Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom barátai nem szeretnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom barátai nem szeretnek, sokszor bunkók velem, és minden apróság miatt beszólogatnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, elnézést kérek miatta, de már nagyon el vagyok keseredve, ezért hálásan köszönöm annak, aki mégis végigolvassa!


Több, mint fél éve vagyunk együtt a barátommal, közös baráti társasághoz tartoztunk. Sokáig mi is csak jóbarátok voltunk, de aztán komolyabbá fordult a dolog, és összejöttünk. Remekül megvagyunk, nagyon harmonikus a kapcsolatunk, Vele minden szép és jó... de sajnos a párom legjobb haverja, akivel régebben én is hihetetlenül jóba voltam, ellenem fordult. Féltékeny rám, attól tart, hogy elveszem tőle a haverját, hogy nem lesz annyi idejük együtt, mint azelőtt, hogy velem összejött volna. Állandóan bánt, beszólogat, grimaszokat vág, ha csak rám néz, és a társaság többi tagját is ellenem hergeli. Van egy másik lány a baráti körünkben, aki szerelmes belé, és ő a lakótársam. Régebben tök jóban voltam vele, de amióta a párom haverja így megutált, ő is ellenem fordult, csak azért, mert bele van zúgva, és ezért a lánynak a srác minden szava szent.

Hazugságokat terjesztenek rólam, amit lassan a többi barát is elhisz, és kezdek nagyon elkeseredni. Nem tudom, mit tegyek, hiszen régebben a legjobb haverok voltunk mi is, és nem tudom, hogyan fajulhatott idáig a dolog. A páromat nem bántják, csak engem, és előtte nagyon figyelnek rá, hogy nehogy elszólják magukat, én pedig hiába mondom a barátomnak, mert egyik oldalról ezt hallja, a másikról viszont meg azt. Ha rákérdez, hogy tényleg piszkálnak-e és ezt miért csinálják, a legjobb haverja mindent tagad. :S

Engem lassan megőrjít ez a helyzet, már a költözést fontolgatom, hiszen a lány is, aki szerelmes ebbe a legjobb haverba, egyre jobban megkeseríti az életemet.


Pontosan tudom, mi baja velem. Féltékeny rám, nem akar osztozni a barátján velem (egyke gyerek, és ezért sajnos néha nagyon önző tud lenni), és igyekszik mindenért engem okolni. Tudom, mi a gond, szóval ne írjátok, hogy üljek le beszélni vele, mert próbáltam már, nem is egyszer, de sosem hallgatott végig. Úgy tett, mintha nem hallana, vagy mintha a levegőnek mondanám, nem figyel oda, csak grimaszol és húzza a száját, ha pedig mégis válaszol, bunkó és lekezelő stílusban teszi. Falra hányt borsó, amit mondok neki, nem vesz komolyan és ugyanúgy folytatja tovább a gonoszkodást.

Már szinte nem merek találkozni a párommal, nehogy baj legyen belőle, talán ha 1-2 órát vagyunk együtt egy nap, pedig itt lakik tőlem nem messze, akármikor találkozhatnánk, de félek, hogy ebből is csak a vita lenne (mint mindig), hogy a srác szerint a barátom "túl sokat van velem, őt meg elhanyagolja miattam".


Mit tehetnék, hogy megoldódjon ez a konfliktus? :S

Nem akarom választás elé kényszeríteni a páromat, hogy vagy én vagy a barátai, mert nem tartom fair dolognak... de így sem maradhat a helyzet. :S

Mit csináljak?


20/L & 23/F, és a bunkózós srác szintén 23 éves


2011. jún. 30. 11:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15.38... A párod nem beszélhet mással, ha te nem vagy ott?? ez akkora LOL, ah ilyenkor megnyugszom hogy én normális vagyok :D
2011. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

15.38, tényleg ne haragudj, de ez nekem betegesnek tűnik...

kérdező, szerintem lógj te is a barátoddal meg a haverjaival, így igazán nem lehet senkinek egy szava sem, hiszen a barátod a haverjaival is foglalkozik. egyébként meg ha folyamatosan ezt teszed, akkor előbb-utóbb úgyis el kell szólniuk magukat a barátod előtt, ezt ők sem bírhatják a végtelenségig. egyébként meg ha bunkók veled, ne vedd fel, ne foglalkozz velük, legyél velük ugyanolyan kedves, mintha ők is azok lennének, akkor meg aztán tényleg nem lehet majd semmi kifogásuk ellened, legfeljebb ha hazudnak. de a hazug ember meg előbb-utóbb bele fog gabalyodni a saját hazugságaiba és akkor majd leleplezheted.

2011. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem nem beszélhet, hanem nem beszél, ahogy én sem... Elég antiszociálisak vagyunk. Persze muszáj beszélni emberekkel, csak pl mi nem megyünk el senkivel sehova a másik nélkül, nem állunk le dumálni senkivel, ha a másik nincs ott, stb. ... Sőt, mivel modell vagyok; a párom minden egyes fotózásra is elkísér, minden egyes felvételre, úgyhogy még oda sem megyek egyedül... És még egy fotós sem gondolta, hogy "nem vagyunk normálisak".. Pedig ezt a szakmát nem kell bemutatnom, hogy nem épp a távolságtartás, és a ridegség jellemzi... De pont ezt szeretik Bennem. Tehát mindenkinek vagyok "normálatlan"...

Lehet, hogy ez Számodra aberráns, de Neked nem is kell így élni, és mi évek óta minden egyes percet szerelemtől lángolva töltünk...

Másfelől meg nem velem, hanem a kérdezővel kellene foglalkozni, én csak egy hozzászóló vagyok.

2011. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
"nem vagyok"
2011. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Valaki írta korábban, hogy vedd fel ahogy bunkóznak veled. Ez jó ötlet, kézzel fogható bizonyíték, erre nem tudna mit mondani a haverja.


OFF: 16.24, a fotós már miért gondolná, hogy "normálatlanok" vagytok, semmit nem tud az életetekről, legalábbis gondolom azokat nem amiket itt leírtál. Egyébként igen, egy hozzászóló vagy, de annak hogy leirtad hogy ez nálatok hogyan működik, a kérdés megválaszolása szempontjából kb annyi relevanciája van, mint ennek az off válasznak amit írok :) De mivel te magadtól leírtad ezeket, úgy gondolom bárki szabadon reagálhat rá, nem?:)

2011. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hogyne tudná, hogy hogyan élünk...? Nem mindenkinek van ott a Párja a több órás fotózásokon, stb., valamint egyértelmű, hogy kiismert már engem (minket)... És örülnek, hogy van aki modellként is képes erre, hogy így viszonyul egy párkapcsolathoz, nem pedig, mint egy...

És mi köze volt a válaszomnak ehhez kérdéshez? Az, hogy lássa, hogy másnak az az elfogadhatatlan, ahogy a Párja viselkedik, és nem magát kellene emiatt rosszul éreznie...

Nem szabad hagynia, hogy bolondot csináljanak belőle, meg irányítgassák, nagyon nem ilyen szerepet kellene betöltenie egy Nőnek egy párkapcsolatban. Én mindenkinél, és mindennél fontosabb vagyok a Páromnak, és soha nem kételkedne a szavamban, soha nem pazarolná az idejét haverokra, amikor velem is tölthetné azt. És hidd el, rengetegen élnek így...

Leírtam a véleményem, valóban, de a KÉRDEZŐNEK szántam...

Te is inkább erre koncentrálj! Nem hinném, hogy kértelek volna arra, hogy véleményezd az én párkapcsolatomat, vagy hozzászólásomat...

Majd ha látod azt a kérdést a fórumon, hogy " Szerintetek normális az, hogy így élünk?" Akkor egy szót nem szólok, hogy beírsz egy ilyet, mivel mindenkire vonatkozik a kérdés, és elfogadom; akár pozitív akár negatív a válasz. De jelen esetben nem ez volt a kérdés, és nem erre kell reagálni... mivel én csak egy hozzászóló vagyok...

2011. júl. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igazából elhiszi nekem, ha elmesélem, mit művel a haverja, mert Ő is pontosan tudja, hogy nem hazudnék neki. De utána ha számon kéri a haverján, az meg mindent letagad, és hát róla sem feltételezi, hogy hazudik, mivel egy barát elvileg ilyen nem tesz ugyebár... és így a párom valamilyen szinten két tűz közé kerül, és sajnos emiatt eléggé meg van kötve a keze, mert mivel előtte nem csinálják, és csak tőlem hallja, hogy igen, a haver meg mindent tagad, így nem tudja igazából miért letolni őt, mert előtte sosem adnak erre okot. :S

De akkor legközelebb megpróbálom felvenni. De mondom, itt nem a bizalommal van a baj, mert elhiszi nekem, és tudja ő is, hogy milyen a haverja, csak hát előtte sose piszkálnak, ezért nem tud odaszólni, hogy "Szállj le róla!", ha meg csak úgy mondja neki, akkor mondom, a haverja tagad, hogy "Dehát nem is piszkáltuk."

Szóval értitek a dilemmát, ugye? :S

2011. júl. 4. 17:43
 18/20 anonim ***** válasza:
Az előbb eltértem a tárgytól egy kicsit, de tényleg vedd fel telefonodra, amikor szemétkednek Veled...
2011. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
de akkor meg a "barátai" utálják meg végképp. az sem jó megoldás.
2011. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

uhh... ez nagyon gáz helyzet... Mi is egy társasághoz tartoztunk, mielőtt összejöttünk... Nem tudom, mi történne, ha csesztetnének a barátai...


Vedd fel, mikor csesztet, és ha ekkora kretének, ugraszd össze a barátoddal... Bár az sem jó megoldás... Azt hiszem, ebben a helyzetben vagy te, vagy barátod szívni fog.

2011. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!