Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Várjak még hátha rendbe jön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Várjak még hátha rendbe jön az élete és nem lesz ilyen? Nem tudom. (Lent részletek. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, nekem kell döntenem, csak kíváncsi lennék a véleményetekre. 16 éves lány vagyok. Van egy barátom, ő 19. 4 hónapja vagyunk együtt, még nagyon az elején, de már 1 hónpja vegyes érzéseim vannak. Az elején minden oké volt, semmi probléma. Mostanában meg kezdek elbizonytalanodni, mert állandóan depressziós valamiért, soha semmi nem kerek az életében. Én tudom hogy erről nem ő tehet, de néha úgy érzem én nem tudok megbirkózni az ő gondjaival. (Családi dolgok, munkahelye, suli.) Legutóbb nem keresett három napig, de úgy hogy előtte nem vesztünk össze és minden jó volt... Hívtam és lerázott, hogy most fáradt. Másnap felhívott és mondta, tudja, hogy eléggé csöndben volt az utóbbi napokban, de van valami, ami most kicsit felzaklatta és most az ezzel kapcsolatos gondolataival van el. Nem mondott semmi konkrétat, hogy mi az ami miatt megint ki van akadva. Találkoztunk. Kérdeztem, hogy mi baja. Válasz: polgáhráború közeleg. Hát, most nem tudom ki hogy reagálna erre, de én kinevettem. Nem hittem el hogy ő ilyeneken gondolkozik. Nekem ilyen soha nem fordult meg a fejemben. Lehet mert hülye vagyok ehhez. Nem tudom.

Most is összevesztünk, egy apróságon megsértődött. Röhejes. Faképnél hagyott a buszon, elült, nem szállt le velem, fel sem hívott meg semmi. 3 napig. Még neki állt fejjebb... Tegnap átjött és mondtam neki, ha úgy érzi, én egy plusz teher vagyok a vállán, hogy még velem is foglalkozni, az én hisztijeimet is hallgatni, akkor szóljon. Ja meg mostanában olyan, mintha már nem érdekelném igazán. Nem beszélünk annyit, mint eddig, nem keres annyiszor. És akkor mondta, szeret, nem az a baj, hogy nem, csak most kicsit rendbe kell szednie az életét és egyelőre nem úgy jönnek össze a dolgai, ahogy ő szeretné. Adjak neki időt. 2-3 hét, CSAK közben feltűnt a volt barátom. Újra jóba lettünk, 2 évet jártunk és elég csúnyán váltunk el. Mindig hív mindenhova, menjek biliárdozni, moziba, menjek át DVD-zni, stb.. Néha eszembe jut, hogy milyen jó is volt vele, semmi fennakadás, semmi probléma, minden olyan tökéletes. Csak az egyetlen bajom az volt vele, h túl jó fiú:) Talán jó lenne újra vele, de nem tudom, nem érdemes, ugye? Ami már egyszer elromlott... Ezért is elbizonytalanodtam kicsit, hogy mi legyen. Ott hagyjam vagy ne? Az is ott van, hogy ha most ezt fogja még heteken át csinálni, hogy nem keres, meg nem foglalkozik velem, akkor hamar kiábrándulok belőle. Ismerem magam. Azt mondta ez nem azért van mert nem szeret, az nem is kérdés, csak vannak olyan napok, mikor befordul és legszívesebben elbújna az egész világ elől, nem velem van a baj.

Várjak kicsit szerintetek? Mert szeretem még és ha rendbe jönne, tudom hogy jó lenne vele. És ha meg nem sikerül helyre tennie magát, akkor?


2009. jún. 22. 12:30
 1/6 anonim válasza:

hát nem könnyű helyzet. én a volt barátommal szintén jóban vagyok,és mindig mondja,hogy jó lenne velem újra...de csak barátok vagyunk és mindketten tudjuk...tudasd az exeddel,hogy csak barátilag találkozol vele és nyugodtan érezd vele jól magad.ha nem csalod meg a barátod,akkor miért ne lehetnél vele?:)

ami meg a barátodat illeti...várj egy kicsit,vagy ajánld fel,hogy bármikor szívesen meghallgatod,és ha tudsz segítesz neki,lehet nem veszi igénybe,de érzi,hogy mellette állsz,lehet jelen helyzetben az is sokat jelentene neki:) ha nemváltoznak a dolgok,akkor pedig mondd meg neki,hogy sajnálod,de így nem tudod tovább folytatni:/ én ezt tenném:)sok sikert:)

2009. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hat hogyha szereted, akkor szerintem varj meg. Miert nem mondod neki, hogy nyugodtan elmondhatja a problemait neked, es te is probalnal segiteni neki. Ha egyutt probalnatok megoldani a problemakat, lehet, hogy ez meg szorosabba tenne a kapcsolatotokat.

A baratomnak is volt ilyen idoszaka, es en megprobaltam segiteni neki, es mellette alltam a nehez helyzetekben.

Az biztos, hogy turelmesnek is kell lenned.

Ha gondolod varj 3hetet, es ha nem valtozik, akkor mondd meg neki, hogy ez igy nem mehet tovabb.

2009. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha szereted, akkor megvárod... Maradj mellette, próbáld meg mindenben támogatni, közeledj felé megértően. Ne nevesd ki, még ha hülyeségnek is tűnhet amit mondd... Inkább öleld át, és tarts ki mellette. Azt hiszem erre van szüksége, nem pedig arra, hogy kinevesd. Remélem nem haragszol, hogy ezt írom... Magamból indulok ki, s azt hiszem, ha a fiú helyében lennék, akkor arra lenne szükségem a legjobban, hogy érezzem, van valaki, aki komolyan vesz, aki ott van mellettem és kitart.
2009. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én sokszor próbáltam vele beszélni, meg hogy mondja el a gondjait, csak azt mondta h van egy olyan tulajdonsága, hogy nem szereti elmondani a rossz dolgokat olyannak, akit szeret... És neki olyan problémái vannak, amihez én sok okosat nem tudok fűzni, mert még soha nem voltam olyan helyzetekben, mint ő, így nem tudok segíteni neki. Pl. egyik ilyen a rulett... Közöm nem volt életemben ilyenhez:)
2009. jún. 22. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Rulett? Szerencsejáték-függő? Hűha...

Nézd, vannak olyan pasik, akik nem beszélik meg azt hogy mi nyomja őket. Ezt el kell fogadni. De ha tényleg szeret, akkor ettől még akarna azért veled lenni. Lehet hogy néha lesz olyanja, hogy inkább egyedül akar lenni, de alapjában véve ilyenkor is "kellenél" neki. Ez a pasi nem akar kapcsolatot. El van magával foglalva. Én azt hiszem megmondanám neki, hogy rendben, majd szóljon ha tényleg járni akar veled, és ha partneredként tud viselkedni.


A volt barát pedig nem biztos hogy nem jó ötlet. nyugodtan találkozz vele, és lehet hogy megint beleszeretsz :) Nekem jobb pasinak tűnik, mint a mostani "barátod".

2009. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Szinte mintha a saját sztorimat olvasnám...

Én fél évig jártam egy hasonló beállítottságú sráccal, én 17, ő 23 volt akkor. Ugyanezek voltak: depresszió, "jaj, most ne, kicsim, fáradt vagyok"...stb.

Nálunk még a szexszel is gondok voltak.

Levegőváltozás kell neki. És mindenekelőtt TÉR. Én legalábbis erre jöttem rá. Sajnos utólag.

Mindenképp le kellene ülnötök beszélni, de vigyázz, nagyon gondold meg, hogy miként közlöd vele a mondandódat, mert nagyon érzékeny lehet. (nálunk ez volt a baj) Segíts neki munkát keresni, stb, de ne vidd túlzásba az anyáskodást, mert az is a visszájára fordulhat. Igen, utólag sajnos okosabb az ember...Sok sikert és kitartást kívánok! Még rendbejöhet, ha tényleg szereted!

20/L

2009. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!