Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon nem értem, hogy miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon nem értem, hogy miért éli meg néhány nő "vesztésként" azt, hogy valakinek esélyt ad, vagy megbocsát?

Figyelt kérdés

van egy... érdekes dolog... sokan, ha egy párkapcsolatban lemondanak valamiről, vagy áldozatot hoznak, azt úgy értékelik, hogy "veszítenek"...

például a srác marha sokat teper a lányért, de a lány még régebben azt mondta a barátnőinek, hogy ezzel a sráccal nem jön össze, inkább meghal. időközben nagyon megkedveli a srácot, talán még meg is szereti, de nem jön össze vele, mert "veszítene". és emiatt szenved ő is, szenved a srác is, de nem, ő nem hagyja, mert hát megmondta a barátnőinek, és így veszítene...

a másik ilyen helyzet, mikor a fiú a lány bocsánatáért esedezik, de a lány megfogadta magának, hogy soha nem bocsát meg, csak ha a fiú meghal (megjegyzem, hogy nem újra járni akarnak, csak annyit szeretne, hogy bocsásson meg). a fiú természetesen nem adja fel, hónapokig, évekig dolgozik azon, hogy megbocsásson a lány - és végül a fiú ebbe belehal (nem kamu, volt valami ilyen kérdés nemrég felrakva).

szóval, őszintén, miért csinálják ezt? ez őket "büszkévé" teszi, hogy milyen szavatartóak? vagy mi? szerintem mértéktelen önzőségre utal, empátia nélküliségre és egész egyszerűen, szerintem ez ostobaság.


2012. máj. 21. 10:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Értem mááár, csak beszélgetni akarsz.

Nem biztos, hogy jó kategóriát választottál erre.

Szerintem a büszkeség itt sokszor az imidzs miatt is van vagy pont azért mert az illető bizonytalan magában: ezt engedjem vagy nem? hogy néznék ki? ez még beleférne? Sokan nem tudják, hogy mit tesznek a következő pillanatban, csak sodortatják magukat, és nem próbálnak összeszedni pár biztos pontot, hogy a személyiségüket vagy akár az imidzsüket megteremtsék. Szerintem a felesleges büszkeség is ilyen. Akkor válik a boldogság akadályoztatóvá, ha valaki nem biztos magában, úgy érzi elítélnék a döntéséért, és nem tudja, milyen lenne a döntés után. Tehát pl. ha engedsz a srácnak, aki nem néz ki jól, de megkedvelted, akkor ferde szemmel fognak rád nézni? Fel tudod ezt vállalni etc.?

2012. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

helyesen:

próbálnak összeszedni, a nem az előtte felejtős

2012. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Ez a 15 eveseknel trendi!Ha fogadasrol beszelunk egy "kapcsolatban"nem hiszem,hogy valaha is lesz belole valami.En ugy fognam fel:vagyok en is olyan ertekes es jo,hogy nyissak es ismerkedjek masokkal.
2012. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Bar lehet te is csak 15 eves vagy?

Akkor jo mulatast!

2012. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A meg nem bocsátásnál a srác volt a hülye, hogy megölte magát. Az ilyenek alapból életképtelenek, nem a leányzó tehet róla, hogy megölte magát. Értelmes ember ilyet nem tesz.
2012. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha egyszer hozol egy döntést, tarts is ki mellette.
2012. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16: szép közhely, de butaság. mi lenne, ha a rendőrök így gondolkodnának, a gyanúsítottal szemben? időközben kiderül, hogy már nem bűnös, de nem gond, eldöntöttem, rács mögé juttatom ezt az embert...

vagy, kicsinálok egy srácot, mert csak játszik velem, időközben kiderül, hogy voltaképp neked akart segíteni, de te félreértetted, nem gond, eldöntöttem, kicsinálom, teljesen mindegy, hogy ártatlan.

szerintem épp az a nehezebb, és becsülendőbb, ha megváltoztatod a döntésed, ha rájöttél, hibáztál.

2012. máj. 21. 13:47
 18/20 A kérdező kommentje:
ja, és remélem nem lány vagy.
2012. máj. 21. 13:47
 19/20 A kérdező kommentje:
tehát más kárára büszkének lenni szerintem gonosz és önző dolog. a magad kárára lehetsz, az a te dolgod.
2012. máj. 21. 13:50
 20/20 anonim ***** válasza:
Mire rács mögé juttatom a gyanúsítottat, már bebizonyosodik a bűnössége, játszani azzal lehet, aki hagyja, ami ellen bőven elég, ha levegőnek nézem a másikat. Ha valakihez az ismeretség elején nem vonzódom, abba harminc év múlva sem fogok beleszeretni, aki becsapott, annak megbocsáthatsz, de nem dugod vissza a kígyót a kebledbe.
2012. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!