Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ennyire nehéz kiszállni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire nehéz kiszállni egy kapcsolatból?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 10:32
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
94%

Esetleg mert függesz a másiktól, nem akarsz magányos lenni és a boldogságod is egy embertől függ. Másfelől azért, mert gyenge jellem vagy, nem vagy őszinte a pároddal sem, nem tudod kifejezni az érzéseidet. Önbizalomhiányod van, nem hiszed, hogy találnál jobbat, megalkuszol egy kevésbé jóval a biztonságért. Harmadszor azért, mert valószínűleg önző vagy, aki csak a saját boldogságát tartja szem előtt, a párja gondolatai nem foglalkoztatják, és csak azt látod, hogy te mit veszíthetsz azzal, ha kilépsz. Nem tudod lezárni magadban, mert úgy érzed, hibáznál, rosszul döntenél. Félsz a kudarctól.


Nagyjából ennyi jut eszembe...

2011. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyikkel sem értek egyett :D, de viszont ez is egy vélemény, amit elfogadok. Talán a gyenge jellem igaz rám, ha már nem bírok kiszállni egy igen rossz kapcsolatból. Csak a rosszat kapom és nő létemre elég papucs lettem mellette. Mindenben ő a tökéletes, a jó. Mindenben neki van igaza. És igen, én is azt mondom, hogy csak magamat okolhatom és nem vagyok normális, hogy olyan embert szeretek, aki bánt engem. De mindezek ellenére miért szeretem?
2011. júl. 28. 10:43
 3/8 Smartguy86 ***** válasza:
Talán csak-csak függesz tőle, mert ha nem függenél, akkor elhagynád. Vagy egyszerűen lusta vagy kiszállni, mert így kényelmesebb. Főleg ha már együtt éltek...
2011. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jók ezek a véleménykifejtések, mert talán én is jobban rájövök a gondokra, amiért nem tudok lépni. Költöztem már el és annyira nem bírtam nélküle, hogy még aznap este visszacuccoltam. Talán félek, hogy megbánnám? Igen. Nem szerettem így még soha senkit. Eszméletlen rossz lenne nélküle, de mellette sem jó. Soha nem voltam ilyen rossz helyzetben.
2011. júl. 28. 10:48
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:
92%

Akkor mégsem álltam olyan messze az igazságtól, nem igaz? Az is érthető, hogy te félsz bevallani magadnak, mert egész eddig ezt csináltad, hagytad magad, többször döntöttél úgy, hogy elég és aztán mégis vissza. Hát ki lenne az a hülye, aki ennyi huzavona után azt mondja magára, hogy "Én nem voltam normális!" :) Így működik az ember.


Ha félsz a változástól az is érthető, de nem mentség. Saját magadnak kell eldöntened, hogy mit vársz a kapcsolatotoktól. Ha számodra ez már nem nyújt semmi örömet, csak azért vagy vele, mert pénzügyileg és lakással el vagy látva... akkor el kell dönteni, hogy neked ez fontos-e annyira, hogy feladod érte saját magadat... Mert megalázottnak lenni egy életen át nem jó buli és messze áll a szerelemtől és a boldogságtól.


Hidd el, amíg te nem változtatsz, addig a világ sem fog megváltozni körülötted! Amint kilépsz a kényelmes kereteid közül, a világ hirtelen más lesz! Tudod miért? Mert pontosan azzal a hozzáállással jutottál el idáig, amit eddig képviseltél. Most valami új kell! Valami egészen más kell ahhoz, hogy az életed is más legyen!

2011. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Van igazságalapja, de az anyagiak az sért. De ez is egy meglátás. Néha erősnek érzem magam és elhatározásra jutok, aztán kedves lesz velem (persze ez fél napig tart) és újra elgyengülök. Annyiszor mondtam már, hogy bár ne szeretném ennyire, mert akkor már rég elhagytam volna. De igenis lépnek kell, még nem késő.
2011. júl. 28. 11:07
 7/8 Smartguy86 ***** válasza:
89%

Én ajánlom, hogy olvasd el Csernus könyvét a témában. Sokan előítélettel vannak felőle, pedig abszolút az olyan embereknek akar segíteni vele, mint amilyen te is vagy.


[link]

2011. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 28. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!