Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működni fog ez így tovább? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működni fog ez így tovább? Én egyetemen, ő pedig egy másik városban. Mit tehetek értünk?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet áll fenn, hogy most már több mint 5 hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel. Nagyon jól megvagyunk, de jelentkeztem egyetemre, és a pontjaimat tekintve úgy néz ki fel is vesznek. Bár ez még nem derült ki, de valószínű.

A héten elkezdtem gondolkodni azon, hogy mi lesz, ha én elmegyek egyetemre egy totál másik városba, ő pedig még marad a szakképző évfolyamon a suliban. Távkapcsolat lesz az egész, hetente 2 napot látjuk egymást stb stb. Felmerülnek a problémák, hogy bírni fogjuk-e. Ráadásul ilyenkor a kapcsolattartás sem könnyű.

Mit tehetek, hogy ez a kapcsolat megmaradjon? Nagyon sokat küzdöttem érte, majdnem 9 hónapig. Én nagyon szeretem őt, és biztos vagyok benne, hogy ő is engem.

Valami ötlet? Vélemények?


2011. júl. 11. 11:29
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
Ha akarjátok, akkor ki fogjátok bírni, és menni fog. Ha nem is olyan erős a szerelem, akkor vége lesz. Ismerek olyat, aki ilyen kapcsolatban is együtt tud maradni, szóval ez csak rajtatok áll.
2011. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm van, akinek a kapcsolata kibírta a távollétet ugyanilyen okból kifolyólag. A következő évet én is másik városban kezdem, a barátom pedig marad itt, de nem félek tőle, hogy tönkremegy a kapcsolatunk.


Ne féljetek tőle, ha szeretitek egymást, úgyis megoldjátok! :)

2011. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szerelem nem is mer határokat... Ez akár lehet a kapcsolat próbája is. Ha átvészelitek azt az időszakot akkor csak erősebb lesz a kapcsolat. Ha viszont szerinted túl nagy a távolság vagy épp nem akarod így folytatni, akkor előbb utóbb egyébként is vége lenne a dolognak, és akkor jobb minél előbb véget is vetni neki.
2011. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Voltam én is ilyen szituációban. Nekem nem igazán ment. De nővérem most is így van majd 2 éve a párjával, csak ő dolgozik a párja meg még tanul és dolgozik (saját cég)

Embere válogatja ezt amúgy, de mindenképp kettőtökön múlik. A csábítás az marhanagy lesz az egyetemen én is ott ismerkedtem meg a párommal (lassan 3 éve vagyuk együtt)

Mindig voltak vannak nehéz időszakok egy kapcsolatban, de a nehezek erősítik meg igazán azt, hogy ti mennyire is akarjátok a kapcsolatot megtartani, avagy leszarni.

Sok sikert és kitartást kívánok nektek

2011. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ki lehet birni. én 100km miatt szakitottam barátommal (nemkonkrétan távolság hanem h se őt nemengedte ide anyám se engem oda) de utána sokáig monta h még mindig szeret... lassan 1éve volt ez és még énis mindig szeretem hiába 1éve nemláttam .. most meg közölte velem h jön ide városba haverjával és mindenképpen találkozni akar és nemtudom milesz... szoval kilehet birni ha csak hétvégenként látjátok 1mást
2011. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, hány km-re mész majd tovább tanulni?


Ha minden hétvégén tudtok találkozni, akkor az szerintem még nem a távkapcsolat kategóriája.


Fontos, hogy minden nap beszélj majd kicsit a barátnőddel? msn. skype, telefon. Akármilyen zsúfolt is lesz a napod, erre esténként mindig lesz 20-30 perced (én is voltam egyetemista, így tudom.)


Azt is vedd számításba, hogy a vizsgaidőszakban télen, és nyáron már otthon tudsz lenni, elég, ha a vizsgák időpontjára jársz vissza a suliba. Tavaszi, és őszi szünetben is otthon lehetsz. Ha olyan szakra mész, tudod úgy is összeállítani az órarended, hogy pénteken már ne legyenek óráid, így akár már pénteken délben otthon lehetsz.

2011. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mondjak valamit ha szeretitek egymást és hüség van akkort ne rágódj ezen nekedm a szüleim teljesen ilyenek voltak pesten élt anyu(nemtudom most hogy mondjam másképpen de anyámat nem akkartam irni:d) veszprémbe apám az egyetem miatt és voltak pájázók anyura de kitartottt apám melet sőt mintöbb immár 18 éve engem is összehoztak meg tesóm 18/F
2011. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztatást.


Igazából az a helyzet, hogy én már most is 45 km-re lakom tőle, az egyetem pedig még +75km innen. De hétvégente mindenképp haza fogok járni (ez már amolyan megszokás is, 4 éve kollégista vagyok).


Bízom benne, hogy megmaradunk. Én bízom benne, és tudom hogy hűséges, és magamról is tudom, hogy alapból ilyen beállítottságú vagyok, ráadásul még örök romantikus és álmodozó, szóval :D

2011. júl. 11. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!