Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom apukája meghalt, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom apukája meghalt, mit mondjak neki ha átmegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. A barátomnak (19 éves) tegnap meghalt az apukája. :( Teljesen váratlanul, szívrohamban. Sms-ben írta meg nekem és utána fel akartam hívni, de kinyomta és ismét sms-t írt, hogy most annyira kivan, hogy nem tudna beszélni velem telefonon. Aztán reggel írt msn-en hogy át tudnék-e ma este menni, nagyon örülne neki.

Hogyan viselkedjek vele ha átmegyek? Mit mondjak neki? (Azon kívül persze, hogy őszinte részvétem)

Még soha nem voltam ilyen helyzetben eddig (szerencsére) és annyira sajnálom a barátomat, de nem tudom mi ilyenkor a megfelelő viselkedés.


Tanácsok? Köszönöm!


17/L


2011. máj. 6. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a szitu volt tavaly (csak az én barátomnak az anyukája halt meg, az apukája 2008-ban)

Mondd azt,amit én: (Őszinte részvétem.) Ha bármiben tudok segíteni, szólj nyugodtan, számíthatsz rám. (És tényleg tudjon.Ha máshogy nem is,légy mellette)

25/L

25/F

2011. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem az őszinte részvétem elegendő..csak öleld meg és hagyd hogy kisírja magát,ha akar valamit mondani,majd ő megszólal ;)

sajnálom a történteket :(

2011. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia hogy vagy? Nyilván mond rá valamit és erre te mondod hogy gyere ide és átöleled. Én ezt csinálnám.
2011. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én barátom apukája is váratlanul halt meg. Ne mondj semmit- mármint azon kívül h mennyire sajnálod...stb. Csak öleld át, gondolom sírni fog, vigyél neki teát meg ennivalót, csak érezze h gondoskodsz róla, többez úgyse tehetsz. Ha akar beszélgetni apukájáról esetleg akkor elevenítsetek fel aranyos sztorikat. Aztán majd átmegy a gyász fázisain és rendben lesz. pár hónap múlva
2011. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az őszinte részvétem egy közhely. Bár tudom, hogy ezt "illik" mondani ilyenkor, de én egy egyszerű sajnálom-ot őszintébbnek érzek. De ha Te nem így gondolod, akkor mondhatod nyugodtan azt is. Amit jónak látsz. Szerintem nagyon mást mondanod nem kell. Esetleg ér kimondani azt is neki, hogy "nem is tudom mint mondjak". A fontos, hogy érezze, hogy mellette vagy. Ő valószínűleg fel fogja hozni a témát, mert ha beszél róla, akkor dolgozódik fel az élmény. Légy nagyon megértő, és türelmes. Most tényleg szörnyű lehet neki, és a fiúk amúgy sem mutatják ki annyira az érzéseiket, ezért is nehéz a helyzet. Sajnos az a rossz hírem van, hogy Te is igencsak tehetetlen vagy, csak annyit tehetsz, hogy meghallgatod, mellette vagy, és a jelenléteddel támogatod. A közhelyeket kerüld szerintem mint pl: majd idővel így meg úgy, meg ez az élet rendje, meg nem tudom. Ezek nem segítenek.

Sajnálom, légy erős, és állj a barátod mellett, amiben csak tudsz!!!

2011. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak légy együttérző, mond neki, hogy "szegénykém" és ölelgesd magadhoz, ameddig csak engedi.
2011. máj. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez talán nem segítene mert messze érezni, de visszament, haza a Mennyországba, még a nevében is ott van , hogy oda menjen, ahol nagyon boldog, jól érzi magát, ott van egy csomó másik haver, barát, rokon előző életekből, velük tök jól eldumálgat, nem tud megsérülni, mivel ott fényből van, és amúgy se nem tudom, van-e ott olyan dolog, amivel meg tudná sérteni magát, nincsenek már problémái, tehát lelkileg sem tud megsérülni, teste már nincs is, márt nem is köt szab neki korlátokat, szóval akár teleportálni is tud, megteheti, mert odafönt mindenki képes rá, tud tudatosan teremteni is, hogy gondol valamire és az szemvillanás alatt ott-terem; és meg van boldogulva, jól érzi magát. Dumál a többi régi hozzátartozókkal korábbi életekből is, óriási szeretetben mozog. Amúgy onnan tudja érzékelni, ismeri az összes gondolatunkat, szal lehet neki telepatikusan is üzenni, de ő ide visszajönni nem tud, szóval választ nemfeltétlen fog kapni, de hát meg van boldogulva, ő ott sokkal jobban érzi magát és sokkal jobban él-elvan, mint mi idelent. Ott nem függ pl anyagiaktól sem, nem korlátozza a pénz, a tér, az idő sem még. Mi meg elvileg mind csak amúgyis kivetülünk ide, szóval ha ott nem hat az idő, nem lehet értelmezni az időt, akkor ott mindegy egyszerre, egyazon pillanatban történik, tehát most mi is ott vagyunk tulajdonképpen fönt vele, és ide le pedig csak hologramként kivetülünk megtapasztalni különböző féle dolgokat. Jót is, meg rosszat is.
2018. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!