Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? /Párom "legjobb" barátja egy nő! /

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt. De kb. 1 éve volt 1hónapos szünetünk. Párom ezalatt az idő alatt megismerkedett egy nővel. (Barátokon keresztül) Nem hiszem, hogy valaha is vonzódott volna hozzá, mert egyáltalán nem az esete, de minden bizonnyal (emberileg) szimpatizál vele.

Nos ez a csaj ugy érzem, hogy lassan beépül az életünkbe.

Szinte napi szinben beszélnek telefonon/chaten. A csaj minden apró kis dolgáb megosztja párommal. Lassan ugy érzem, hogy páromnak ő lesz a legjobb "barátja".

Én pedig ezt egyre inkább rossz szemmel nézem. Féltékeny vagyok, nem ugy tekintek a csajra mint valami vetélytársra. A köztük lévő "kapcsolatra" vagyok féltékeny. Én ugy érzem néha, hogy nem is értem meg párom és ő se engem. Mi nem tudunk mélyen beszélgetni. Mert párommal szerintem nem lehet. Minden kérdésemre 1-2 szóval válaszol. Magától szinte semmit nem mondana el, ugy kell kiszedni belőle. Az évek során ehhez hozzászoktam, de az zavar, hogy ezzel a csajjal ugy látszik mindent megtud beszélni, amit velem nem?!? (Párom verziója erre a gondolatmenetemre, annyi hogy a csaj elmesél neki dolgokat ő meg csak meghallgatja és ha olyan kedve van elmondja a véleményét.)

Párom vett a csajnak karácsonyi ajándék gyanánt, egy kis apróságot. Csak elfelejtette közölni, hogy találkoztak, ajándékot adott neki. Majd véletlenül kiderült, pontosabban a csajtól tudtam meg (direkt vagy nem direkt mondta, magam sem tudom)

De nagyon mérges voltam, és igazán azóta se tudtam ezen túl tenni magam. Párom nem volt őszinte velem. Ő azzal mentegeti magát hogy, az csak egy kis apróság és azért nem mondta el, mert tudta, hogy akkor féltékenységi jelenetbe törtem volna ki és veszekedtem volna vele.

Már nem tudom mit csináljak. Ha féltékenykedek, elhalgat dolgokat. Eltiltani nem tudnám a csajtól, meg mégis mi jogon kérném tőle!? De így csak örlődöm.

Már nem tudom mit tegyek/ mit gondoljak!?


2012. jan. 4. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ennek a kapcsolatnak semmi értelme, ha nem tudsz a pároddal beszélgetni fontos dolgokról, és nem őszinte hozzád, szakítsatok.
2012. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ezt csak úgy tudod megoldani, ha te leszel a párod legjob barátja. Tehát te leszel az a személy akiben megbizik és minden apro csepro dolgát elmondhatja neked, és te is minden bizalommal hozzá fordulhatsz. Semiképp ne kezdj el féltékenykedni mert az megrontaná a kapcsolatotokat, még ha féltékenységet is érzel, ami nyilván természetes egy ilyen helyzetben.

Az óriási probléma viszont hogy nem tudtok mélyen beszélgetni, tessék leülni, és ezt a problémát is megbeszélni és közösen megoldani. Kérdezd meg hogy miért nem neked mondja el a dolgait.


Ezt a helyzetet csak beszélgetéssel tudjátok megoldani. Ne felejtsétek el hogy minden kapcsolat alapja a beszélgetés!!

2012. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én "politikám" nagyon egyszerű:

Addig vagyok egy kapcsolatban, amíg maradéktalanul boldog vagyok. Ennyi.


Te magad is írtad, hogy nem tudok eltiltani a csajtól a párod. Ergó, el kell fogadnod a helyzetet. Pontosabban nem "kell", mert szakíthatsz is. Az biztos, hogy én egy pasi miatt sem örlődnék.


Ne feledd, hogy az igazi szerelemhez pont azok a dolgok kellenek (mély beszélgetések, stb.) amik köztetek nincs meg, de őközöttük megvan.

Akkor is beleszerethet (ha eddig még nem tette meg), ha nem az esete. Legfeljebb több időbe tellik mire megd*gja.


Őrízd meg a méltóságodat, és lépj ki ebből, mielőtt lealáz a csaj, és dob a párod.

2012. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem agytok összeillőek, szerintem kár ezt erőltetni...ha te nem tudsz beszélni vele viszont más igen akkor nem benne van a hiba.....

Nekem is a legjobb barátom egy fiú, és a mindent megosztunk egymással, mi is napi szinten beszélünk, de ugyanezt megteszem a párrommal is....és ő i az övével...így a "normális"

2012. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapból lehet egy férfinak nő barátja, de itt inkább a köztetek lévő kapcsolattal van a baj. Ha minden rendben volna és emellett volna egy "havernője", nem is lenne semmi gond. Nekem is volt ilyen férfi barátom. Bár a férjem nem kedvelte annyira, mindig tudta, hogy miről beszélgetünk, mert elmeséltem neki, tudott róla, ha vettem neki ajándékot(egy napon volt a szülinapunk) sőt, volt, hogy a férjem is ott volt, amikor átadtam. Tehát igazad van, a jó kapcsolat alapja az őszinteség és ha ők valóban csak barátok, nincs miért titkolózni. Egy párkapcsolatban sokat kellene beszélgetni és soha nem szabad adni okot gyanakvásra. Próbáld meg a kapcsolatot olyan szemmel nézni, mintha ez a nő nem is létezne és úgy vizsgáld meg a pároddal való viszonyod, mert szerintem az alap probléma nem ez a nő.
2012. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az előttem íróknak.Sajnos volt nekem is ilyen kapcsolatom,és hát vége is lett.Csak mi házasok voltunk 1 gyerekkel.Páromnak volt legjobb barátnője,de csak barátnő címmel.hát később meg is dugta:(

Szóval sok jóval nem tudlak biztatni...

A párom se bő beszédű,de tudunk mélyen beszélgetni....

Miért nem vettetek neki közösen karácsonyra apróságot,miért kell neki titkolóznia..

2012. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ők se tudnak ugy beszélgetni. Mert párom tényleg senkinek semmit nem mond el. Ő csak hallgatóság és ha nagyon muszáj válaszol.

Próbáltam barátkozni a csajjal. (Elsősorban azért, hogy kiderítsem mit takar a "kapcsolatuk")

Leszűrtem, hogy párom magándolgokról, kettőnk dolgáról szinte semmit nem mond el. Igazából ez a "havercsaj" nem is ismeri páromat, mert párom nem hagyja.

De mégis ez a csaj mindent páromnak mesél el..és ezt nem értem. Párom egyáltalán nem az a típus akivel jókat lehetne beszélgetni. Neki is csak 1-2 szóval válaszol. Meghallgatja és vége a beszélgetésnek.

Én ezt maximálisan felszines barátságnak látom. (Lehet rosszul fejeztem ki magam a kérdésembe)

Bár az is tény, hogy a köztünk való kommunikáció is problémás és néha elegem lesz abból hogy párommal semmit nem lehet megbeszélni, de elfogadtam hogy ő ilyen típus.

2012. jan. 4. 14:49
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ahogy én látom, nem az valós probléma, hogy a párod legjobb haverja egy lány. inkább az, hogy veled nem tud beszélgetni és mással meg igen. jobb lenne, ha az a más egy fiú lenne? ebből a szempontból teljesen mindegy. kettőtök között van gond, a lány barát ezt csak előhozta, élesebb megvilágításba helyezte. szerintem valójában attól tartasz (és ez a félelem jogos lehet), h nem illetek össze a pároddal... ezen kellene filóznod egy kicsit: vajon jó-e ez a kapcsolat, meg tudtok-e mindent adni egymásnak érzelmileg, lelkileg, el tudod-e vele képzelni az egész hátrlévő életedet, stb.
2012. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit hasonlít az én történetem a tiédhez. Mi 1 éve vagyunk együtt a barátommal és már az elején kiderült, hogy a barátom legjobb lánybarátja lényegében a volt plátói szerelme, nem jártak csak azért mert a csaj nem akart semmit a barátomtól. Nem tudtam hogy kezelni a dolgokat, mindennap beszélnek ők is, jól megértik egymást. Szerintem jogosan merült fel bennem a kérdés, hogy csak azért van a közelében mert még mindig érez iránta vmit és reménykedik és akkor velem miért van? Én is őrlődtem sokat ezen, mert még a kapcsink elején derült ez ki úgy hogy a barátom semmit nem mondott róla, mondván hogy régi sztori... De nekem akkor is rosszul esett. De ebben az egy évben láttam hogy viszonyul a barátom a csajhoz, mi a barátom véleménye róla (alkoholista csaj, a barátom pénzéért ácsingózik nagyjából) és már látom a helyzetet nem elfogultan.

Ne haragudj hogy leírtam az én történetemet, csak ezzel akarom azt mondani Neked, hogy lásd kívülállóként az egészet, és próbálj meg a barátoddal erről beszélni, hogy mit jelent neki a csaj (finoman kérdezz rá) vagy pedig rukkolj elő, hogy neked is van egy nagyon rendes fiúbarátod! :) mennyire megért és melletted van mindenben, ugraszd ki a nyulat a bokorból:) Szerintem. :)

21L

2012. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
most olvastam a válaszod, ami után még annyit hozzátennék, hogy szerintem ebből későb vagy kialakul köztük a vonzalom, és joggal féltékenykedsz, vagy épp ellenkezőleg, a barátod abszolút friend zónában van a lánynál. Sok nő szereti, ha egy fiúval is átbeszélheti a problémáit, mivel ők másképp reagálnak (még ha csak egy-két szóban is), másképp látják. Nekem is van fiú barátom, ő is másképp beszél nekem az őt foglalkoztató lányokkal kapcsolatos kérdésekről, mint a fiú haverjaival tenné. ez fordítv is igaz. nekünk szerencsénk van, mert mellesleg vérrokonok vagyunk, így egyikünk párja sem féltékeny soha.
2012. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!