Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depressziós vagyok és ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depressziós vagyok és ez kihat a párkapcsolatomra vagy a kapcsolatom okozza?

Figyelt kérdés

Amióta a barátommal együtt vagyok (3 éve) nem tudok semmire koncentrálni, teljesen minden gondolatomat ő tölti ki, de lehet ez egy támasz vagy elterelő dolog a rossz dolgoktól. Semmire nem vagyok képes izgalom nélkül, végigkíséri az életemet a stressz, pedig 21 éves vagyok. Csak mostanában elfajult, mert balhékat csapok és öngyilkossággal fenyegetőzöm (néha meg is akarom tenni), anyukám azt állítja a barátom miatt van, de előtte is voltak öngyilkos vágyaim. Szerintem az egész családom beteg és tönkretesznek és a páromat is utálják, mert mindig együtt vagyunk és most kiköltözök hozzá Németországba.

De néha Ő is úgy fel tud idegesíteni, soha nem jön utánam, ha pl. összevszeünk és elmegyek (nem félt, hogy bármit tehetek), na jó ezt már csak józanul látom, nem azért csinálom, hogy utánam jöjjön.

Szóval semmi nem okoz örömet, csak a párkapcsolatom, nincsenek barátaim, nem tanulok tovább, mert nem kapok felvételt (igen nehéz művészeti pályát választottam, nehéz bejutni és az is bizonytalan lehet abba kell hagynom...)

Elvesztem és a családom gyűlöli a párom én meg őket emiatt (meg más dolgok miatt)

Ilyen embernek jobb lenne, ha egyedül maradna? mert lehet tönkretehetek másokat, majd a gyerekeimet is egyszer...Annyiszor megaláztam magam a barátom előtt, bőgök állandóan és cirkuszolok, de nem tudok ellene tenji semmit.

Egyénként orvos, gyógyszer nem segített. Mit tegyek?


2008. márc. 19. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális pszichológushoz kellene járnod. Nem feltétlenül azért, mert dilis vagy (nem is erre célzok), hanem mert kibeszélheted a problémáid, sokminden állhat a kedélyállapotod és az öngyikossági szándék hátterében, amit te nem is sejtesz. Olyat válassz, aki biztos, hogy foglalkozik veled, és nemcsak mindenféle bogyókat, nyugtatókat ír fel, mert az nem használ csak átmenetileg. Ha eddig nem tudtál magadon segíteni, akkor nem hiszem, hogy ez után fogsz tudni, szerintem valamilyen külső személyre van szükséged.
2008. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
figyelj szerintem csak talalnod kell valami olyan elfoglaltsagot amiben igazan ki tudod elni magad.lehet az sport,munka,muveszet.valami hobbi ami lekot.emlitetted hogy kikoltozol a baratodhoz Nemetorszagba.bizonyos ertelemben uj eletet kezdhetsz.ha a baratod igy is szeret amilyen vagy akkor az szuper,a csaladod meg egy ido utan ugyis megbekel a tennyel hogy te igy vagy boldog.ehhez csak ido kell.addig is vezesd le a stresszt!en a sportot ajanlom.hidd el csodakra kepes (tapasztalat).sok sikert!
2008. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb ilyen helyzetben vagyok,úgyhogy megértelek.Hogy mit teszek ez ellen?hát...kontrolálom a gondolataimat,megtalálom az idegeskedésemre lenyugtató dolgokat,leszarom hogy ki utál engem s a páromat(fő hogy mi jól elvagyunk,még a kevés vita ellenére is),nem törődök más véleményével,alszok egy órát ha már úgy érzem szétrobbant az ideg,néha jól esik egyedül lenni s kisírni magam,páromhoz bújok s megnyugszom,nem engedem hogy irányítják a dolgaimat...Változtass a hozzáállásodon,fogd fel másként a dolgokat,ne nézd mindig a rossz oldalt,ne gondolj folyton a gondokra!Engedd el magad amennyire csak birod.Ha most ilyen idegroncsok vagyunk,akkor mi lesz 10 év múlva (21 vagyok)?hol fogunk kikötni?Nekem csak a párom van,nincs senkim,se rokon,se szülők...Egyedül élek,befejeztem a középsulit,dolgozok,hogy ne éhezzek stb.Mindig azt hajtogatom magamban hogy erős vagyok,csak fel a fejjel,ha eddig kibirtam kibirom ezek után is,nem roskadok el mások előtt,mindig erősnek kell lennem,s ha senki sem lát esetleg a pasim,akkor jól kisírom magam s megyek tovább a sorsomútján.Mindig fel a fejjel,s csak előre!Azt tedd ami neked jó,ne hagyd magad!ne engedd hogy idegronccsá tegyenek téged!Én tavaly kezdtem megpróbálni másként felfogni a dolgokat,hogy ne legyek mindennap idegroncs,s sikerült valamennyire!Időbe telt,de sikerült.Ne gondolj sokat a múltra,ne emézd magad a múlton.Fodg fel úgy hogy elmúlt.Élj a mának,a jövőnek.Ami elmúlt az elmúlt,hagyni kell.Azon már változtatni úgysem birunk,csak szomorkodni rajta!Depressziós vagy te is s időbe telik míg meggyógyulsz!Párod segítsen!S segíts magadon!Tudom hogy nagyon nehéz!De fel a fejjel!Remélem segítettem 1 picit!Sok puszi! Ibolya (Szibike)
2008. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,


elég fura hogy én is 21 vagyok és nekem is hasonlóak a problémáim.A szüleid olyanok, amilyenek ez van,nem kell nekik kedvelni a párodat,a lényeg hogy ti megvagytok.A másik,ne égesd magad azzal, hogy öngyilkosságal fenyegetőzöl,mert semmi jót nem fogsz elérni vele, csak hülyének néznek (nem bunkóságból írom hanem sajna tapasztalat).A barátod előtt pedig ne alázd meg magad,mert 1 idő után nem fog rád felnézni,nem fogja érdekelni a véleményed meg ilyenek.Állj a sarkadra fordíts a dolgokon

nem kell mindent olyan komolyan venni,mert kikészülsz.

Remélem segítettem :)

Viki

2008. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos a 21 évesekkel van a probléma:-) Ez nagyon érdekes. Még abban szeretnék tanácsot kérni, hogy egy ilyen balhé után (hogy öngyilkossággal fenyegetőztem pl.) hogy kérjek bocsánatot, hogy szerezzem vissza a büszkeségemet a barátom előtt? Köszönöm Nektek a válaszokat!
2008. márc. 20. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy nagyon kivagy mostanában, de azt az öngyilkosságot nem gondoltad ám komolyan. Mondd meg neki, hogy az ő szeretetére is szükséged van, hogy ebből a gödörből kimásszhass. És hogy már keresel segítséget, de az ő támogatása többet ér neked minden gyógyszernél.
2008. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!