Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erre mi a megoldás? Tenni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre mi a megoldás? Tenni egy próbát, de úgy, hogy továbbra is embernek érezhessem magam.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 27 éves korom ellenére még soha nem volt dolgom lányokkal. Ez olyannyira így van, hogy nem is nagyon ismerek egyet sem. Nem is beszélgettem velük soha, ennél messzebb meg még annyira sem mentem. Az okokat nem firtatnám, mert könyvet lehetne belőle írni, olyan hosszú lenne.


Az életkor előrehaladtával az ember egyre jobban igényli az ellenkező nem társaságát, hiszen genetikailag belénk van kódolva dolog. Én sem vagyok kivétel, és legalább egyszer szívesen kipróbálnék ezt-azt. Milyen lehet például randizni valakivel, milyen lehet kézenfogva sétálni, milyen lehet egy csók és a többi. Amik számotokra az élet szerves részei, mindennapos dolgok, számomra teljesen ismeretlenek.


Mivel nem érzem magam képesnek egy normális kapcsolat kialakítására, ezért lövésem sincs, hogy miként lehetne változtatni, hogyan tudnék én is olyan lenni, mint a többiek.


Az alternatív megoldások sem jöhetnek szóba. A hivatásos lányokhoz túl erkölcsös vagyok, bolondítani pedig nem szeretnék senkit, csak azért, hogy kísérletezzek rajta. Nem tudnék a tükörbe nézni, ha ilyesmit tennék.


Van megoldás, vagy törődjek inkább bele, hogy egyedül fogom leélni az életem?


2011. máj. 28. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az önbizalmaddal? Önelfogadás, önismeret? :)
2011. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a hozzáállásodon kellene változtatni. Nem tudom mi lehet annak az oka hogy nem volt dolgod még lányokkal és hogy nincsenek lány barátaid. Biztosan nyomós oka van,de felejtsd el a múltat és légy magabiztos.

Ha meglátsz egy olyan lányt aki tetszik neked menj oda hozzá és próbálj meg vele beszélgetni. A beszélgetés majd jön magától,ha mégis elrontod akkor kérj bocsánatot és hagyd ott,úgysem ismer téged és pár nap alatt elfelejti az egészet.

Ismerkedhetsz pl. szórakozóhelyen,bevásárlóközpontban,buszmegállóban,buszon, vonaton,vasutállomáson,rendezvényeken és még millió helyen.

Én sem tanácsolom hogy elmenj egy hivatásoshoz,de semmiképp ne törődj bele,nem kell leélned egyedül az életed,csak le kell küzdened magadban a félelmet.

2011. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Így van, az önbizalomhiány / félelem nagy gátló erő lehet egy lépés megtételén, legyen szó kapcsolat kialakításáról, autó vezetésről, bármiről az életben. Ha félünk, nem bízunk magunkban, addig sajnos csak topogunk egy helyben. [első kommentelő voltam]. Megtegyem, ne tegyem? Képes vagyok rá, vagy sem? Veszteni valónk nincs, ha elesünk, akkor felállunk, és megpróbáljuk még egyszer. Ha ötödször is elestünk, akkor sincs baj, változtatni kell a technikán, és lehet nem fogunk elesni következő alkalomkor. :) Nem szabad, hogy a kudarc lebegjen a szemünk előtt.
2011. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az önbizalom egy elég összetett dolog. Néha több, néha kevesebb. Az alapvető baj ezzel az, hogy amit én értéknek tartok magamban, és ami miatt lehetne önbizalmam, az az emberek többségéből éppen ellenkező hatást vált ki. Amit pedig elvárnának, az általában nincs meg bennem, illetve nem tudom/akarom teljesíteni.
2011. máj. 28. 13:49
 5/14 anonim ***** válasza:
En is hasonlo cipoben jartam, jarok meg most is. Ha megvan az elhatarozas, hogy lezard ezt a korszakot es probalsz tudatosan nyitottabba valni szerintem sikerulni fog. Ha hivnak el lehet jarni ismerosokkel beszelgetni, bulizni, kotetlenul ismerkedni csak ugy. Igy szokod a lanyok tarsasagat (is), kevesbe leszel feszelyezett, ettol javul az onbizalmad, stb. A siker mindig fokozatosan jon, csak kitartas kell.
2011. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mik az értékeid? Mik a pozitív tulajdonságaid? Ez is egy jó önismereti teszt, mikor leül valaki veled szembe, és arra kér, hogy mesélj magadról jó dolgokat, de csak jót. :)
2011. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy így darabokban válaszolok.

Igen, a legnehezebb az, amit fejben kell elhatározni. Vegyünk egy példát. Valaki ábrándozik arról, hogy izmosabb legyen, de ennyiben kimerül, nincs meg az, hogy én edzeni szeretnék. Hiába mondja a fél világ, hogy menjél el gyúrni, amíg te magad nem szeretnél gyúrni, addig semmi nem lesz belőle. De mikor te mondod, hogy én gyúrni szeretnék, érzed belül az indíttatást, akkor igazából sínen van az ember. És ez mindenre igaz. Tehát ha benned megvan az indíttatás, már már zavar, hogy nincs barátnőd, akkor sínen vagy. Ez a legfontosabb, hogy meglegyen az első lépés, ami a fejben van. Onnantól minden jön magától, onnantól már könnyű az egész. Hisz mi magunk vagyunk legnagyobb ellenségünk, nem a másik ember. Amikor valamit önerőből kell elérni, akkor csak magunkkal küzdünk, senki, és semmi mással. Leszokni a dohányzásról, lefogyni, gyúrni, stb, stb.

2011. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

13:52: Ha már említed ezt a fokozatosságot, ez az egyik dolog, ami zavar engem. Nem tudom, hogy ilyen későn van-e értelme elkezdeni. Egyrészt azért, mert ebben a korban már elvárják az embertől, hogy ne olyan legyen, mint egy 12 éves, és ez rengeteg előítéletet szül, másrészt azért, mert mire lenne a dologból valami, addigra más már az unokájával játszik. Még annyit hozzátennék, hogy sajnos nincsenek lányok a környezetemben, csak egy, de ő foglalt és amúgy sem az esetem.


14:15: Nos, ha elkezdem ecsetelni a jónak tartott tulajdonságaimat, akkor rögtön beképzelt ember benyomását keltem. Mondjuk azt, hogy olyasmi vagyok, mint egy nagyon vallásos ember, csak vallás nélkül. Ugyanazokban értékekben hiszek, hasonlóan viselkedem, mert ezt érzem helyesnek. Persze nem vagyok szent, félreértés ne essék.


Ellenzem a mai világszemléletet, a pénzéhes hozzáállást, egymás kihasználását, az agresszió értelmetlen megnyilvánulásait, az élvezetek hajszolását. Nem dőlök be a média által terjesztett szemétnek, megvan a magam értékrendje. Lehetne még írni sok mindent, helyszűke miatt nem teszem.


14:19: Teljesen igazad van, egy a bökkenő, hogy az efféle dolgokhoz általában két dolog kell: pénz és idő. Sajnos egyikből sem rendelkezem számottevő mennyiséggel. Ennek ellenére rengeteget változtam és változtattam már az elmúlt időszakban, és nem tervezek megállni, csak nem biztos, hogy ez elegendő.

2011. máj. 28. 14:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Vegyük sorra:

1. Nincs olyan, hogy késő, olyan sem, hogy nincs rá esély. Itt a fő probléma amit írsz, hogy nincs meg az ismeretségi kör. Barátok, haverok vannak? Járjatok el a fent említett helyekre. Nem kell csapatni a diszkóban, csak beültök valami kultúr helyre és szétnéztek.


2. Kezd el ecsetelni, attól nem leszel öntelt és beképzelt, mert van egy egészséges önbizalmad. :) Az nagyon jó, ha az ember tisztában van a képességeivel, tulajdonságaival.


Sok olyan ember van mint te, én is hiszek ebben abban, és mégsem vagyok vallásos. :) Ez inkább már spiritualitás, ezotéria, mint vallás.


3. Nem kell mindenhez, egy fekvőhöz vagy felüléshez elég a szoba is a lakásban. :) Vagy futáshoz az utca, park. Az idő az már más. De az jó pont, hogy látod, érzed a változást, hogy haladsz valamerre.

2011. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

15:02: Az élet úgy hozta, hogy inkább csak ismerősök vannak, olyanok nincsenek, akikkel programot lehet szervezni. Bár több emberrel akár barátinak is nevezhető viszonyban vagyok, mindegyikükkel csak a megszokott környezetben találkozom. A szórakozásnak -- amellett, hogy egy belém nevelt beidegződés miatt erősen ellenzem -- van egy olyan akadálya is, hogy jelenleg olyan helyen lakom, ahol van 40 kocsma tele részeg tizenévesekkel, és más semmi.


Még egy dolgot tisztáznunk kell, mert talán félreérthető voltam. Semmi bajom a külső megjelenésemmel, ezzel kapcsolatban már megtettem, amit szükségesnek éreztem. Nincs szükségem gyúrásra és hasonlókra, mert teljesen jó vagyok úgy, ahogy vagyok.

2011. máj. 28. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!