félek attól, hogy mással nem tudnék így összhangban lenni.


Nincs tapasztalatom, mert az első férfi az életemben. Mi alapján lehet egy ilyen döntést meghozni? Hónapok óta csak örlődöm, hogy mi legyen?


Maradjak a párommal és lehet majd 30 évesen látom be, hogy ez nem megy és akkor már késő, vagy lépjek most és adjak lehetőséget a másiknak?


2012. jún. 14. 11:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Segítsetek kérelk szépen normális válaszokkal! A néhány kimaradt betű és szóköz miatt elnézést kérek!
2012. jún. 14. 11:16
 2/16 anonim ***** válasza:
kérdés ,hogy mennyire vagytok már összekötve anyagilag. van-e közös lakás, ház, autó ilyesmi. Szeret-e a párod téged, legalább annyira mint te őt. Miért nem akar házasságot, gyereket? meg kéne vele beszélni, hogy ez neked fontos és nyilván vele megoldani ezeket a problémákat. a csere nem minden esetben megoldás, főleg ha már össze is csiszolódtatok
2012. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd meg a párodnak, hogy családot, gyerekeket akarsz. Nem akkor amikor már alig tudsz teherbe esni és kétséges a gyerek normális fejlödése, hanem a közeljövöben, amikor még egészséges géneket tudtok átadni neki ( föleg a párod kezd kifutni az idöböl!!!) Ha nem társad ebben, akkor jobb ha elváltok. (Akkor tiszta lappal kezdheted a másikkal.)
2012. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez a "megvagyunk", "elvagyok" nem hangzik valami meggyőzően. Jól ismert típus a párod. Van egy fiatal nője, talán főzöl is rá, talán mosol is rá, éli világát. Elkötelezettség? Azt köszöni szépen, de, nem. Ha te többre vágysz a jelenlegi langyos víznél, keress mást!
2012. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na ez a másik zavaró dolog. Őt nem zavarja az, hogy 36 évesen nincs semmije. Szó szerint. Van egy lizinges autója, azt is 2003 óta fizeti, de még mindig nem a sajátja. Nem folynék bele, de azért nem az övé, mert baromságot csinált. Már rég kifizette volna, csak hülye volt és naív.


Tehát nincs semmilyen anyagi kötődés. Albérletben élünk. Én bútoroztam be a lerakott pénzemből. Ennyi az annyi.


Miért nem akar gyereket?

Azért, mert szerinte a társadalom hányadék, már bocs, de ezt mondja. Ő nem járatná a gyerekét a gyagyások kölykei közé meg hasonló jó dolgok. Ez az ország sz-r, ide nem kell gyerek.


Szeret-e annyira, ahogy én őt?

Eleinte nem. Mára bizonyította, de néha azt gondolom nem szeret. Szélsőséges, aggódó, ha dolgozom, jön elém, kedveskedik, hogy vesz nekem ezt-azt, mert tudja, hogy szeretem. DE ha néha beszélek hozzá oda sem figyel..a komoly dolgok nem érdeklik..

Mára én tartok ott, hogy nem tudom szeretem-e vagy csak megszokásból kötődöm és féltem az időt, ami eddig elment eldobni?

2012. jún. 14. 11:28
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudja, hogy nekem milyen vágyaim vannak. Erre a válasz mindig az, hogy mire akarsz gyereket ebben az országban?


Én ezt is értem, mert nem vagyok milliomos, de attól még szeretnék családot, szeretnék boldog lenni. Nem 6 gyerekre gondoltam, nekem 1 is elég lenne.


Természetes, hogy mosok, főzök.. együtt élünk.

2012. jún. 14. 11:31
 7/16 A kérdező kommentje:

Ami csak fokozta bennem az érzéseket, hogy a múltkor erről beszélgettünk az édesapjáról (a papa meg én). Mondta, hogy ő már nem bánná, ha végre megházasodnánk. Kérdezte is a páromtól, hogy mikor szándékozol feleségül venni a párodat? Válasz: majd megházasodunk.


Szóval, ahogy beszélgettem vele, a papa megjegyezte, hogy ő nem érti meg, már koros is, miért ilyen. Azt mondta nekem, ha ez így marad sokáig, neked ez nem elét így csillagom.

2012. jún. 14. 11:34
 8/16 anonim ***** válasza:
37N vagyok. Szerintem a leírt szitu egy az egyben az, amikor a pasik inkább megmaradnak a langyi, de biztos otthoni sz*rban, mert félnek az ismeretlentől, félnek kockáztatni, félnek attól, hogy nem jön be az új. Mármint úgy érzem, jelen esetben Te állsz így a dolgokhoz. Az életet sajnos nem lehet makulátlanul élni. Én elkezdenék ismerkedni, beszélgetni, találkozgatni a másik pasival, de az első szex után döntenék, hogy melyiket választom, mert a megcsalás szemét dolog. Amúgy a pasidnak nem is kéne gyereket szülnöd, ha 36 éves korára gyakorlatilag nincs semmije. Nyomorogni fogtok? Abban egyetértek a pasival, hogy én is mindent meg akarnék adni a gyerekemnek, de nyilván ő azért nem kepeszt ez ügyben, mert nem is akar gyereket. Szal adj egy esélyt az újnak! Egyszer mindenki továbblépett az elsőtől! Bátorság, és sok sikert! Fiatal vagy még, és még nagyon sok hal van a vízben! :)
2012. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy. Az eddig leírtak alapján sztem nem érdemes vele maradni, még akkor sem, ha összecsiszolódtatok, de nehéz lesz elválnod tőle!! Lépj tovább és légy boldog, többet érdemelsz!!!!!
2012. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt érzem, kivéve, hogy én még nem akarok megállapodni. Arra értem, hogy ugyanezt érzem, hogy én is nagyon jól elvagyok a párommal, aki 34 éves, neki sincs semmije, nálunk lakik, ő sem tervezget esküvőt sem sem pedig gyereket, és én is másra vágyom, de én is félek, hogy hülyeséget csinálnék, ha otthagynám, már annyira megszoktuk egymást igy több mint 4 év után, hogy attól félek, megbánnám, és senki sem szeretne így....

23L

Szóval én is olvasom a válaszokat:)

2012. jún. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!