Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetek biztos egy házasságban, ami nem indult szerelemmel?

Figyelt kérdés

Az én történetem a következő: A férjemmel 2003-ban ismerkedtünk meg,kapcsolatunk részemről egy egyszerű nem túl komoly kapcsolatnak indult, vad elragadó szerelem nélkül. Inkább nagyon kedveltem őt, vicces pasi aki mindig megnevetetett. Sajnos már az első szeretkezésünk után kiderült, hogy nem passzolunk az ágyban.

Akkoriban, kb fél évvel előtte szerelembe estem egy munkatársammal. Szerelem volt első látásra, a részéről is azt hiszem. De akkoriban nem alakultak olyan egyszerűen a dolgok. Ő a megismerkedésünk előtt 3 hónappal megismerkedett egy lánnyal akivel akkor kezdtek járni. A pasi szemet vetett rám, valami különösen erős vonzalom alakult ki köztünk. Egyik este felhívott magához az albérletbe, ahova addigra már összeköltözött a barátnőjével. Lényegében nem tudtam mire vélni a dolgot. Egész éjjel beszélgettünk és éreztem hogy vonzódik hozzám, de akkor nem viszonozta az érzéseimet, nem csókolt meg. Éreztem, hogy csak azért mert a másik lányra gondol. Aztán én kiléptem erról munkahelyről és ő is. Egyszer egy nap amikor már ismertem a férjemet, de még nem voltunk házasok felhívott, hogy jó lenne taliznunk. Találkoztunk is és akkor ő megcsókolt engem tök váratlanul, pedig még akkor megvolt a barátnője. Én elmondtam neki, hogy a mostani kapcsolatomban egészen jól elvagyunk, de nem jó a szex. És talán ennyi volt akkor. Amikor azonban hazamentem, még mindig éreztem a csókját a számon és nem tudtam őt elfelejteni. Sajnos úgy éreztem,hogy el kell mondanom a páromnak. És kértem, hogy költözzön el, mert úgy érzem, hogy valami nem oké velünk, ha ez meg tudott történni. Elöntöttek a régi érzések. A párom úgy reagált, hogy felhívta a pasit a mobilszámán, de pont aznap összecserélték a telefonjaikat a pasi és a barátnője. A barátnője vette fel a telefont és a mi ártatlannak indult csókunk kiderült, így hát a kapcsolat megszakadt, de csak egy időre. A házasságkötésem előtt úgy éreztem, hogy meg kell őt keresnem. Így is tettem, találkoztunk. Kiváncsi voltam, hogyan reagál rám. Sajnos még akkor is megvolt a barátnője, de akkor megbeszéltük, hogy valahogy le kell zárni a kapcsolatunkat, ezért találkozni fogunk és beteljesítjük a vonzalmunkat egymás iránt és utánna nem találkozunk többé. Lényegében nem így történt. Férjhez mentem 2005-ben. Nem voltam túl boldog, csak néha. Mivel talán ez nem egy szerelmi házasság.

Aztán eltelt egy csomó idő és én felvettem vele a kapcsolatot mailen. Leveleztünk, leírta, hogy már nincs együtt a barátnőjével,mert a lány lelépett Anglába dolgozni. Egy évet várt rá, azt hitte hogy a lány visszajön majd. Aztán tavaly szeptemberben elkezdtünk találkozgatni titokban, a vonzalom újra felerősödött köztünk. Sokáig szenvedtem,hogy mi legyen, aztán megígértem, hogy elválok a férjemtől. Tavaly decemberben szeretekeztem vele, életem legjobb szeretkezése volt. Jött a karácsony és én már egyre kevésbbé bírtam ki hogy ez az egész titok legyen és közöltem a családban, hogy elválok, mert van valakim. Igazából az egészben a férjemet nagyon sajnálom, mert szeret engem, képes volt változni értem és az utcára kerülne nélkülem. Szeretem őt mint embert, de nem kellett volna hozzámennem. A másik pasit meg még nem ismerem, nem tudom milyen lenne az életben, együttéléskor. Mindkettő jó volt hozzám, két teljesen különböző személyiség. Nem tudok dönteni és emiatt most teljesen depressziós vagyok. A válást nem tudtam elindítani, mert még nem tudom hogyan döntsek. És vajon melyik a helyes döntés? Mi a fontosabb, a szeretet, amit a férjem iránt érzek vagy a szerelem?


2009. márc. 29. 23:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezek után már tényleg nem értelek, Kérdező... Mikor feltetted a kérdést, az volt a problémád, hogy nem jó vele a szex, és pont, emiatt szeretőt kerestél, és azon vacillálsz, hogy elhagyd-e a férjedet, aki nagyon szeret téged, és a szexen kívül minden tökéletes vele. A válaszok többsége ezek alapján úgy nézett ki, hogy igen, hagyd el, mert nem érdemled meg őt.

Ahhoz képest most homlokegyenest az ellenkezőjét állítod: hogy a férjed rendszeresen megalázott, nem is szeret igazán, csak a lakás miatt kellesz neki, és megpróbál most egy gyerekkel magához láncolni. Te pedig elhajtottad a szeretődet, mert adtál még egy esélyt a férjednek.

Nos, akkor megkérdezem még egyszer: mi a célod az életben? Melyik pasi kell neked? Eszerint dönts, és ne érdekeljen más véleménye.

Annak pedig, aki lepontozott, külön gratulálok: félinformáció alapján hogy lehetne helytálló választ írni?

2009. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A döntésem megszületett: A szeretőmet választom. Megőrülünk egymásért, ilyet még soha nem éreztem senki iránt. Tegnap is találkoztunk, még hajlandó várni egy kicsit, de sietet és elmondta hogy nem szeretné ha csak miatt válnék el. Úgy érzem, hogy nem tudok nélküle élni. Bármi rossz jöhet, csak vele lehessek. Lehet,hogy úgy tűnik átvertem a férjemet, amikor hozzámentem, de még ő is fiatal 29 éves, én 28. Lehet neki még egy újjabb és boldogabb kapcsolata.

Kívánjatok sok sikert...

2009. ápr. 2. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!