Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 390 Ponttal jogra sztetek van...

390 Ponttal jogra sztetek van értelme?

Figyelt kérdés
a helyzet az, hogy az érettségim a vártnál rosszabbra sikeredett...nagyon szomorú vagyok csak jogra adtam be a jelentkezésemet kevésnek bizonyul ez tudom...sztetek ha elmennék költségtérítésesre akkor később kérvényezhezném az államira valaó átíratást..persze ha jól tanulnék...valaki segítsen...kivagyok akadva..:S:(
2011. jún. 17. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a költségesen az átlagod a legjobbak között van, akkor simán áttehetnek államira egy év után, de ne reménykedj: van, hogy arra magasabbak a pontok.

Augusztusi pótfelvételin talán, de ahhoz se fűznék sok reményt ennyi ponttal. Hagyd ki az évet, menj el dolgozni, keresd meg a pénzt, amiből újraérettségizhetsz, és próbáld újra.

2011. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de véleményem szerint, ha vki az állami ponthatárt sem éri el, akkor iszonyatosan kicsi az esélye, hogy átveszik államira. Egyébként sem olyan gyakori az, hogy átvesznek vkit, de ha át is vesznek, akkor a legjobbat.

Persze ha tudod fizetni, akkor azt csinálsz, amit akarsz, de abban ne reménykedj, hogy átvesznek. Max ha újraérettségizel, következő évben eléred a ponthaárt, átjelentkezel államira és elfogadtatod a tárgyaid.

2011. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Simán átveszik, főleg ha HÖK-ös kapcsolatokat is épít. Én jogra járok, és bizony látom, hogy "hogy működik". Amúgy kb. a képzés 1%-a az államilag finanszírozott...

Az augusztusi pótfelvételiben pedig BIZTOS, hogy bekerül ennyi ponttal jogra, ha az adott helyen indítanak pótfelvételt.

2011. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző, megnyugtató a tudat, hogy a jogászok már az egyetemi éveik alatt korrumpálódnak....
2011. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó: még is mit gondoltál, aki jogon van mindnek 450 pontja volt, mi? Ne nevettess már.A költségesre csak 200 a ponthatár és csak 160 ezer ft egy félév. Jó hogy arra mennék én is!
2011. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Államira biztosan nem lesz elég,költségesre pedig biztosan elég lesz.
2011. jún. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Egyébként a családommal összedugtuk a fejünket és arra az elhatározásra jutottam, hogy jelenlegi iskolám mindin indít 5. évet hogy szakmát szerezhessenek a diákok! Úgyhogy most maradok pénzügyi és számviteli ügyintézői szakon és megszerzem a szakmmát!:) Plusz újraérettségizek és még egy emelt nyelvvizsgát is szeretnék bevállalni...és jövőre próbálkozom újra! Talán így a legjobb!:S:)
2011. jún. 18. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!