Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon féltékeny és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon féltékeny és furcsa. Miért van ez?

Figyelt kérdés

A féltékeny részét biztosan értitek, de a furcsát már kétlem....

Kezdem a féltékenykedéssel: Szinte sehova sem enged el, mert fél, hogy megcsalom. 2 éve vagyunk együtt és a régi barátaimat azóta hanyagolnom kell, mert nem hiszi el, hogy ők csak barátok, nem több, pedig én tényleg csak barátként tudok rájuk tekinteni. A barátnőimet qrváknak nézi, ha mondjuk bulizni megyünk csak csajok, akkor ő szentül meg van győződve arról, hogy a barátnőim pasiznak, bele akarnak vinni engem a rosszba, de mindig mondom neki, hogy ez is 2 emberen múlik és ha én nem akarom, akkor nem tudnak rávenni semmire sem, de nem hisz nekem. (mondjuk ehhez szerintem túl sok köze nincs, mert nem velük, hanem velem jár, én pedig nem fogom megtiltani a barátnőimnek, hogy pasizzanak, mert ehhez jogom sincs). Emiatt sorra veszítem el a barátnőimet és már csak egy maradt akire nem mond semmi rosszat. Az osztályomra is féltékeny volt, pedig a velük való találkozást nem lehetett elkerülni, hisz egy osztályba jártunk....

A furcsát pedig úgy értem, hogy mikor leülünk, hogy megbeszélem vele ezt a féltékenységi dolgot, akkor nem hallgat végig, ahelyett besértődik és azzal jön, hogy nekem biztos más kell vagy van is más és hogy legyen vége, keressek mást, ő is keres magának mást, aki normálisabb és nem jár bulizni stb.... Azt mondja hogy szeret. Nem értem, hogy ha szeret, akkor miért mondja azt, hogy legyen vége és keressek mást meg ő is keres...

Az ilyen beszólásaival nagyon meg tud bántani és néha már úgy érzem, hogy az idegeim is kezdik felmondani a szolgálatot, annyit idegeskedek.

Már sok helyen olvastam, hogy azért féltékenyek az emberek, mert önbizalomhiányuk van, de nem tudom vele megbeszélni a dolgokat és ebben kérek segítséget, hogy mit tehetnék még.

Előre is köszönöm.


2009. jún. 4. 19:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen épp az előbb írtam, hogy lehet, emiatt lett vége a korábbi kapcsolatainak.

Köszönöm a segítségeteket!! :)

2009. jún. 5. 09:18
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ő mintha szeretné a szűz lányokat és mikor mi összejöttünk és már nem voltam az és az is a problémája volt, hogy már biztos csomóan "átmentek" rajtam"


Persze, mert kizárólagos, különleges szeretne lenni. Súlyosan sérti a különlegességét, hogy csak "egy több közül". Minden emberben megvan a különlegesség, egyediség vágya, igaz, a neurotikusoknál és személyiségzavarban szenvedőknél nagyon erősen és mereven jelentkezik ez az igény.


Mint mindig, a bizonytalanságát ezúttal is úgy próbálja leküzdeni, hogy megpróbál benned bűntudatot ébreszteni, szerencsére, mint látom, nem sikeresen.


"Én vagyok az erősebb, de ha én próbálnám őt zsarolni kkor elmenne, és nem tudom, hogy visszajönne-e, pont ezért nem teszem."


Azt kell megfontolnod, hogy mennyi áldozatot ér meg a kapcsolat fenntartása. Engedményeket kell tenned a normális, egészséges kapcsolathoz képest, mert a barátod egy kicsit... problémás eset?


"Tudom, hogy lelkileg ez kikészít, a családom is mondja és én is érzem, mert sokkal erőszakosabb ingerültebb vagyok, mint régen."


Ha rossz hatással van rád, de mégis vele maradsz, akkor meg kell vizsgálnod, hogy pontosan mi a jó neked ebben a kapcsolatban. (Az nem jó válasz, hogy "mert szeretem", pontosabban: az ilyen válasz egyszerűen a válasz elkerülése). Szerintem pszichológussal kellene konzultálnod, ő pontosabban megértené ennek a viszonynak a szerkezetét. Ugyanis a kapcsolatotok ellentmondásos: sok rosszat elmondasz róla, de ragaszkodsz is hozzá. Szakember segítségével tudod feltárni, hogy mik azok a talán nem is tudatos, önmagadnak nem bevallott nyereségek, amiket ebből a kapcsolatból nyersz.

2009. jún. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nézd, ez akkor sem járja. Szerintem élvezi, hogy uraskodhat fölötted... Mert kilépni az árnyékából! Komolyan mondom, légy drasztikus! Ha ezek után elhagy, nem mondhatja, hogy folyton átejtették a csajok, és őt mindenki megcsalta, meg hasonlók. Komolyan más megoldást már nem látok... Ez nagyon borzalmas. Mi vagy te, a tulajdona? Úgy bánik veled, mint egy kis rágcsálóval... :S
2009. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fontolóra veszem.
2009. jún. 6. 09:57
 15/15 anonim ***** válasza:
Mégiscsak ő az erősebb. Hiába tudnál bármit tenni vele, ha nem mersz, nehogy elhagyjon...
2011. jan. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!