Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon féltékeny és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon féltékeny és furcsa. Miért van ez?

Figyelt kérdés

A féltékeny részét biztosan értitek, de a furcsát már kétlem....

Kezdem a féltékenykedéssel: Szinte sehova sem enged el, mert fél, hogy megcsalom. 2 éve vagyunk együtt és a régi barátaimat azóta hanyagolnom kell, mert nem hiszi el, hogy ők csak barátok, nem több, pedig én tényleg csak barátként tudok rájuk tekinteni. A barátnőimet qrváknak nézi, ha mondjuk bulizni megyünk csak csajok, akkor ő szentül meg van győződve arról, hogy a barátnőim pasiznak, bele akarnak vinni engem a rosszba, de mindig mondom neki, hogy ez is 2 emberen múlik és ha én nem akarom, akkor nem tudnak rávenni semmire sem, de nem hisz nekem. (mondjuk ehhez szerintem túl sok köze nincs, mert nem velük, hanem velem jár, én pedig nem fogom megtiltani a barátnőimnek, hogy pasizzanak, mert ehhez jogom sincs). Emiatt sorra veszítem el a barátnőimet és már csak egy maradt akire nem mond semmi rosszat. Az osztályomra is féltékeny volt, pedig a velük való találkozást nem lehetett elkerülni, hisz egy osztályba jártunk....

A furcsát pedig úgy értem, hogy mikor leülünk, hogy megbeszélem vele ezt a féltékenységi dolgot, akkor nem hallgat végig, ahelyett besértődik és azzal jön, hogy nekem biztos más kell vagy van is más és hogy legyen vége, keressek mást, ő is keres magának mást, aki normálisabb és nem jár bulizni stb.... Azt mondja hogy szeret. Nem értem, hogy ha szeret, akkor miért mondja azt, hogy legyen vége és keressek mást meg ő is keres...

Az ilyen beszólásaival nagyon meg tud bántani és néha már úgy érzem, hogy az idegeim is kezdik felmondani a szolgálatot, annyit idegeskedek.

Már sok helyen olvastam, hogy azért féltékenyek az emberek, mert önbizalomhiányuk van, de nem tudom vele megbeszélni a dolgokat és ebben kérek segítséget, hogy mit tehetnék még.

Előre is köszönöm.


2009. jún. 4. 19:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy 20 éves vagyok, már ha számít ez valamit.
2009. jún. 4. 19:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nehéz helyzetben vagy...

Nem tudom, miért gondolja azt, hogy megcsalod, ha még okot sem adsz rá, de az még hagyján, ő sem hagy rá "teret"... A kisujjadból meg nem tudsz kiszopni egy fickót, akivel megcsald...

Nem lehet, hogy a párodnak valami pszichés baja van? Ez kicsit beteges, amit elmondtál róla.

A féltékenység alapvetően a szeretet jele, de azért ez már kicsit túlzás...

Hogy mit tehetsz még ezen kívül?

Nem tudod elhívni magaddal bulizni? Vagy nem tudsz közös bulit szervezni, mondjuk nem elmenni valahova, hanem csapni egy kis házi összejövetelt, ahova meghívod a barátaidat, és ő is ott lesz, és mindenki viszi a párját is?

Még azt is mondhatod neki, hogy "akkor légy féltékeny, ha van is okod rá, hogy félj".

Az megöli a kapcsolatot, ha sehova nem mehetsz el egyedül, vagy ha nem bízik benned. Egy kapcsolat alapja a bizalom, és bizony a szabadság is.

"Nem vagyok én apáca, nem élhetek bezárva! Te sem vagy kedvesem, börtönőr. Engedj ki hát a hűvösből!" - nagy igazság... :S

2009. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte sehova sem enged el, mert fél, hogy megcsalom. 2 éve vagyunk együtt és a régi barátaimat azóta hanyagolnom kell"


Nagyon problémásnak tűnik a barátod, még elmebeteg is lehet. A te reagálásod is furcsa. "Nem enged", ezt hogy is értsük? Ő a felettesed? Parancsol neked? Furcsa, furcsa.


"A barátnőimet qrváknak nézi"


Persze, mert a legjobb lenne neki, ha elválaszthatna tőlük, ugyanis teljesen kontrollálni akarja az egész életedet. Az érzelmi zsaroló jelmondatai: "Mindenki mocskos, csak te vagy tiszta", "Én megvédelek a világról", "Nekem csak te kellesz, a világ többi része nem érdemes ránk" stb.


"Emiatt sorra veszítem el a barátnőimet és már csak egy maradt akire nem mond semmi rosszat."


Arra törekszik, hogy izoláljon. Látom, sikerrel. A kérdés csak az, hogy miért vagy hajlandó az ő kívánságaihoz igazítani a baráti kapcsolataidat? Mindig kettőn állnak ezek a beteges viszonyok.


"besértődik és azzal jön, hogy nekem biztos más kell vagy van is más és hogy legyen vége, keressek mást, ő is keres magának mást"


Szóval érzelmileg zsarolni próbál. Egyébként dehogy is keres magának mást. Őrülten fél attól, hogy elhagyod.


"aki normálisabb és nem jár bulizni stb"


A "normálisabb"-on ő azt a nemlétező vagy abnormális nőt érti, akinek nincs saját élete hanem az ő függelékeként él.


Ha mégis vele akarsz maradni (amit nem javaslok, mert valószínűleg nem tesz jót a lelki egészségednek hosszú távon), akkor ne felejtsd el, hogy a kettőtök közül bizonyos értelemben te vagy az erősebb (ő retteg attól, hogy elhagyod, tehát valójában te vagy zsarolási pozícióban, amit ő azzal ellensúlyoz, hogy félelmetesnek próbál látszani és bűntudatot próbál kelteni benned). Egészen addig megvédheted az önállóságodat és diktálhatod a feltételeket, amíg arra nem kerül a sor (és az efféle embereknél sajnos ez nem ritka), hogy fizikailag bántalmaz vagy fenyeget. (Ha ez bekövetkezne, az rendőrségi ügy, tehát szintén kezelhető.)

2009. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes eset a palid, de semmin nem lepődöm meg.


Lehetséges, hogy egy előző rossz kapcsolat miatt ilyen. Talán megcsalták, és attól fél, hogy újra elő fog vele fordulni (ezt persze csak ő/ti tudjátok, mert előző kapcsolatról nem írtál) Ez csak egy lehetőség.


Számára elfogadhatatlan, hogy nélküle, más csajokkal jársz bulizni, és fél, hogy akár alkohol hatására, akár a csajok benyomására "rosszat" fogsz csinálni. A féltékenység leküzdhető. Tapasztalat. Bizalom játék az egész. De míg azt nem képes felfogni, illetve eleve meghallgatni, hogy neked ő a mindened, addig változásra nincs remény. Bizonyítsd neki nap mint nap,hogy csak ő kell neked. (Már ha nem tetted eddig)


Miért qrvázza a barátnőidet? Látott valamit, ami alapján így vélekedhet róluk? Ha igen, akkor valamilyen szinten jogos a félelme a bulizások miatt. Ezt gondolom te is érted. DE HA NEM, akkor semmi joga nincs- még ahhoz sem, hogy neked ilyet mondjon- hogy a barátnőid qurvák, ez nagyon ocsmány dolog. És ezt mondd el neki is, nincs joga megítélni másokat... Egyáltalán.


Éreztesd vele, (de nem kiabálva) hogy neked ez nagyon rossz, és tönkretesz vele, hogy mindig csak gyanusítgat. Kérdezd meg tőle, hogy mit vár még? Ülj be a szobád sarkába, és ne menj sehová? Szakítsd meg rajta kívül a kapcsolatot mindenkivel? (ami ugyebár folyamatban van, mert azt mondod, a barátnőidet veszíted elfelé...) hát szép mondhatom. Komolyan kérdezd meg, és mondd neki, hogy te megteszed ezt is (na persze nem kell komolyan gondolni) csak végre fogja fel, hogy annyira fontos neked, hogy amit csak mond, megteszed érte. Használj nagy szavakat, előbb-utóbb magába kell nézzen!


Sok szerencsét és kitartást!

Egy szintén 20 éves lány.

2009. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

NÁLUNK IS HASONLÓ A HELYZET!

nem járok bulizni ,mondjuk nem is akarok nélküle menni,,de ha elmegyek csajokkal akkkor nem bírja ki h.ne hívogasson meg akkor ő is elmegy direkt a haverokkal.

sajnos átveszem tőle ezt a féltékenységi hisztériát mert már én is furákat gondolok meg rosszul esnek apró dolgok amiket mond.pedig régen nem is volt így,

más fiúktól tartozkodom nem is nézek rájuk,pedig régen sok fiú haverom volt.

Olyan gyerekesnek szoktam tartani amiket feltételez rólam,nagyon féltékeny..nem bízik bennem ,mondta is nekem,ahol felnőtt ott is látott sok megcsalást,és ezért félt annyira engem is.

Igen mindenféleképpen a bizalom van a háttérben...Tarts egy kis önismeretet vajon miért olyan féltékeny a barátod? mi váltja ki nála ezt a hisztériát?

MInidg legyél vele kedves és előzékeny .Mutasd ki azt, hogy fontos számodra, Ne feledkezzen meg pl születés- és névnapjáról egyszer sem, és figyelmes ajándékkal lepd meg. Ha szükséges, akkor ünnepeken kívül is ajándékozz, csak úgy. Ez a figyelmesség nagyon sokat fog jelenteni.Ha esetleg te flörötltél vki mással vagy volt egy kis kalandban részed akkor eszed ágában se legyen neki elmondani..Nagyon ÖSSZetörnéd a szívét,inkább furdaljon a lelkiismeret.Építsd az önbecsülését. Mondd el neki, mennyire szereted és értékeled őt és nem „cserélnéd le”, senki másra.JAH és ne provokáld ,ne tedd még féltékenyebbé.!

2009. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

És az a véleményem, hogy az ilyen srácokat csalják meg a leghamarabb.

Arany János versének egyik versszaka jut eszembe:

"Siránkozik a kisded árva,

Amott sír öntudatlanul;

Ha nő szegény, az életkönyvből

Nehéz első betűt tanul!

Ölében rázza egy cselédlyány,

Duzzogva fel s alá megyen:

"Sírj no, igazán sírj!" kiált rá,

S megveri, hogy oka legyen."

/A.J.: Kertben/

Szóval megcsalják, hogy jogos legyen a félelme, vagy épp azért mert nem hagy semmi szabadságot a párjuknak... :S

2009. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Már próbálkoztam a közös bulizással, de nem hajlandó, mert neki nem jönnek be a mai clubzenék, mert ő inkább régebbieket hallgat. Egyszer szilveszterkor mégis együtt buliztunk és táncolni akartam vele, de ő mindig elment leülni és mikor megkérdeztem tőle, hogy miért ment el, azt válaszolta, hogy nem tudta, hogy táncolni akarok vele....pedig eléggé egyértelmű volt....

A baráti összejövetel sem jönne össze, mert nem túl nyílt és nem akar megismerkedni senkivel sem, csak a saját haveri társasága létezik, más nem.

Azt én is mondtam neki, hogy ha nem is járok el itthonról, akkor lehetőségem sincs megcsalni, de nem fogja fel.

"akkor légy féltékeny, ha van is okod rá, hogy félj" Ő azt hiszi, hogy van is rá oka, de nincs.

2009. jún. 5. 08:42
 8/15 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Nem, nem a felettesem, de mivel szeretem, nem akarok vitát...de tudom én is hogy ez így nem jó :(

Arra már én is rájöttem egy jó ideje, hogy azért van problémája minden barátnőmmel, mert ha ők nem lennének, akkor nem is tudnék hova elmenni, mert nem lenne kivel, de már elegem lett és szerzem vissza őket.

Azzal tisztában vagyok, hogy nem keresne magának mást és hogy ezzel csak zsarolni akar, de akkor is már unalmas és idegesítő folyton ezt hallani. Már mondtam neki, hogy ilyeneket csak akkor mondjon, ha valóban komolyan is gondolja. Már volt 1-2 olyan vitánk is amikor úgy volt, hogy szakítunk és ugyanezekkel a szövegekkel jött, meg hogy komolyan mondja.......ha folyton ezt hajtogatja, akkor nem is tudom komolyan venni....

Ő mintha szeretné a szűz lányokat és mikor mi összejöttünk és már nem voltam az és az is a problémája volt, hogy már biztos csomóan "átmentek" rajtam és egyszer megmondtam a szemébe, hogy sejtem, hogy mi az ő baja. Szerintem is ez a uralkodási vágy a másik felett. Én úgy vettem észre másokon, hogy ha egy lány elveszíti a szüzességét, akkor akivel elveszítette, arra egy kicsit felnéz és lehet őket "tanítgatni" a "helyes" dolgokra és lehet hogy a barátom eddigi kapcsolataiban is ez volt és ezt a mi kapcsolatunkban hiányolta és ezért ilyen velem, vagy nem tudom....másra nem tudok gondolni.

Én vagyok az erősebb, de ha én próbálnám őt zsarolni kkor elmenne, és nem tudom, hogy visszajönne-e, pont ezért nem teszem. Tudom, hogy lelkileg ez kikészít, a családom is mondja és én is érzem, mert sokkal erőszakosabb ingerültebb vagyok, mint régen.

Nem járna jól ha megütne...én is nekimennék sőt ha apám és a bátyám megtudná, neki annyi lenne, mert ők amúgy sem kedvelik ezek miatt, amikről beszélünk.

Köszönöm a segítséged.

2009. jún. 5. 08:54
 9/15 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Én már nem tudom, hogy milyenek voltak az előző kapcsolatai mert egyszer ezt mond, máskor azt.....nem rég derült ki, hogy amit eddig tudtam az előző kapcsolatának a befejeződéséről, az nem is úgy van....szóval....De elvileg eddig mindig megcsalták és kihasználták. De mondtam neki, hogy nem mindenki ugyanolyan, nem kell mindenkiről ugyanazt gondolni, feltételezni.

Igen, ő is mindent az alkoholra fog, de sosem szoktam berúgni, mert nem is szép és nincs is rá szükségem, nagyon kevés alkohol is elég nekem ahhoz hogy jól érezzem magam (ezt nem úgy értem, hogy kevés is megárt, hanem nem kell sok alkohol nekem egy buliban). Nekem nem lenne pofám megcsalni senkit sem.

Csak az egyikről hallott dolgokat, de az a csaj saját dolga, és azért nem fogom vele megszakítani a barátságot. Mindegyik tudja hogy milyen a barátom ezért még véletlen sem mutatnak be senkinek sem, nehogy úgy tűnjön, hogy össze akarnak hozni valakivel, szóval szerintem nincs oka ilyen megjegyzéseket tenni. Én is mondhatnék szépeket a haverjaira, akik majdnem minden este mással vannak, most akkor én se engedjem el velük? (Ugyan már....ha meg akar csalni, akkor megteszi haverok nélkül is.) Már mondtam neki, hogy ne ítélkezzen mások felett, mindenki olyan amilyen, nincs joga senkit sem sértegetni.

Ha megpróbálok vele beszélgetni ezekről, akkor megsértődik és azzal jön, hogy akkor menjek bulizni (pedig nem is a buliról szoktam vele beszélni, de ő mégis ezzel ön mindig)

Már sokszor próbáltam célozgatni, de csak a sértődés jön. Már azzal is próbálkoztam, hogy én sem engedtem el egyszer kétszer, hátha rájön, hogy milyen érzés, ha nem mehet oda ahova akar és amikor akar és fel volt háborodva hogy mi az hogy nem engedem el, de nem esett le neki az hogy ő ezt csinálja már mióta...:S

Köszönöm a segítséged.

2009. jún. 5. 09:09
 10/15 A kérdező kommentje:

4. válaszoló:

Nálunk is pont ez van. Ha bulizok akkor jönnek az smsek, a hívások és ezzel telik a bulira szánt időm, meg ha én megyek bulizni, akkor neki is kötelező elmennie a haverokkal, de ha ő megy, akkor nekem itthon kell ülnöm, nagy néha elmehetek barátnőmhöz.... És nekem is sok fiú ismerősöm volt....

Sosem felejtek el semmilyen alkalmat, inkább ő az aki elfelejti...sosem provokálom, ha megyünk valahova olyan vagyok mint a lovak, csak előre nézek, pasik felé még véletlen sem fordulok, nehogy oka legyen féltékenykedni. Midig mondom neki, hogy nem kell más, de úgy tűnik 2 év alatt nem segített ez túl sokat....néha már úgy érzem, hogy ez reménytelen. Meg már azon is gondolkodtam, hogy lehet, hogy a volt kapcsolatainak pont ezek miatt lett vége.

Köszi

2009. jún. 5. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!