Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sztetek ennek van értelme? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sztetek ennek van értelme? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Van egy életfelfogás, ahogyan az egyik ember él, érez, tesz. Nem igazán képes más nézőpontra. És van a másik ember, aki több nézőpontből is képes figyelni az eseményeket, ő a nő. Sokkal empatikusabb mint az elsőként említett férfi.Ez a Nő A férfi által felajánlott komprmisszumot elfogadta, és ezt empatikus, megértő szemmel életszemlélettel, kedvességel tudja felfogni. Így a két vonal, a két hatás úgymondd kiegyenlítit egymást.

Viszont Néha előtör a nőből az az oldal, ahonnan a férfi szemléli az eseméyneket, van oylan hogy arra az életvitelre hangolódik rá, és máris nagyon rossznak , negatívnak látja amit vele tesznek. Próbálja ezt elfolytani amgában, és még inkább egy, a férfiével teljesen ellentétes életmódra, gondolkodásmódra kényszeríti rá magát, ami abszoliut a kedvességen, a lelki értékek kiemelésén , az élet értékelésén, türelmességen, alternatív gyógyításon ,és életvitelen alapul.

Így aztán ahhoz hogy a kettő egységben legyen, totálisan ellentétesnek kell lennie.

nem értem, hogy ez íyg vajon műküdhet? értitek a filozofálásomat?


2011. nov. 10. 10:02
1 2
 1/13 Antimod ***** válasza:
Értem, de miért sarkítod így ki? Sok férfi olyan, mint az általad leírt nő, és sok nő olyan, mint az általad leírt férfi. Én pl. sokat böngészek női oldalakat a neten, mert csak ott írnak olyan kérdésekről, amelyek bennem is felvetődnek, pedig elég maszkulin típus vagyok.
2011. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Konkrét esetet próbálok ilyen módon elemzni.- Sokféle nézőpontból megközelítettem már a kérdést, és pár év alatt szinte filozófussá, illetve a pszihiátria professzorává fejlesztettem magamat:D

Kiváncsi voltam mit válaszolnak rá.

2011. nov. 10. 10:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem értem a filozofálásodat, jobb lenne, ha egyértelműbben fogalmaznál. Pontosan hogyan érez, hogyan gondolkodik a férfi és a nő? Fogalmazz nyugodtan E/1-ben ("érzEM", "elfogadOM", stb), mert nyilvánvaló, hogy az ember egy kapcsolatban csak a saját oldalával van 100%-ig tisztában. Felesleges az objektivitás látszatát kelteni, nem ismerjük eléggé a másikat sajnos.
2011. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most az a kérdés h egy ,,szűklátású" férfi mellett, egy toleráns nő elfogadja e a kompromisszumot? Vagy az h egy kompromisszumot elfogadó nő egyszer csak rájön h boldogtalan és mit tegyen?

Igen van a hol a nő a toleráns és a ,,kedvesség" mintaképe és mellett a férfi (most durva példa de) alkoholista állat.

Ha az a kérdés h ilyen szituációban a nő meddig bírja, az attól függ, mennyire vágyik támogatásra a saját oldaláról v ehelyett inkább más támogatását választja.


22N

2011. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

pár év alatt szinte filozófussá, illetve a pszihiátria professzorává fejlesztettem magamat


Kedves kérdező, te maximum egy átlag bölcsész hallgató szintjére fejlesztetted magadat, ahhoz, hogy a pszichiátria professzora legyen valaki, kell 6 év orvosi egyetem, utána szakorvosi képzés, az egyetemi ranglétra végigjárása stb..... Innentől fogva én orvostanhallgatóként rendkívül felháborítónak egoistának és pofátlannak tartom ezt a kijelentésedet, továbbá hatalmas tiszteletlenség a tényleges professzorok felé. Azt hogy tudsz okoskodni, filozofálgatni, az nem jelenti azt, hogy orvos lennél, pláne nem professzor!

2011. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen valami ilyesmire gondoltam.

Nem szeretném leírni a sztorit mert eléggé hosszú, ezért fogalmaztam így. A Lényeg hogy mindeki gondoljon arra ,amire szeretne, akár saját példájára lefordítva ezt, és ezekre a véleményekre, vagyok kiváncsi. Ebből én jobban ki tudom szűrni, amire nekem szükségem van, mintha megkérdezném úgy ahogyan az valójában van.

2011. nov. 10. 10:46
 7/13 A kérdező kommentje:

kedves 10:46...

Szted tényleg komolyan gondotlam?

Cseppnyi humorod, és asszociációs készséged sincsen?

nyilván nem arra gondolTAM HOGY VALÓBAN PROFESSZOR LETT BELŐLEM. eZ CSAK EGY túlzó hasonlat volt a részemről.. Vicc vagy.. nemhiszem hogy ezt meg kéne magyarázni. Sztem egy 5 éves gyerek is érti hogy nem teljes vér komoylsággal gondoltam.Ez olyan intha valaki azt mondja hogy: Jajj ma kb 800 telefonhívásom volt.. nyilván , egyértelmű hogy nem volt annyi.

Te biztosan nagyon tanult vagy, nem megsérteni akartalak . Kicsit begyöpösödtél nem? :D

2011. nov. 10. 10:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezen most nagyon felhúztam magam. :D mit minősítgetsz itt? Te teljesen ép vagy? na mind1
2011. nov. 10. 10:52
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, ha egy kicsit is belelátnál az egyetemi és orvosi képzésbe rájönnél, hogy miért háborodtam föl.

Tudod te egyáltalán milyen két hónapon keresztül vizsgaidőszakban gyomorideggel kelni és feküdni, kora reggeltől késő estig tanulni? És ez csak egy félév a 12-ből, és még csak nem is pszichiáterek leszünk, hanem szimpla általános orvosok, eztán további szívás, egy csomó további áldozat, és még iszonyatosan sok munka következik eleinte gyakorlatilag minimális fizetésért, míg jó esetben az ember kb. ötvenx éves korára professzor lesz.

Erre jön valaki, aki lehet, hogy nem is egyetemista vagy diplomás, és elkezd azzal humorizálni, hogy ő a pszichiátria professzora. Ez kb. olyan szintű sértés, mintha azt mondanám, hogy én a te szakmádat fél nap alatt megtanulnám.... Persze én is csak viccelnék sőt még a mondat végére tennék egy ilyet is --> :-D Szerinted ez nem lenne sértő?

2011. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából értem,amit mondasz.Végülis az emberek felveszik egymás viselkedését,és együtt változnak.Bár van aki nem változik.Elsülhet jól is rosszul is.Az esély meg van mindegyikre.Mondjuk van benne egy nagy általánosítás,de egyetértek sok mindenben.Egy kapcsolatban valóban kellenek komromisszumok.
2011. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!