Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 11 év korkülönbség? Ti elítéli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

11 év korkülönbség? Ti elítélitek?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha a lány 16 éves, a fiú pedig 27.

És a fiú normálisan kezeli a helyzetet, és nagyon szeretik egymást.

Szerintetek ez még oké, vagy már túl sok?



2012. máj. 6. 20:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
..., vagy csak így vesz rá, hogy Te könyörögj neki, s ohne bűntudat aztán! ;)
2012. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem ugyanez játszódott le nemrég az én életemben is, mert én is egy 10 évvel fiatalabb lánnyal (ő is 16) ismerkedtem meg, de nem mertem összejönni vele.

Az okok:

- féltem, hogy éretlen, hogy egyszerűen nem lesz azon az értelmi és érzelmi szinten, mint én

- féltem, hogy idővel bajok lesznek, mert pl. én már értelemszerűen összeköltözésben gondolkodok egy komoly kapcsolat esetén, de egy 16 éves kétlem

- eljegyzés kérdése: részemről érthető, ha esetleg úgy alakul minden, de egy 16 évesnél megint csak necces, még akkor is, ha akkorra pl. már 18 lenne

- és igen, mások véleménye, a susmogás, hogy rossz szemmel nézték volna. Meg kell hagyni, van alapja, hiszen ha nem lenne, akkor én sem törődtem volna vele. De mivel önmagam sem tudtam dűlőre jutni, így nehéz helyzet volt.



Lényeg a lényeg, a lány meggondolta magát, mivel nem volt hajlandó tovább várni a válaszra, én pedig verhettem a fejemet a falba. Megbántam milliószor, pedig a kis idő alatt, míg elvoltunk, nagyon közel kerültünk egymáshoz. Teljesen összepasszoltunk. Érzelmileg igen erősen kötődni kezdtem, próbáltam visszacsinálni, de nem sikerült. Az eszem tiltakozott, de azóta sem tudom, hogy jó volt-e ez így. Mindenesetre, ha azt nézzük, mit érzek, mikor lennék boldog, akkor nem jó így, mert kell nekem, csak már úgyis mindegy. Azóta is hiányzik, de van már barátja. Elképesztően szar érzés, leírni nem tudom.


Konklúzió: ha lehetne, visszacsinálnám, és nem érdekelnének a fent leírt dolgok, nem érdekelne a 10 év sem, csak az, hogy mit érzek iránta.

2012. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ne add fel...ha igazán szeretett még van esély. Sokszor belegondolok én is, milyen bátor dolog volt a kapcsolat elkezdése a párommal. Én is csak 15 voltam, sokszor megkérdeztem magamtól érezhetek-e komolyan... tudtam hogy ez nem csak fellángolás, és annyira hálás vagyok neki, hogy bízott az érzéseimben...azóta már lassan a 10.évet töltjük 10 év különbséggel :)
2012. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Köszönöm a biztatást, de sajnos ez a vonat már elment végleg. Magamnak köszönhetem.
2012. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 15:50

ez szomorú :( nála is ez a helyzet, mármint ugyanezektől fél. én már eljutottam arra a szintre hogy nem érdekel ki mit mond, de nyilván ezt egy 16 éves könnyebben mondja mint egy 27 éves, mert mindenki őt támadja, mert ő az idősebb.

azért megértem, de én úgy gondolom szerelemben nincs korhatár. remélem erre ő is rájön majd egyszer, míg nem járunk úgy mint az előttem hárommal válaszoló.

2012. máj. 9. 19:00
 26/29 anonim ***** válasza:

bocs, sok

az a férfi, aki ilyen kislánnyal kezd, az vagy pedo, vagy olyan önbizalomhiányos, sikertelen, béna, hogy a saját korosztályából nem tud felcsípni egy nőt sem

van még az a lehetőség, hogy határtalanul szerelmes, de ahhoz már elméletileg elég érettnek kell lennie, hogy lássa, ebben nincs semmi ráció, ezért inkább várna, vagy túltenné magát rajta

2012. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ki-mit mond! Ez ÍGY sok! Az én pártom nő és 9 évvel idősebb! Viszont 30 évesen elmondhatom, hogy érett mind a két fél!

A Ti esetetekben a srác jóval idősebb - ami régen elfogadott volt, de mára a mai fiataloknak köszönhetően agyilag elég későn érnek! Ha a srác családot szeretne alapítani, akkor van még 6-8 éve amire belevetné magát. De te 6-8 év múlva még csak a pályakezdő csajok életét akarod és fogod élni. Nem beszélve arról, hogy ennyi idő a mai világban házasságból is "bőven elég tud lenni", nem beszélve egy első komoly kapcsolatról (esetedben)!


Bocsánat, ha valaki önérzetébe gázoltam volna - de inkább leszek nyers és őszinte, mint kergettessek vele(tek) hamis álomképet!

30/F

2012. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
70%
Szia ! Véleményem szerint nem elítélendő. Én 14 voltam párom 23, hét éve vagyunk együtt, és mára van egy gyönyörű 4,5 hós kislányunk!! Szép napot!!:)
2012. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nálam változott a helyzet, mivel a 9 évvel idősebb barátnő úgy döntött, hogy nem én vagyok neki a megfelelő társ (mindezt 9,5 év után). Lecserélt azonnal egy 14 évvel fiatalabb srácra, szóval azt merem mondani, hogy a mai világban tök mindegy ki, mennyi idős - el van szabva minden és mindenki...
2017. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!