Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan álljak a dologhoz?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt.Most kezdenénk el a külön életünket.

Eddig együtt éltünk 1 évig a szüleinél,de ahogy mindenki én is úgy vagyok vele,hogy a fiataloknak külön a helye.

A párom szülei ezelőtt 20 évvel felépítettek egy házat,amit soha senki nem lakott,ott állt üresen,holott benne van minden,fürdőkád,wc,kazán,radiátorok,minden tényleg.Csak bútorok nincsenek,és annyi,hogy ki kell festeni,és az ajtókat a helyére illeszteni.

Jövőhéten kezdi a festő csinálni a házat,anyósjelöltem mondta a festőnek,hogy jó lesz csak kimeszelni a házat,és kész.

De szerintem nem divat már az,hogy minden helyiség hófehér legyen,én nem szóltam erre semmit,vártam,hogy a párom mondja,hogy azért legyenek a helyiségek színre festve.

Mivel nekem a házhoz magyarán mondva semmi közöm,mert nem az enyém,így úgy érzem,hogy semmi szavazati jogom nincs,de ha azt az oldalát nézem,hogy mi fogunk benne lakni,akkor pedig jó lenne,ha a mi igényeinket elégítené ki.

Úgy gondoltam,hogy a párommal közösen beszélnénk meg,hogy mit hogyan szeretnénk,így a szüli,ha kiváncsiak valamire,akkor a párom már tudja is mondani a közös elképzelésünket és így nem kell vitába folyni,vagy nem lesz az,hogy semmi közöm nincs a házhoz és mégis beleavatkozom.

A párommal közösen van 1000.000 Ft-unk,úgy gondoltuk,hogy olyan 600.000-700.000 Ft-ot költenénk berendezésre.

Rengeteg helyiség van a házban,szoba is 4 van.Úgy vagyok vele,hogy nem kell mindent berendezni egyből.Legyen rendbe a konyha,fürdő,és a hálószobánk.Ezeket teljes egészében szeretném berendezni,a többi meg majd jön magától.

23/N


2012. márc. 4. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Lényegében megválaszoltad.Semmi közöd a házhoz,így nagy beleszólásod sincs.Esetleg a párodon keresztül megpróbálhatod érvényre juttatni az akaratod,de készülj rá,hogy mindig úgy lesz,ahogy ők akarják.
2012. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A pároddal kellene megbeszélned, hogy Ö hogy képzeli. MErt - mint nagyon helyesen megállapitottad - NEKED semmi közöd a házhoz.


Mellékesen én ezért nem költöznék soha igy be valahová, vagy rendesen fizetek albérletet, vagy maradok a szülöknél, de igy se külön nem vagytok, se együtt. A szülök mindenbe bele fognak szólni, mert az ö házuk, és állandó lesz a veszekedés, vagy pedig úgy éltek, ahogy a párod szüleinek tetszik.

2012. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy sok dologba bele fognak szólni,de akkor is másabb lesz,mert végre külön kis fészkünk lesz.

Igen az ő házuk,és persze,hogy majd tanácsokat adnak.anyósjelölt is a helyiségek színével kapcsolatban annyit mondott,nahát ti fogtok benne lakni,döntsétek el ti,hogy milyen színt akartok majd.

Oké ez a legkevesebb. :)

Én annyit szenvedtem itt köztük,annyit sírtam,és végre nagyon de nagyon boldog vagyok,hogy végre kezdünk valamihez,és hónapok kérdése,és és és végre ha reggel felébredek nem azon kell majd agyalnom,hogy mit csináljak,nehogy azt mondják,hogy semmit nem csinálok.És akkor már mindent úgy csinálok majd ahogy nekünk tetszik,és ha reggel nem 7-kor kelek fel,hanem 9-kor akkor sem fog senki sem szólni érte.

Ha este nem lesz kedvem elmosogatni,majd csak másnap,akkor sem lesz belőle semmi.

2012. márc. 4. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

"És akkor már mindent úgy csinálok majd ahogy nekünk tetszik,és ha reggel nem 7-kor kelek fel,hanem 9-kor akkor sem fog senki sem szólni érte.

Ha este nem lesz kedvem elmosogatni,majd csak másnap,akkor sem lesz belőle semmi."


Dehogynem lesz, az anyósjelölt be fog járni a házba, reggelente ellenörzi, hogy rendbenhagytad-e a házát, naponta 500-szor átszalad megnézni, hogy mit hogy csinálsz, semmivel sem lesz jobb, mint most, söt rosszabb, mert hallgathatod, hogy ha ök nem engedtek volna titeket oda, akkor nem lenne hol laknotok.

2012. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Spóroljatok minél többet, jól jön az még később.

2, ha szeretnéd, hogy színes legyen, beszélj a pároddal. Hátha neki is tetszik az ötlet, és akkor már könnyebben lehet anyóspajtással is beszélni.

2012. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem egy faluban fogunk élni.2 faluval odébb.És anyós még dolgozik,így nem csak az lesz a dolga,hogy engem ellenőrizgessen.De tudom,hogy ha nagyon le akar ellenőrizni,úgy is talál rá okot :)

Nincs közöm a házhoz,de azért csak nem lesznek olyan szemetek,hogy semmit ne tudjunk mi magunk a párommal közösen eldönteni.

Tanácsot adhatnak,de nem muszáj megfogadnunk! :)

2012. márc. 4. 15:59
 7/10 A kérdező kommentje:
A szín dolog már el lett döntve.A párom egyből rávágta,hogy ne nézzen már ki úgy mint egy kripta,hogy hófehér legyen minden.Én semmit nem szóltam,viszont előző este a párommal pont a szobák színeit beszélgettük,így tudta ő hogy mit kell mondania,hogy ne az legyen"én"akarom így. :)
2012. márc. 4. 16:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindegy,akkor sem lesztek egyedül,övék a ház,ellenőrizni fogják.Ne éld bele magad.Persze,ha neked így megfelel,semmi gáz.
2012. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj meg mindent a pároddal. Nem kell szégyenlősködni. Attól, hogy nincs közöd a házhoz még lehetnek ötleteid. Plusz ha a párod veled képzeli el a jövőjét, akkor adnia és kéne a véleményedre és szerintem fog is.


Én biztos kikérném a párom tanácsát, véleményét. Egy nő sokszorta jobb lakberendező mint egy férfi :) Sokkal inkább bíznám rá a döntést. Rádásul mivel nem az anyóssal (jelen esetben anyámmal) élnék együtt, nyilván a párom döntése lenne mérvadó.


Csak négyszemközt beszéljétek meg a dolgokat és akkor nem kell félni, hogy problémázik az anyós...



21F

2012. márc. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A párommal négyszemközt beszélnék az elképzeléseimről.

Így nem fog úgy tűnni a dolog,hogy én akarnám a dolgokat úgy ahogy a párom elmondja.

2012. márc. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!