Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetek biztos egy házasságban, ami nem indult szerelemmel?

Figyelt kérdés

Az én történetem a következő: A férjemmel 2003-ban ismerkedtünk meg,kapcsolatunk részemről egy egyszerű nem túl komoly kapcsolatnak indult, vad elragadó szerelem nélkül. Inkább nagyon kedveltem őt, vicces pasi aki mindig megnevetetett. Sajnos már az első szeretkezésünk után kiderült, hogy nem passzolunk az ágyban.

Akkoriban, kb fél évvel előtte szerelembe estem egy munkatársammal. Szerelem volt első látásra, a részéről is azt hiszem. De akkoriban nem alakultak olyan egyszerűen a dolgok. Ő a megismerkedésünk előtt 3 hónappal megismerkedett egy lánnyal akivel akkor kezdtek járni. A pasi szemet vetett rám, valami különösen erős vonzalom alakult ki köztünk. Egyik este felhívott magához az albérletbe, ahova addigra már összeköltözött a barátnőjével. Lényegében nem tudtam mire vélni a dolgot. Egész éjjel beszélgettünk és éreztem hogy vonzódik hozzám, de akkor nem viszonozta az érzéseimet, nem csókolt meg. Éreztem, hogy csak azért mert a másik lányra gondol. Aztán én kiléptem erról munkahelyről és ő is. Egyszer egy nap amikor már ismertem a férjemet, de még nem voltunk házasok felhívott, hogy jó lenne taliznunk. Találkoztunk is és akkor ő megcsókolt engem tök váratlanul, pedig még akkor megvolt a barátnője. Én elmondtam neki, hogy a mostani kapcsolatomban egészen jól elvagyunk, de nem jó a szex. És talán ennyi volt akkor. Amikor azonban hazamentem, még mindig éreztem a csókját a számon és nem tudtam őt elfelejteni. Sajnos úgy éreztem,hogy el kell mondanom a páromnak. És kértem, hogy költözzön el, mert úgy érzem, hogy valami nem oké velünk, ha ez meg tudott történni. Elöntöttek a régi érzések. A párom úgy reagált, hogy felhívta a pasit a mobilszámán, de pont aznap összecserélték a telefonjaikat a pasi és a barátnője. A barátnője vette fel a telefont és a mi ártatlannak indult csókunk kiderült, így hát a kapcsolat megszakadt, de csak egy időre. A házasságkötésem előtt úgy éreztem, hogy meg kell őt keresnem. Így is tettem, találkoztunk. Kiváncsi voltam, hogyan reagál rám. Sajnos még akkor is megvolt a barátnője, de akkor megbeszéltük, hogy valahogy le kell zárni a kapcsolatunkat, ezért találkozni fogunk és beteljesítjük a vonzalmunkat egymás iránt és utánna nem találkozunk többé. Lényegében nem így történt. Férjhez mentem 2005-ben. Nem voltam túl boldog, csak néha. Mivel talán ez nem egy szerelmi házasság.

Aztán eltelt egy csomó idő és én felvettem vele a kapcsolatot mailen. Leveleztünk, leírta, hogy már nincs együtt a barátnőjével,mert a lány lelépett Anglába dolgozni. Egy évet várt rá, azt hitte hogy a lány visszajön majd. Aztán tavaly szeptemberben elkezdtünk találkozgatni titokban, a vonzalom újra felerősödött köztünk. Sokáig szenvedtem,hogy mi legyen, aztán megígértem, hogy elválok a férjemtől. Tavaly decemberben szeretekeztem vele, életem legjobb szeretkezése volt. Jött a karácsony és én már egyre kevésbbé bírtam ki hogy ez az egész titok legyen és közöltem a családban, hogy elválok, mert van valakim. Igazából az egészben a férjemet nagyon sajnálom, mert szeret engem, képes volt változni értem és az utcára kerülne nélkülem. Szeretem őt mint embert, de nem kellett volna hozzámennem. A másik pasit meg még nem ismerem, nem tudom milyen lenne az életben, együttéléskor. Mindkettő jó volt hozzám, két teljesen különböző személyiség. Nem tudok dönteni és emiatt most teljesen depressziós vagyok. A válást nem tudtam elindítani, mert még nem tudom hogyan döntsek. És vajon melyik a helyes döntés? Mi a fontosabb, a szeretet, amit a férjem iránt érzek vagy a szerelem?


2009. márc. 29. 23:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

az egész házasságba nem kellett volna belemenned. nemcsak, hogy szerelem nélkül indult, hanem egyenesen más után sóvárogtál. mit gondoltál, majd elmúlik?


semmiképpen ne maradj a férjeddel, csak szenvednétek együtt életetek végéig. viszont én a helyedben a válásnál legalább az anyagiak tekintetében igen-igen szerény követelésekkel állnék elő.

2009. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

pff.. :S nem túl könnyű helyzet... de miért mentél feleségül ahhoz a pasihoz akkor? ha már akkor az érzéseidre hallgattál vna, most nem lennél ilyen helyzetben. ne áldozd fel sajnálatból a boldogságod! légy szerelmes, alakuljon ahogy alakul, ne ezen rágódj! ha nem szereted a férjed előbb utóbb az ő életét is megkeseríted, hisz a viszonzatlan szerelem nagyon rossz:(

azt írtad ha elváltok az utcára kerülne, én a helyedben elmondanám neki h mit érzel, hogy azt hiszed a másikkal sokkal boldogabb lehetnél, és felajánlod a (volt) férjednek a baráti segítséget, amikor csak szüksége van rá de csak olyan mértékben h az új kapcsolatod emiatt ne kerüljön hátrányba.

2009. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a történetedet... csak annyit tudok rá mondani, hogy sok emberrel az a baj, hogy mástól várj a boldogságot... Válj el, mert ezt életed végéig nem fogod bírni. Férjeddel megegyeztek, barátságban maradtok.

Aztán te új életet kezdesz. Válás után pár hónapot egyedül élsz, átgondolod az életed, hogy ne szorulj rá másra.

Aztán beszélsz a másik férfival, megkérdezed ő most hogy áll a dolgokkal. Ha egymáshoz tartoztok akkor úgyis össze fogtok jönni előbb-utóbb.

Próbáljátok meg. De ha azt mondja van barátnője és csak szexet akar meg stb, szóval nem kötelezi el magát melletted akkor ne vedd komolyan, alakítsd a saját kis életedet, ne máséval foglalkozz.

2009. márc. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Undorító amit a férjeddel csináltál... Amikor megkérte a kezedet, és igent mondtál, akkor olyan ígéretet tettél neki, amit egyértelmű nem tudsz teljesíteni, Rgó hazudtál neki, élete legfontosabb kérdésében, élete legfontosabb pillanatában. Megcsalás... Szánalmas. Szerintem telljesen szánalmas hogy valakit ennyire átba*zol, mert a házasságmegkötésekor, szerintem (nem vagyok házas, sosem voltam) az ember élete legfontosabb pillanatához érkezik el. Én úgy képzelem a házasságot, az esküvőt, hogy egy olyan nőt veszek el aki nélkül nem tudok élni, és ő sem tud nélkülem. A férjed lehet hogy nem is tud majd nélküled élni, de te elhitetted vele hogy te sem tudsz nélküle. Akkor valószínű a világ tetején érezte magát és miattad élete legnagyobb bukását éli át.Gondold át ha eddig nem gondoltad át! Az ő problémája nagyobb mint a tiéd...
2009. márc. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Pont miattad ilyen rémisztőek a házassági statisztikák...a hozzád hasonlók azt sem tudják mit csinálnak és miért. De most komolyan...meg tudod válaszolni, mit jelent a házasság szent köteléke? Meg tudod mondani miért mentél hozzá a férjedhez? Gyanítom, hogy nem tudsz válaszolni. Én még csak 22 éves vagyok, de nem vagyok házas, de ha elveszem a szerelmemet akkor pontosan tudni fogom mit miért teszek majd (illetve már most elvenném, de még azért várok kicsit :P ). Neked nem tanítottak meg a szüleid alapvető dolgokat az életről? Miért nem gondolkozol MIELÖTT cselekszel? csak magadat okolhatod a problémádban, a férjednek meg nyilváníts részvétet a nevemben, hogy egy iylen nővel hozta össze a balsors mint Te...


22/f

2009. márc. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
hát egy jó nagy sz*rkeverő vagy, és még elvárnád hogy sajnáljanak?
2009. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Most elvárnád, hogy sajnáljunk nagyon, amiért tönkretetted egy ember életét? Hát gratulálok... Többen írták már, hogy nem kellett volna hozzámenned. Ez egy borzasztó rossz döntés volt, most már te is belátod, és elválnál, de hirtelen elkezdett mardosni a lelkiismeret, hogy "jajj, mi lesz szegény férjemmel". Mit érdekel téged a férjed, mikor ezerszer átgázoltál már a lelkén, teljesen nyíltan megcsaltad, semmibe vetted, mert a dugás (igen, ezt most így ki kell mondanom) fontosabb volt. Hát akkor legyen ezentúl is fontosabb, de tudod mit: megérdemelnéd, hogy ne legyen soha egy biztos kapcsolatod, ne legyen melletted senki, akire számíthatnál a bajban, mert képes voltál eldobni egy farokért egy olyan embert, aki szeretett (és még mindig szeret) téged. Bocsáss meg, de szerintem borzasztó szánalmas vagy!
2009. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Egyet értek az előző hozzászólókkal.. Nő vagyok, de nem értelek meg.

Tökmindegy, hogy házas vagyok, avagy sem.. NEM CSALOM MEG A PÁROMAT, akármilyen is a szex, vagy a párkapcsolat.

Nagyon nagy hibát követtél el.

2009. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rossz helyre írtam a II. rész, ezért hogy bemásoltam ide is:

Remélem, hogy aki az I.rész olvasta, az is válaszolni fog, köszönöm a 8 db választ.



Tegnap nem tudtam mindent leírni. Olyan fontos részleteket, amelyek szerintem jelentősen elbizonytalanítottak és jobb ha tudtok róla. Mindeninek köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek.

A férjemről és a házasságomról írnék most: Amikor összeköltöztünk boldognak éreztem vele magam, mert egy nagyon okos, becsületes, őszinte és rendkívül magabiztos embernek éreztem. Akkor pont ilyen emberre volt szükségem. DE a legrosszabb tulajdonságát akkor még nem ismertem. Egyszerűen lenézi a nőket. Egy nagyon agresszív ember, aki szóban is rendszeresen megalázott. Tudni kell, hogy én alapvetően nem vagyok az a fajta, aki hagyja magát szóban és testileg is megalázni. A szenvedésemet titkoltam mindenki előtt,mert -ugye- az ember nem veri nagy dobra a problémáit. Nem sajnáltatom magam ezzel, remélem. Mert sokak szerint ezt teszem, a válaszok alapján legalább is. A helyzet az, hogy mi úgy vagyunk együtt, hogy nálam lakik. Nincs vagyona, lényegében nincsen anyagilag nagy kötödése hozzám. A másik dolog, hogy igazán soha nem éreztem, hogy kellenék neki igazán. Nem kérte meg a kezem, csak úgy a nyomásra, hogy mikor lesz az esküvő a szülők hatása és az ő befolyására engedtem. Azt mondta, hogy nem csinál semmit a lakásban ahol élünk még most is, ha nem vehet el feleségül. Szerintem neki egy biztonságérzetre volt szüksége, nem rám. A másik fontos dolog,hogy amikor tavaly decemberben bevalottam neki mindent, akkor annyit mondott, hogy igazából ő amikor megismert meg akart állapodni és én csak jó helyen voltam, jó időben. Lehet, hogy ha más lett volna nem pedig én akkor azt a nőt is elvette volna. Egyszóval mindegy volt neki, nekem legalábbis ez jött le. Azóta azért nagyon megváltozott, mert érezte a vesztét. Nem aláz már meg. Sokszor ha érezeteni akarta, hogy ő az úr a háznál, gyakran a használta a hogy "kuss" és a "k*rva *nyádat" kifejezéseket! Ezt azzal magyarázza most,hogy úgy érzi hogy neki nincs semmije és így kompezálta a kisebbségi érzéseit velem szemben. Pedig én soha nem éreztettem vele semmi ilyesmit, sőt becsülöm őt és tisztelem, annak ellenére amit tettem. A sráccal pedig szakítottam januárban, majd beleörültem akkor a hiányába és rengeteget sírtam, ha egyedül voltam és néha a férjem előtt is. De őt még nem ismerem, a férjemmel töltött 6 év miatt döntöttem akkor így. A srác is nagyon szenvedett és nem bízik bennem már. A helyzet az hogy nem lett vége a sráccal mert rettenetesen hiányoztunk egymásnak. Ritkán írt és én akkor válaszoltam neki. Ő azt mondja hogy szerelemes lenne belém nagyon, ha nem lennék férjnél. Én az vagyok belé, de ő más mint a férjem. Zárkozott személyiség, aki nem olyan erőszakos, hanem egy rendkívül érzékeny ember. Nem megcsalós típus és nem is tudna senkit kihasználni. Nem tudom,hogy melyikük mellett lennék boldog? A másik nagy kételyem, hogy most hogy így alakult, hogy a férjemmel maradok,a férjem nagyon szeretne gyereket. És nem vagyok teljesen biztos benne, hogy nem-e azért változott-e meg hogy csak szüljek neki egy gyereket és akkor újra olyan legyen mint régen? Nem tudom,hogy öszinte-e most vagy manipulál engem hogy vele maradjak? De egy biztos végleges és jól átgondolt döntést szeretnék hozni. A másik pasi szerint nem képes igazán megváltozni senki és aki megvert újra megteszi majd csak később. Igazán még nem akarok gyereket, majd ha már úgy érzem fel vagyok rá készülve lelkileg, hiszen ez egy óriási felelősség. Azt hiszem így teljes a kép az életemről, várom válaszaitokat.


A kérdés kiírásának időpontja: tegnap 16:25

2009. márc. 31. 15:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Uhh... hirtelen csak annyit tudok mondani: NE! Ne szülj neki gyereket SOHA! Ébredj fel! Ne tedd tönkre a gyereked életét, mert a gyerekek megérzik ha a szüleik nem szeretik egymást szívből. És azt írtad erőszakos ember a férjed. MI lenne ha verné a gyerekedet? Főleg ha lány lesz... vagy akár téged?

Ez nem szerelem.


A férjedet mindenképpen hagyd el.

Aztán adj magadnak időt átgondolni. Majd beszélj a másik sráccal, hátha vele boldog leszel. De lehet nem őt kerested egész életedben. Ezért mondom, hogy válj el aztán egyedül próbálj talpra állni aztán dönts tiszta fejjel.

2009. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!