Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ismer valaki még ilyen típusú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismer valaki még ilyen típusú embert? Mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

8 hónapja vagyunk együtt, egy ideje együtt is élünk barátommal. Ő 28, egyke, előttem volt már hosszú kapcsolata, de, ahogy bevallotta, ott csak ilyen hétvégén találkozós dologként oldották meg (igen, öt évig...). Mikor összeköltöztek, a lány rövid időre rá otthagyta.


Az a baj, hogy az egykeségéből olyan dolgai alakultak ki, amikkel nagyon nehéz együtt élni. Kritizál rengeteg mindenben (pl. hogy eszek, mikor és mit), ha rossz kedve van (kb. minden 2. este) hozzá sem lehet szólni, ő elgondolhat dolgokat a megkérdezésem nélkül, nekem ez tilos. A szülein már látom, hogy ráhagyják, én így nem vagyok hajlandó élni.


Beszélgettünk már erről nem egyszer, olyankor olyasmiket mondott, hogy "tudja hogy nehéz ez így, de ő egyszerűen ilyen", amit nem szívesen hallottam, hisz én is sokszor úgy nyelem le a mérgem vagy a megjegyzéseim. Lehetetlen hogy ő nem tud úrrá lenni magán.


Máskor meg nagyon kedves, gondoskodó, de rövidesen megint a szememre vet valamit (tegnap épp a szexszel kapcsolatban, amit azért mégis én tudtam jobban, hisz az én testemről volt szó), ha szeretném kibeszéltetni vele, már magába fordul, rosszul alszik. Szeretném megjavítani ezt a kapcsolatot, de sokszor úgy megbánt (mondom is neki...) és az őrületbe kerget.

Ha tudnám, hogy sok türelemmel és szerelemmel lehet változtatni, hajlandó lennék kitartani. De így olyan, mintha egyre lejjebb spiráloznák, én meg csak erőtlenül kapálóznék ellene...


Ismertek/tetek ilyen embert? Mik a tapasztalataitok velük?


2011. nov. 28. 06:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM az egykeség, hanem részben el van kényeztetve, másrészt meg nem akar alkalmazkodni és nem képes szociálisan viselkedni.

Csak azzal, hogy figyelnezteted néha, meg magadba fojtod a bosszúságodat, nem fog semmi változni. Lehet, hogy jót tenne, ha te kevésbé fognád vissza magad, és ha valami rajta nem teszik, akkor szólnál. Ha meg ö kritizál, akkor te is nyugodtan mondhatod, hogy TE ilyen vagy, igy kell elfogadnia téged.

SOk idöt nem szánnék rá, ha rövid idön belül nem kezd valamit változtatni magán, akkor jobb, ha nem fektetsz bele túl sok idöt és energiát. Ha ö nem akar változni és nem hajlandó ebbe komolyabb munkát belefektetni, akkor biztos lehetsz benne, hogy a helyzet csak egyre rosszabb lesz, te meg egyre nehezebben tudsz kilépni ebböl a kapcsolatból.

2011. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
semmi köze ahhoz, hogy egyke, egyszerűen ilyen a stílusa. én is ismerek ilyet, de neki több testvére is van. mondd meg neki, hogy ha ezt így folytatja, akkor rossz vége lesz a kapcsolatotoknak, na hagyd, hogy mindenben elnyomjon!!!
2011. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember akár sok tesvérrel sem lenne jobb, nem az a baj, hogy egyke, hanem hogy nem képes meberi kapcsolatokra, csak magára gondol, és nagyon önzö. Ne reménykedj, ebböl te csak vesztesként kerülhetsz ki.
2011. nov. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én F vagyok. Nekem barátságom alakult ki egy pont ilyen korú, hasonló habitusú sráccal. Sokat nem tudsz vele tenni, mert megváltozni nem fog.
2011. nov. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor most mar tudod, hogy elozo baratno miert hagyta Ot ott rovid ido egyutteles utan.

Semmi koze az egykeseghez, hanem parod termeszetehez inkabb.

2011. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem apósom ilyen habitusú, nem is értem anyósom hogy bírja már 25 éve, no meg a gyerekei, bár nekik nem volt választása....

Nem fog megváltozni, szerint ott lett elrontva, hogy a szülei ráhagyják...

Apósomra is mindig mindent ráhagy már mindenki, én még néha leállok vele vitatkozni, mert roppantul idegesítenek az ilyen dolgai és én nem bírom ki szó nélkül.... Ezen max. meglepődik egy pillanatra és annyi, ennél nagyobb hatást még nem értem el...

2011. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyiban köze van az egykeséghez, hogy köztük sokkal több az ilyen, nem kell gyerekként megtanulnia alkalmazkodni a másikhoz, együttélni, kompromisszumokat kötni. Én is ismertem ilyen embert, aki mindig mindent úgy csinált, ahogy épp kedve volt, és nem törődött a körülötte lévőkkel. Szerintem legfeljebb sok-sok csalódás után fogja belátni, hogy változtatnia kell, ha nem akar egyedül maradni. Ha te állandóan próbálod változtatni, fegyelmezni, csak megutál.
2011. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nehéz vele, hagyd ott a francba.Később sem lesz jobb, legfeljebb még rosszabb.
2011. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt elolvastam, azt hittem, csak rigolyás. Arra még rá lehetett volna fogni, hogy ő ilyen és kész. Bár ha valaki időnként fogja a nagykést, és mindenkibe beledöfi, akit ér, ha olyan kedve van, talán akkor is mondhatnánk, hogy ő ilyen késelős személyiség.
2011. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!