Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg "kinőttem" a barátomat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg "kinőttem" a barátomat? Ütközik minden. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szóval 1,5 éve(L/17) együtt vagyok a barátommal(18).Már a legelején láttam,hogy gondolkodásban nem egy szintem vagyunk,de gondoltam majd csak összecsiszolódnak a dolgok.Na más most ugye 1,5 év alatt teljesen beleláttam a dolgokba.A szüleivel való kapcsolatába,mindennemű dolgába szinte.Kezdve itt,hogy én egy nagyobb városban élek,ő egy környező kis településen.Ha eljön hozzánk autóval és ideér,le kell,hogy jelentkezzen telefonon az anyjának,hogy"Itt vagyok,ide értem Anya!".Mikor pedig indul haza,ugyan ezt kell eljátszania.Időre kell hazamennie,nem késhet 2 percet sem.Ha online beszélgetünk egymással,van,hogy az anyja ott ül a gépnél és olvassa a beszélgetésünket.Van,hogy felhív és a kettőnk dolgáról kezdd el velem beszélgetni(!)A másik,hogy én tele vagyok tervekkel,érettségi,nyelvvizsga,főiskola.Ő most érettségizik ugye,de azt sem tudja,hogy utána mit kezdjen magával.Azt meg főleg nem,hogy hogy/hol képzeli el magát 5-10 év múlva.Én külföldet célzom meg,szerepel a terveim között az is,hogy ott dolgozzak,éljek,stb.Ő meg ki is mondta,hogy elképzelhetetlennek tartja,hogy ne lássa a szüleit,2 hétnél hosszabb ideig.Itt lehidaltam.Jó,én is szeretem a családomat,mindennél jobban,mert mellettem vannak,támogatnak,viszont szeretnek,ez természetes dolog.De eljön az az idő,mikor a saját lábamra állok,saját életem lesz,munkám,családom.De ezek szerint ő sosem fog,sosem akar felnőni.Én egy komoly barátra vágyom,aki hasonló gondolkodású,mint én,elvégre így "állnak össze" a párok.Nem akarom,nagyon úgy látszik,hogy nem is tudom megváltoztatni őt.

Hogyan tovább?Lehet ebből valami?

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 18. 00:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
már*
2012. febr. 18. 00:14
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem illetek össze, szakíts. Eléggé úgy néz ki, hogy különböztök...
2012. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem majd ha leérettségiztél és felvettek egyetemre,akkor kiderül....

Kár ezen már most paráznod,hisz te is érzed, hogy nincs közös jövő.

2012. febr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szakítás, nincs más megoldás a leírtak szerint te egy értelmes okos lány vagy akinek határozott terve van az életben, ő meg gyerek fejjel gondolkodik
2012. febr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Es ezek a terveid meg mit szamitanak most? Legalabb egy eved van meg a foiskolaig, addig meg h kulfoldre menj rengeteg. Ha egyenlore ezeken kivul jol erzed magad vele, akkor maradjatok egyutt, ha meg nem erzed jol vele magad akkor szakits. Azt azert gondolhattad h nem aval fogod leelni az eleted akivel 15 evesen osszejottel...
2012. febr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

A leírtak alapján te vagy a kevesebb. Bocs.

Miért írtad le, hogy egy kis településen él? Mert ez téged zavar. Szobizmus a köbön.

A barátod egy 18 éves gyerek, akinek friss jogsija van. Természetes, hogy izgul érte az anyja. (Meg félti a kocsiját, mert ugye 18 évesen nem a saját autója.) A gyerek nem késsen! A felnőtt sem és a lány se! Te annyira gyerekesen gondolkozol még, hogy fel sem tudod fogni, milyen szülőként izgulni a gyerek miatt. Addig egy normális szülő nem tud elaludni, míg a gyereke úton van az éjszakában.

Az pedig szintén téged minősít, ha nem fogod fel a pontosság értékét.

Nagyon sok dolog határozza meg a szülő-gyerek kapcsolatot. Ha ismered az összes szereplőt, akkor látnod kell az összefüggéseket.

Persze van egy határ és a szülőket is fel kell készíteni a kirepülésre. A chat olvasása levéltitok sértésnem minősül nálam.

Nem értem, hogy miért baj az, ha a felhív az anyósod. Ha ez téged zavar, akkor nem tudod kezelni ezt a helyzetet.

Ugye kínaiul tanulsz? Mert szép dolgok a tervek, de aki 5-10 évre tervez a jelenlegi világgazdasági krízisben, az csak álmodozik.

Téged a pénz és a karrier motivál. Elszóltad magad a családdal kapcsolatban. Azért "szereted" a családodat, mert mindent megtesznek érted/neked.

A barátodnak van egy konzervatív értékrendje. Te ennek nem tudsz megfelelni.

2012. febr. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagytok összeillőek :) Hasonló tervekkel rendelkezem mint te,nem tudnék olyan embert elképzelni magam mellé,mint a barátod.Nincs is senkivel sem probléma,sem veled,sem vele,egyszerűen csak nem illetek össze :)


Dönts ahogy jónak látod :)


Az előttem válaszoló nagyon buta :)

2012. febr. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Olyan szépen, értelmesen, érvekkel alátámasztva fejtetted ki, hogy miért vagyok buta, hogy szinte már elhittem.

Egyszerűbb a képlet. Ha nem engem hülyézel le, akkor magadat kell.

2012. febr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Téged a pénz és a karrier motivál."

"A leírtak alapján te vagy a kevesebb."

Bocsánat,de ezért vagyok hülye és ostoba?Ha szeretnéd,bevallom,igen,mindent megkapok,jó körülmények között élek/élünk,szerintem érthető,hogy azért vannak terveim,azért szeretnék karriert építeni,hogy ezt az életszínvonalat tudjam biztosítani magamnak és majd a leendő családomnak is a jövőben.Ez miért gond?!Nem értem a felháborodásodat kedves válaszoló.

Azzal a résszel,ahol a szülő-szerek kapcsolatot tárgyalod,egyet értek,teljesen természetes az aggódás,a féltés.De véleményem szerint van egy bizonyos határ.Egyszer felnő az ember gyereke,a saját lábára kell,hogy álljon,ezt engedni kell neki.

Én is sajnállak,hogy ennyire beszűkölt,begyöpösödött vagy.

De ezért természetesen köszönöm a Te válaszodat is.

2012. febr. 19. 14:28
 10/12 A kérdező kommentje:

beszűkült tudatú*

..mielőtt esetleg ebbe is belekötsz...

2012. febr. 19. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!