Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? /Párom "legjobb" barátja egy nő! /

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. De kb. 1 éve volt 1hónapos szünetünk. Párom ezalatt az idő alatt megismerkedett egy nővel. (Barátokon keresztül) Nem hiszem, hogy valaha is vonzódott volna hozzá, mert egyáltalán nem az esete, de minden bizonnyal (emberileg) szimpatizál vele.

Nos ez a csaj ugy érzem, hogy lassan beépül az életünkbe.

Szinte napi szinben beszélnek telefonon/chaten. A csaj minden apró kis dolgáb megosztja párommal. Lassan ugy érzem, hogy páromnak ő lesz a legjobb "barátja".

Én pedig ezt egyre inkább rossz szemmel nézem. Féltékeny vagyok, nem ugy tekintek a csajra mint valami vetélytársra. A köztük lévő "kapcsolatra" vagyok féltékeny. Én ugy érzem néha, hogy nem is értem meg párom és ő se engem. Mi nem tudunk mélyen beszélgetni. Mert párommal szerintem nem lehet. Minden kérdésemre 1-2 szóval válaszol. Magától szinte semmit nem mondana el, ugy kell kiszedni belőle. Az évek során ehhez hozzászoktam, de az zavar, hogy ezzel a csajjal ugy látszik mindent megtud beszélni, amit velem nem?!? (Párom verziója erre a gondolatmenetemre, annyi hogy a csaj elmesél neki dolgokat ő meg csak meghallgatja és ha olyan kedve van elmondja a véleményét.)

Párom vett a csajnak karácsonyi ajándék gyanánt, egy kis apróságot. Csak elfelejtette közölni, hogy találkoztak, ajándékot adott neki. Majd véletlenül kiderült, pontosabban a csajtól tudtam meg (direkt vagy nem direkt mondta, magam sem tudom)

De nagyon mérges voltam, és igazán azóta se tudtam ezen túl tenni magam. Párom nem volt őszinte velem. Ő azzal mentegeti magát hogy, az csak egy kis apróság és azért nem mondta el, mert tudta, hogy akkor féltékenységi jelenetbe törtem volna ki és veszekedtem volna vele.

Már nem tudom mit csináljak. Ha féltékenykedek, elhalgat dolgokat. Eltiltani nem tudnám a csajtól, meg mégis mi jogon kérném tőle!? De így csak örlődöm.

Már nem tudom mit tegyek/ mit gondoljak!?


2012. jan. 4. 14:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy párom részéről soha nem alakulna ki vonzalom.(100%.Elképzelhetetlennek tartom.) A csaj részéről már kétséges.

De lehet igaza van a válaszolók többségének, hogy a fő probléma köztünk van. És lehet én ezt már régóta sejtem, csak magamnak se mertem bevallani.

Én is ugy gondolom, hogy a kapcsolat alapja a bizalom, őszinteség, kommunikáció. És tulajdonképpen nálunk már egyik sincs meg. Nem is tudom, valaha megvolt-e?!

2012. jan. 4. 15:11
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Még ha gyerekkori barátja lenne a lány, azt mondom, el kell fogadni, stb. Megérteném, mert nekem is fiúk voltak mindig a barátaim, nem tudtam kijönni a lányokkal lány létemre.

De így, hogy a szünetünk alatt jött a képbe... Ne hidd el, hogy nem az esete! Ki mondta, ő? Ilyen nincs... Páromnak alapból sosem tetszettek a kövér nők, a barátnői és szerelmei karcsúak voltak, szépek. Én meg milyen vagyok? Kövér. Mégis belém szeretett és kíván. Pedig azok a lányok 10-szer szebbek, dögösebbek voltak nálam.

2012. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Ha már téged ennyire zavar a kapcsolatuk, akkor probléma van.


Az lenne a normális,ha rólatok szólna a 'pár'kapcsolatotok, és nem róluk!


Gáz.

Remélem érted a lényeget, amit akartam kihozni ebből.

2012. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

14:38-nak kissé off: elég éretlen hozzáállás, hogy csak abban a kapcsolatban maradsz, ahol maradéktalanul boldog vagy. Ez olyan, mintha folyton újrajárnád az első osztályt. Mondjuk már 8. éve... Mert az erőfeszítés nélkül megy. Szíved joga amúgy, de még nagyon messze vagy egy igazi kapcsolattól.

Én nem is bátorítanám szakításra a kérdezőt. Csak próbáld megértetni a barátoddal, hogy fontos a kettőtök kapcsolata neked. (Én nekem több hosszabb szakításom volt a párommal, a legutóbbinál sajnos voltak is kapcsolatai, de igyekszünk, evickélünk, és lassan elkezdett kommunikálni.)

2012. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
34%

" Mi nem tudunk mélyen beszélgetni. Mert párommal szerintem nem lehet. "


Akkor kár izgulni, mivel "párod" (párja egyébként a zokninak van), nem fog mélyen beszélgetni ezzel a nővel sem.


"Az évek során ehhez hozzászoktam, de az zavar, hogy ezzel a csajjal ugy látszik mindent megtud beszélni, amit velem nem?"


Akkor a "pároddal" mégiscsak tud valaki mélyen beszélgetni, csak nem te. Van ilyen.


"Eltiltani nem tudnám a csajtól"


Jól is néznénk ki, ha "eltilthatnád". Szerintem a kapcsolatotok nem az igaz, át kellene gondolni, van-e értelme ennek az egész kínlódásnak. Vagy azt is át lehet gondolni, hogy nem lehetne-e a köztetek lévő viszonyt javítani.

2012. jan. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp látja, mivel ez nem az ő kapcsolatuk. Részemről annyi, hogy nem olyan barátot keresnék, aki párkapcsolatban van.A másik hogy ajándékot sem fogadnék el, mert ez igencsak féltékenységre ad okot.AZ más ha közös barátról van szó, közös ajándékozás, közös beszélgetés.Itt nem erről van szó. Egy normális férfi ,ha megakarná tartani a kapcsolatát, veled osztaná meg a gondját baját.
2012. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!