Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan erednek ezek a "szerepek"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan erednek ezek a "szerepek"?

Figyelt kérdés

Gondolok ez alatt arra, hogy régen pl "a nőknek a konyhában volt a helyük", a férfiaknak pedig a mezőn. Elvileg most egyenlőség van, de én férfiként is azt látom, hogy még megvannak ezek az elkülönülések, ha nem is annyira durván. Ezek honnan erednek? Az ősembereknél még a férfiak sütötték a húst, akkor miért kerültek a nők a konyhába? Az oké, hogy évezredeken keresztül ez volt a megszokott, de miből származik ez a gondolkodásmód? Én például szívesen végzem a fizikai munkákat, apám mindig erre tanított, hogy egy férfinek bírnia kell, úgyhogy azóta is élvezem a favágást, betonozást, disznóvágást, stb. Viszont azzal azért nem értek egyet, hogy egy nő végezze a háztartási munkát, neveljen gyereket (ez a kettő együtt még ARÁNYLAG oké) de hogy még emellé azokat a munkákat is végezze, amiket felsoroltam, hogy én szeretem csinálni?:/

Nekem legalábbis ennyi jött le ebből a jelenlegi egyenlőségből, és nem is csodálom, hogy már ennyi feminista szervezet alakul, hisz ez a sok meló még nekem is sok lenne, pedig nem vagyok egy kis-növésű anorexiás ember.


2011. aug. 22. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az élet kemény dolgai...kérdezd a politikusokat!
2011. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kuktaberci ***** válasza:
Hol élsz te? Mezőn? A tudomány épp azzal foglalkozik hogy mennyire eltűntek ezek a szerepek, férfi nő egyaránt a karrierre összpontosít.
2011. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elkezdtem írni valamit de rájöttem felesleges :D szóval erre azt mondom hogy a férfiak általában erősebbek és ezért ők dolgoztak, emiatt ugye valakinek meg kellett csinálnia az ételt és az otthoni dolgokat és így lett a nőstényből-nő. Az ősembereknél meg annyi szerepe volt a nőknek hogy szüljenek meg védjék a kicsiket.
2011. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!