Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit gondoltok az interkulturális párkapcsolatokról? (magyar - ázsiai viszonylatban (elsősorban japán / hongkongi / taiwani / thai)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Szerintem működhetnek, ha mind a két fél nyitott.
Én is interkulturális házasságban élek. Igaz nem ázsiai-magyar kapcsolat a miénk. Kivételes módon nekem a feleségem jött messziről. :-)
Én hét éve ismertem meg egy afrikai nőt, akit három éve vettem feleségül és azóta szült nekem egy gyönyörű kislányt.
Minket Magyarországon még sosem inzultáltak, mint párt. Őt mint feketét, összesen kétszer. Kenyában, ahonnan jött, már nem ilyen elfogadóak, a helyi nő-külföldi férfi kapcsolattal. De ez külön történet.
Előítéletek nincsenek, mendemondák persze voltak, mind a kettőnk részéről, amik igen hamar megdőltek.
A különbségek persze léteznek, de ilyen szempontból szerencsés család a miénk-jobbára a vicces kategóriában maradtak a kiütköző különbségek. Hét év után egyébként egyre kevesebb van belőlük.
:-)
Igen, bizony mi európaiak is találkozhatunk velünk szembeni előítéletekkel, vagy sztereotípiákkal (ld. minden európai angolul beszél, vagy (legalábbis pl. itt Thaiföldön) hogy minden európai nagyon gazdag (olyan részletekbe pedig, mint Magyarország, ne menjünk bele, hisz' a térképen sem nagyon van rajt :)).
Amit írtál (előző), ott is azt hiszem épp ez a kulcs: a megismerés. És akkor már nem csak egy "afrikai", vagy egy "kenyai", vagy egy "fekete", hanem egy nagyon is konkrét, sokszínű személyiség bontakozik ki. Csak kár, hogy eddig sokan nem akarnak eljutni...
Egyébként még egy érdekesség: nem tudom, ti is tapasztaltátok-e már, hogy talán abból adódóan, hogy a magyarokról sokhelyütt szinte semmit sem tudnak, ennek azért van egy olyan pozitív oldala is, hogy a negatív előítélet, vagy sztereotípiai is kevesebb, mint mondjuk az amerikaiakkal szemben.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Szia,
Lehet, hogy mar nem aktualis a kerdes, de en Angliaban elek es Juniusban megyek ferjhez a thai volegenyemhez.O szuletese alapjan felig kinai, felig thai, de Thaifoldon szuletett, viszont Indiaban vegezte a kozepiskolat, vagyis tizenevesen mar nem elt Thaifoldon,ugyhogy neki nagyon vegyes a kultura, en azt mondanam, hogy inkabb britnek mondanam, mint azsiainak, viselkedese alapjan. Nekem soha nem voltak eloiteleteim, mivel mindig is nagyon szerettem az azsiai embereket, sokkal konnzebben baratkoztam veluk, talaltam meg veluk a kozos hangot.
A nagymamamnak voltak/vannak meg most is kicsit eloiteletei en ugy veszem eszre, mert mindig mondja, hogy jaj csak nehogy megband...meg hogy azert talalhattal volna egy magyar fiut is...de a szuleim orulnek nekunk. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!