Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy kapcsolatban szükség van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kapcsolatban szükség van megalázkodásra? Behódolásra?

Figyelt kérdés
Amikor pl összeveszünk valami miatt a párunkkal. Legyen pl a férfi a hibás. A nő meg várja a bocsánatkérést, de a férfi ehhez makacsa, mert az önbizalmát rombolná ha odaállna a nő elé és bocsánatot kérne tőle. Vagy fordított esetben, amikor a nőnek kellene bocsánatot kérnie. Miért félnek a már rég óta együtt lévő párok egymásnak behódolni? Miért makacskodik mind a két fél? És ez hová vezet? Amikor persze dúl a szerelem és megbántjuk a másikat akkor gondolkodás nélkül bocsánatot tudunk kérni. De amikor meg már eltelik több év, miért esik nehezünkre?

2012. máj. 9. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem behódolás. Inkább az egójukat féltik. Aki téved, hibázik, ok nélkül vádaskodik, annak bocsánatot kell kérnie. A tetteknek vannak következményeik!
2012. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, inkább egoféltés, jól mondták előttem, meg rivalizálás,

illetve alkalmazkodás, kompromisszumképesség és együttműködési szándék hiányát jelzi. Jóra nem vezet. Előbb-utóbb megszűnik a beszélgetés a két ember között, egyik sem enged, aztán jön a vitás válás...

2012. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki elismeri, hogy hibázott, megbántotta a másikat, és ezért bocsánatot kér, nem behódolás, hanem empátia. Ami tapasztalataim szerint egyre több emberből hiányzik. A pároknak csiszolódniuk kellene, nem állandóan duzzogni, mint az ovisok. Mindkettejüknek nyitni kéne a másik felé, és megbeszélni a problémát felnőtt emberek módjára... Különben csak az ordibálás marad, és végül letépik egymás fejét... 24/N
2012. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dac,makacsság,gőg...Ismerős a helyzet.Talán mert mind a kettő olyankor úgy érzi neki van igaza és várja a másiktól a bocsánat kérést, az első lépést.Hogy hová vezet?Pár órás durcizáshoz....De ezek is kellenek egy kapcsolatba.Jobban mondva belefér.Édes a békülés :)
2012. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nálunk valahogy pont fordítva van. Az elején, amikor még nagy volt a szerelem, rózsaszín köd, meg hasonlók, akkor soha nem kértünk bocsánatot, ha összemartunk valamin. Valahogy mindig csak úgy elmúlt a harag. :D :D

Aztán ahogy összecsiszolódtunk, sokkal könnyebb lett belátni, hogy hibáztunk, mindketten sokkal könnyebben kérünk bocsánatot, mint az első években. :)

2012. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

A bocsánatkérés nem megalázkodás, és nem is behódolás.

Értelmes ember felfogja, ha hibázott, ha épp nem neki volt igaza, és egyszerűen bocsánatot kér. Aki erre nem képes, annak semmilyen kapcsolat nem való szerintem, hisz az egóját nyilvánvalóan többre értékeli.

2012. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban nincs szükség megalázkodásra,behódolásra. Viszont szükség van kompromisszumkészségre. Természetesen mindkét részről. Különben nem lesz normális a kapcsolat. Lehetőleg ne feküdj le este haraggal a szívedben. Na ez a nehezebbik rész.


Ökörköri

2012. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki azért nem kér bocsánatot, amikor megbántotta a másikat, mert az egoját félti, önbizalmát rombolná, akkor az ne kezdjen párkapcsolatba. Ott ugyanis nincs ilyen.

De egy normális emberi kapcsoltban sem...ha hülye voltam, bocsánatot kérek. Ez teljesen alap.

2012. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a család női ága azt tanította: "Első a békesség, utána jön az igazság". Ha apróbb dologról van szó, nem várom el hogy a férjem térden csúszva kérjen bocsánatot. Megelégszek egy "bocs, tudom hogy ezt elb.sztam"-mal is :-)))


A behódolás nekem az, ha csak a másiknak lehet igaza és ha az egyik fél hibázik, akkor már le van hordva a sárga földig de nem tesz semmit, mert ez a természetes.

2012. máj. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!