Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri harcolni? Vagy jobb,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri harcolni? Vagy jobb, ha hagyjuk egymást örökre?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz...:) Szóval 4 hónapja vagyunk együtt, és rengeteget veszekedünk. Amikor nem veszekedünk, akkor minden annyira jó, folyton puszilgatjuk egymást, és ölelkezünk, szóval szeretjük egymást...illetve én mindenképpen, ő szerintem kevesebbet tesz meg értem, és nem is szeret annyira, de ha ezt mondom neki mindig tagadja :S A veszekedések kiváltói általában nagyon pici dolgok, de valamiért mi nagyokat csinálunk belőle. Előző kapcsolatomban soha nem veszekedtem, és ő sem az exeivel elmondása szerint. Csak akkor nem értem, hogy mi miért váltjuk ki egymásból ezeket. Vannak időszakok, amikor egyáltalán nincs vita, de ebből van kevesebb sajnos. Én már a büszkeségemet is elvesztettem szerintem, de annyira nagyon nem is izgat a dolog, mert előtte meg túl büszke voltam...Nem tudom, hogy mit tegyek, most hazajöttem, de láttam, hogy nem is érdekli, azóta nem is tudom elérni, bár sejtem, hogy hol van, de írtam még útközben neki üzenetet, arra sem válaszolt, pedig 1000% hogy olvasta. Ezek alapján mit mondanátok a kapcsolatunkra? És esetleg rám!? Ha van még kérdés, akkor válaszolok. Köszi!
2011. szept. 2. 13:42
1 2
 1/19 kicker ***** válasza:
Hogy veszekedtek az jó ez katalizátora a kapcsolatnak,de a túl sok veszekedés bizony pláne minden apróságon már nem anyaira,főleg hogy ha jól gondolom nem a játékos veszekedésről van szó.Ahogy én látom vannak bajok a kapcsolatban főleg hogy őszintén ezt meg is beszéltétek és szinte közös nevezőre jutottatok ezzel kapcsolatban.Azt hiszem itt az ideje pontot raknotok és eldönteni hogy merre haladtok tovább,bár ahogy hozzááll a dolgokhoz nem sok jót látok belőle és neked sem kellemes.Fontoljátok végig.
2011. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk azt is, hogy máshogy csináljuk, de ha idegesek vagyunk valamiért, sosem jön össze a dolog :S
2011. szept. 2. 13:58
 3/19 kicker ***** válasza:
Idegesek vagytok de miért?mi a kiváltó ok?gondolom nem egy csiripelő fájó torkú veréb hanem valami ami bennetek közös.A módja ahogy próbáltok egymással beszélni vagy a téma így elég nehéz kapaszkodót találni hogy lássam mi a konkrét a dolgokban és mi az amit tettetek elleneVannak tippjeim de sok pontja van és lehet el is térne.
2011. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szóval itt volt a nyár...ő nem dolgozik, én nem jártam suliba, úgyhogy 24órából 25öt együtt töltöttünk...szerintem ez volt a kiváltó ok, hogy egymás szájában voltunk folyamaotsan...aztán ugye ez átment valamiféle megszokássá, hogy már mindenbe belekötöttünk, csúnyán bezséltünk egymással, volt csapkodás is. Ezeken változtattunk, már nem csapkodjuk egymást, csúnya beszéd is már csak ritkn fordul elő...de ezek a viták mégsem szűntek meg, hanem inkább ő leül az egyik sarokba, én a másikba, és nézünk valami filmet, ha meguntuk a csendet, vagy lehiggadtunk, vagy a büszkeség úgymond elszállt, akkor valamelyikőnk nyit a másik felé, de szerintem ez rosszabb, mikor kiabáltunk egymással...így olyan mintha már leszarnánk egymást, vagy nem is tudom :S ezért kérném a segítséged :) meg őt zavarja, hogy állandóan hazamegyek, amikor összeveszünk, vagyis elindulok haza, de aztán visszafordulok, úgy megalázom magam :S de olyankor azt érzem, h nem bírom tovább mellette, és hagyjuk egymást, de ugye elindulok, és kitisztul gondolom a fejem, és visszamegyek...de ő 1xvagy 2x jött utánam... :S gondolom mr rájött,h úgyis visszamegyek, és nem esik le neki, h ezek ilyen hisztik, h "mutasd már ki végre, h mennyit jelentek neked, és nemhagysz elmenni..."
2011. szept. 2. 14:29
 5/19 kicker ***** válasza:
Oké most már látom és tiszta is igen sajnos azt kell mondjam halott a kapcsolat,ezt azért is tudom 100% mondani mer hmm én is elkövettem azaz került ilyen helyzetbe egy régi kapcsolatom majdnem hogy tényleg 90% ban megegyezik a tiéddel és ha visszatekintek már tudom hogy hol hibáztunk,én sem akartam de valóban a megszokás lett a fő kapocs kettőnk közt ahogy nálatok is már elég feszesen kialakult.Nem jó túlzottan sok időt tölteni egymással nem kell mindenhol együtt lenni mert ez fojtogató lehet mindenkinek,kell egy kis titok amivel még véletlen sem bántja meg a másikat de nem is ártalmas szóval magánélet. Mi igaz nem kiabáltunk csupán mind 2 en makacsok voltunk nagyon is és ennek az ellenkezője jött ki elmentünk egymás mellet ergo a végkifejlett ugyan az.Nagyon sajnálom hogy így alakult idővel mindenképpen Te és Ő is látni fogja hogy ha most szétmentek hogy ez volt a legjobb döntés mind kettőtök részéről,nehéz lesz mert annyira megszoktátok egymást hogy iszonyatos fájdalom lesz így is elengedni a másikat még ha nem is szereted már.Veszélyes dolog a megszokás.Nem lesz könnyű.
2011. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamról olvasnék! Az én kapcsolatom is így fulladt be. Az eleje rózsaszín buborék, utána jöttek a civakodások, majd a viták, majd a veszekedések. Mindig apró dolgok: nem értél haza időben, miért nem szóltál, miért nem írtál sms-t, miért nem mondtad, hogy szeretlek... Amivel csak elszívta(a párom) az energiáimat, egy idő után elegem lett a dologból, és visszavágtam neki, amiből persze mindig én jöttem ki szarul. A lényeg, hogy szakítottam vele egy évvel ezelőtt, most meg újra összejöttünk. Egy év alatt hihetetlen mennyit változik az ember felfogása! Annyira másképp áll a dolgokhoz. Ja, és anno mi is 24-ből 25 órát együtt voltunk, mostanság(ami JÓ!) napi szinten 30 percet töltünk együtt, megbeszéljük a dolgainkat, mesélünk egy kicsit egymásnak, és ezt a fél órát sem filmezéssel, vagy ágyban dögölve, hanem sétálva, esetleg egy padon ülve, fagyizva töltjük. Persze vannak napok amikor több időt töltünk egymással, sőt olyan is, hogy kimarad 1,2,3 nap, de mindez nem baj, hiszen annál jobban várod a találkozót, és annál jobban figyelsz a másikra.


Az én tanácsaim azok lennének:

-próbáld meg kideríteni TÉNYLEG szeret-e

-mérsékeljétek az együttlétek idejét

-csináljatok közös programokat

-hagyjatok ki egy-két napot(ne találkozzatok)

-csavarogjatok

-a viták elkerülésére pedig próbálj meg nem visszaszólni, hallgasd végig türelmesen, majd higgadtan magyarázd el neki az álláspontod... hátha ráébred, hogy fölösleges a veszekedés

-ha igaza van, mondd meg neki! ne feleselj, annál rosszabb ha túl büszke


Sok sikert! :)

2011. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
óóó de elkeserítessz :( :) most éppen beszélünk, és mondja, hogy szeret, meg nem akar elveszíteni, amúgy én sem akarom, csak annyit, h 1 jól működő kapcsolatunk legyen :S és vele akarnám ... mit mondassz erre? szerinted ha mindketten nagyon akarjuk összejöhet? vagy ha 4 hónap után itt járunk, akkor nem sok esély van rá?
2011. szept. 2. 14:57
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi! :) az a baj, hogy főleg én csattantam fel mindig, nem vok vmi türelmes ember...és most meg változott a dolog, fordítva van mostmár minden...:S amúgy már kihagyunk 1-1 napokat, és mondja, h belátja, h jobb, mert hiányzok neki, de ettől még a viták nem csökkentek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ő nem jön ide, mert volt 1 durvább balhé a családom és közte, de mondta anyukám, h szivesen látja itt, csak nem annyit, mint anno, hogy folyamatosan 4napig. És ez nekem is rossz, mert szeretném ha itt is tudnánk lenni, és mondta, h ő még nem érzi, h kitudna jönni hozzám...és ez annyira rosszul esik. Valahol megértem, de kicsit szar, h mindig én megyek hozzá, ahol 1 idegennel kell még osztozni is, mert lakótársa van...

És hogyan deríthetném ki, hogy tényleg szeret e? egyszer elhagytam, akkor visszaszerzett úgymond, a csillagokat is lehozta, de mégse lett tartós a dolog. amúgy 1 cseppet sem hibáztatom, tudom, h velem iszonyat nehéz együtt lenni..szóval lehet sokkal inkább hibás vok, h ilyen lett velem, de nemtom :S és ez a rossz :S jó lenne a jövőbe látni, h megéri e harcolni, v semmi értelme...amúgy a jövőt velem tervezi, szokta mesélgetni, h mit h gondol majd velem :)

/bocsi a rövidítésekért, tudom h vkit zavar../

2011. szept. 2. 15:03
 9/19 kicker ***** válasza:
100%
A hal is akkor veszi észre ha gond van ha már a hálóba került,természetesen lehet küzdeni ellene vannak jó mozdulatok amivel még lehet kapaszkodni a változatosság a legnagyobb gyógyír,de visszagondolva akár hogy is küzdöttünk volna ideig óráig lett volna menthető,mert kialakulnak olyan pontok amibe vissza lehet esni.Hiába az ember szeretné hogy menjen alakuljanak a dolgok ez bizonyos esetekben nem megy,mert folyamosan kiváltódik a két fél természete miatt.Nem azt mondom hogy most adj fel minden mert ha fontos küzdjetek meg azért hogy ne legyen igazam,hátha nektek sikerülni fog.De a fene is 4 hónap után egyből ide jutottatok így engem is leköröztetek igaz az én esetembe fiatalság bolondság túl sokat akartunk és kaptunk meg lehet hogy ez is volt az egyik fő gond.Találjatok egymásra mind első alkalomkor és ne hagyjátok elhalványulni a pillantott.És ne keseredj el az én véleményem és tapasztalatom ne számítson,legyen a tiéd a fontos.
2011. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Én is az egyik kapcsolatomból tudok tapasztalatot meriteni.

Mi a volt barátommal nagyon szerettük egymást.Állandóan veszekedtünk minden hülyeségen. Ha visszagondolok már nem is tudom,hogy miken annyira jelentéktelenek voltak. Mindig megpróbáltuk megbeszélni és szabályokat állitani,hogy ne vesszünk össze-nem ment. Folyton besértődtünk és én átültem a fotelbe és nem szóltunk egymáshoz. Egy idő után : 2 és fél év! után szakitottunk a sok veszekedés miatt. Mostmár mindketten tudjuk,hogy az miatt vesztünk össze,mert gyerekek voltunk (mindkettőnknek első kapcsolat) és nem tudtuk hogy kell viselkedni egy kapcsolatban.Bár azért arra is rájöttem,hogy azzal veszekszek fdolyton akit nagyon szeretek. Meghát igazából sajnos neki nincs a legjobb természete-mostmár ezt is tudom.

Sajnos szerintem egyikőtök sem fog megváltozni és ha ez igy megy tovább felemészti a kapcsoltaot ez,mert mindketőtök olyan kapcsolatot szeretne ahol nem ez megy...

Én találtam ilyet.

2011. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!