Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennél ha kiderülne, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha kiderülne, hogy a párod skizofrén?

Figyelt kérdés
Hogyan érintene?Szakító ok lenne? Mellette maradnál,vagy kidobnád?
2012. jan. 11. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha az, akkor általában ápolásra szorul. Ráadásul annak is van többféle típusa. Ha tudathasadása van, az problémás. Kivéve, ha egyik sem agresszív, mert akkor olyan, mintha két csajod/pasid lenne...
2012. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én páromról nem derülne ki, hogy skizofrén, én nem jövök össze akárkivel.
2012. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Macs1209 ***** válasza:
0%

Attól függ, miben nyilvánul meg a skizofrénia. Mert

ugye 2 jellem egy testben, lehet a másik egy dühöngő

elmebeteg vadállat, aki ölni is képes, vagy egyszerű-

en olyankor úgy viselkedik, mint egy autista.. Nem

mindegy.


Amikor elkezdek egy kapcsolatot, leülök beszélgetni a

lánnyal, illetve addigra már ismerem. Vannak olyan dol-

gok, amiket el kell mondani a másiknak ahhoz, hogy egy

kapcsolat működjön.


Pl volt egy balesetem, azóta tud nem egyszerűen fájni a

fejem, abból az időből nem emlékszem dolgokra, illetve

gondjaim vannak dátumokkal stb. Nincs semmi skizo dolog

benne, de ezt úgy érzem, tudnia kell, mert ha kétszer

elmondok valamit, akkor az nem azért van, mert hülyének

nézem, hanem mert egyszerűen nem emlékszem, hogy erről

beszéltünk volna. Nyilván ha tudja, mi az előéletem, és

úgy dönt, jó, ez még belefér, akkor utána ezt megérti,

de ha nem mondom el, akkor kb olyan viták lennének, hogy

gyorsan vége lenne a kapcsolatnak.

2012. jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%
Csinálnánk hármasban :D
2012. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit, hogy a skizofréneknek két énjük van, szinte mindenki keveri a disszociatív személyiségzavarral, aminek a közismert neve a tudathasadás. Bár a skizofrénia nyers fordításban "hasadt lelket" jelent.


A SKIZOFRÉNEKNEK NINCS KÉT SZEMÉLYISÉGÜK!


Több fajta skizofrénia van. Szerintem valamelyikkel együtt lehet élni, ha már nagyon rég együtt vagytok és szeretitek egymást (bár nem hinném, mert akkor már rájöhettél volna, hogy valami nincs rendben, hiszen a legtöbb skizofrénnek gyerekkorában elkezdődnek a tünetek.)

Sajnos a skizofrén betegség alapjának mondhatjuk, hogy az érzelmek eltompulnak, az agyban az összhang megszűnik a gondolkodás és cselekedetek között. És sajnos az érzelmek tompulása miatt lehet, hogy a későbbiekben semmit nem fog érezni irántad. Tudni illik a skizofrénia , egyre jobban romlik, amíg teljesen le nem épül az ember.

Ha "csak" paranoid skizofrén, azt már tudják gyógyszerekkel "háttérbe szorítani" és nekik a paranoián kívül más tünetük nincs nagyon.


Egyébként amiért keverik ezt a betegséget a tudathasadással az az, hogy a skizofréneket hallucinációk gyötörhetik időszakonként (bár ezeket is már kicsit el tudják nyomni gyógyszerek, de nem teljesen). Továbbá hirtelen dühkitörései lehetnek, ezért kiszámíthatatlan.


Borzasztó dolog ez a betegség, hogy tönkre tud tenni egy embert (nekem egy közeli rokonom 15 éve skizofrén, és teljesen életképtelen, ezért is ismerem a betegséget, plusz édesanyám pszichológus)


Személy szerint ha még nem lennék vele együtt sok ideje, és nem lennének még mélyek az iránta táplált érzéseim, akkor nem adnék nagy jövőt neki. Szörnyen hangzik amit mondok, de ő már valószínűleg menthetetlen, és egyre rosszabb lesz az állapota, ráadásul a skizofrénia örökölhető könnyen, ezért egy közös gyerek is beteg lehet... Nehezen élhetnél mellette teljes boldog életet. Nagyon sajnálom őket, de ez van.

2012. jan. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog, de biztosan találok olyat, akivel boldogabb tudok lenni, mint egy beteggel. Persze ez egy kapcsolat elején van így, több év után a kérdés fel sem merül.
2012. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Macs1209 ***** válasza:

Okés, egy konkrét esetet emeltem ki, ami nem velem

történt meg, hanem valakivel, akit fontosnak tartok

és beszélgettünk róla. Ott utólag derült ki...

2012. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!