Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás, majd újra kezdés....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dexy kérdése:

Szakítás, majd újra kezdés. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a töltött káposzta jó újramelegítve. Amúgy meg sok ilyet láttam már ismeretségi körömben, egyik sem tartott sokáig (1 év max)
2011. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszek benne.
2011. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én se hiszem hogy hogy sokaig tartana, de nagyon hianyzik az exem, 3hete szakítottunk, még ő is szeret engem. A szakítás oka az volt hogy elhanyagoltuk egymást. Nem tudom mit csináljak ... :/
2011. aug. 10. 10:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Újrakezdésnek kb semmi értelme, mert csak erőlködés már. Persze van akinek működik a dolog de sok értelme nincs újra kezdeni, sokszor tapasztaltam már ezt.
2011. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
H szereted és szeret és megtudjátok oldani tiszta normális felnőtt fejjel akkor hajrá.Mi 9x békültünk,belefáradtam, ő is....elmondta nem érez már úgy blabla,és pontot tettem az i-re.Ő meg 2 nap után elhúzott nyaralni!!jóó mi???ezért volt tuti a"nem érzem amit kell"mert előtte napokban meg érezte úgy ahogy,pont a legnagyobb szarba hagyott el,mikor az utcán leszek!!!Na mindegy átkell véeszlnem!
2011. aug. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha az elhanyagolás volt a gond, akkor talán, most még tartsatok egy kis szünetet és rájöttök, hogy mennyire is fontosak vagytok egymásnak és így talán, meg tanuljátok jobban értékelni egymást és remélhetőleg jobban oda is fogtok figyelni a másikra és szó sem lesz eéhanyagolásról, kívánom, hogy így legyen!
2011. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szakítást helyesen írtad, de az újrakezdés egy jó.
2011. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
most én is újrakezdtem a párommal. megcsaltam és azért lett vége. de 4 napot töltöttünk együtt egy táborba és ott újra öszemelegedtünk. bevallottam neki,hogy nagy hülye voltam mikor félreléptem, és ő döntött úgy,hogy próbáljuk meg őjból. nagyon boldog vagyok vele.
2011. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Igazából ez egy elég összetett kérdés. Legtöb esetben nem működik, de ez a kapcsolattól függ, hogy mik voltak azok az okok, amik a szakításhoz vezettek, illetve attól is, hogy mennyi idő telt el a szakítás óta. Van olyan, hogy egy pár valami butaság miatt szakít, vagy tiniszerelem volt, és akkor később még működhet. De ha összetett oka volt a szakításnak egy komoly felnőtt kapcsolatban, akkor semmi értelme újrakezdeni.

Amúgy meg a te esetedben 3 hét azért nagyon kevés idő, ennél én mindenképpen több időt adnék magamnak arra, hogy átgondoljam a dolgokat. A szakítás az nem játék, elég nevetséges, amikor valakik minden héten szakítanak. Át kéne gondolni, hogy mi volt az oka, hogy elhanyagoltátok egymást és hogy a jövőben hogyan tudnátok ezen változtatni. Ha tudnátok, és pár hónap elteltével is még úgy gondolod, hogy újrakezdenétek, akkor még akár működhet is.

Amúgy meg az az igazság, hogy a jól működő kapcsolathoz sokkal nagyobb szükség van elhatározásra, mint szerelemre. Ha azt szeretnétek, hogy működjön, és elhatározzátok, hogy a problémákat inkább megoldjátok, mint hagyjátok, hogy a fejetekre nőjenek, akkor működni is fog a kapcsolatotok. Persze ezt mindkét félnek egyformán akarni kell...

2011. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha "csak" az a baj, hogy elhanyagoltátok egymást, és mindkettőtökben megvan a szándék, hogy helyrehozzátok, lehet még egy esélyt adni. De:

- ha eddig elhanyagoltátok egymást, most mitől változna a helyzet

- "újrakezdeni" sem érdemes, mert nem tudsz 0-ról indulni, nem lesz meg az a tűz, ami régen, hiszen azért szakítottatok, mert kifulladt a kapcsolat (mindegy, mi miatt), tehát max. folytatni érdemes. Ha az újrakezdésben reménykedtek, csak becsapjátok magatokat, hamis illúzió és csalódás lesz. Még ha csak fogalmazásbeli különbség is van a folytatás és az újrakedzés között, és a lényeg ugyanaz, együtt lenni, akkor is az "újrá"-ban benne van, hogy minden olyan legyen, mint régen. De nem lesz, mert már az elmúlt, nem vagytok ti sem ugyanazok, változtatok azóta, ez normális és természetes dolog.

De nem zárja ki a folytatást, és nem zárja ki azt, hogy új lendületet, új irányt vegyen a kapcsolat. De ne a múltat akarjátok feléleszteni, mert nem fog menni.


Tehát a legfontosabbak:

- szándék MINDKÉT részről

- új lendület, és nem a múlt erőltetése


És ha a próbálkozás ellenér sem megy, azt be kell látni, ne gyötörjétek egymást, váljatok el békében és legyetek barátok. A barátság is értékes, ha jó emberek vagytok, a szenvedélyt meg keressétek máshol.

2011. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!