Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van joga a barátomnak megmonda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van joga a barátomnak megmondani nekem, hogy cigizzek-e?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és 1 éve cigizek, nem áll szándékomban leszokni, de a barátom akivel együtt vagyok fél éve állandóan panaszkodik, amikor rágyújtok, vagy ha megérzi rajtam a cigiszagot! Azt mondta, hogy nem akar bagós csajjal smárolni, meg ilyenek és tényleg emiatt nem csókolózunk sokszor még akkor se ha beveszek egy rágót. Van ehhez joga? 16 éves szintén.
2009. márc. 2. 17:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

nem, nincs joga megmondani, mit csinálj, szabad ember vagy


de ahhoz van joga, hogy véleményt nyilvánítson, és hogyha valami nem tetszik neki, otthagyjon...

2009. márc. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előttinek válaszként:

16 évesen dohányoztam fél évet, akkor jött a párom, akkor letettem, és azóta nem nyúltam hozzá, nem is fogok.

Kicsit félreértetted.

2009. márc. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt nemtudom hogy van-e joga vagy vannak-e ehhez "törvényes jogok", de azt ő dönti el mi zaravja és mi nem. Ha őt zavarja hogy füstös képpel kell veled smárolni megértem. Én is ilyen helyzetben vagyok, csak nekem a barátom dohányzik. Mi úgy oldottuk meg ezt hogy amikor vele vagyok akkor nem cigizik. Így engem nem zavar és ha nem vok vele akkor cigizhet. EGyébként nem csak magadat károsítod ezzel hanem a barátodat is.
2009. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom, ha igazán szereted, megteheted érte, hogy amikor együtt vagytok, meg közvetlenül előtte nem szívsz. gondolj bele. ha pl drogellenes vagy, téged is zavarna, ha a barátod drogozna. én reggelente szívok el egyetlen szálat, annak hamar kimegy a szaga. hidd el, jobb a füstmentes élet. egészségesebb is. no meg a barátod is megmarad. ha fontos neked ennyire...
2009. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne joga eldönteni, hogy ez tetszik-e neki, vagy sem?
2009. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Oké, de azt furcsálom, hogy az előző barátnője is cigizett elég keményen és mondta nekem a csaj, hogy neki soha nem mondta azt, hogy ne cigizzen és végül a csaj dobta őt. Nekem meg elég durván mondja, pl. ha meg akarom csókolni ellök és azt mondja, hogy "nem nyalok körbe hamutartót" meg ilyenek. Szóval szerintem inkább ő nem szeret engem.
2009. márc. 2. 18:53
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
a barátod sokkal okosabb, mint te
2009. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

nincs joga megmondani neked, mit csinálj. ahhoz viszont van joga, hogy ne csókoljon meg téged, ha épp cigi vagy akármi más miatt nem tetszel neki.


viszont az, hogy az előző nőjét nem oltotta, téged meg igen, az inkább azt jelenti, hogy a régi csaj nem érdekelte, te meg igen. hiszen azért küzd, hogy te megmaradj neki.

2009. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A cigaretta egy undorító dolog egy másik embernek...és hiába veszel be rágót mert a büdös a tüdődből jön nem a szádból! Nekem 16 éves a barátom, 3évig cigizett és miattam szokott le! (Igen, tényleg le lehet szokni, csak akaraterő és egy kis nikotinrágó kell!) Ha igazán szereted leszoksz, hiszen egy szerelmes ember bármire képes a párja érdekében!
2009. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
Azzal nem értek egyet,hogy fenyegetőzni kell,meg érzelmi zsarolásnak kitenni a másikat (ha szeretsz leszoksz!) .Ez undoritó dolog,nem csak a dohányzásban,az élet minden más területén is éretlenség ilyen választás elé állitani a másikat,gyerekes dolog.Mikor összejötettek dohányoztál? Én nem tudom elviselni,ha valaki x honap járás után ultimátumot ad nekem,(vagy ezt teszed,vagy ez lesz meg az lesz) .Ő nem az urad és parancsolód,ugyan ugy ahogy te sem állsz fölötte,egy párkapcsolatban egyenrangú felek vagytok,ahol nem szoktuk fenyegetni a másikat.Aki ilyen módszerekhez folyamodik,annak garantálom,hogy sosem lesz normális tartós párkapcsolata,ezt nem viseli el senki a végtelenségig.Az más dolog,hogy leül veled megbeszélni,hogy őt ez zavarja,kompromisszumot köttök,hogy nem gyujtasz rá mikor vele vagy.Ebből is látszik mennyire éretlen ő maga is,hiszen ehelyett megjegyzéseket tesz és puffog a bajsza alatt,abban viszont igazuk van az előttem szoloknak,hogyha ő nem birja elvisleni a cigiszagot,arról nem tehet,és lehet értelmes megoldást is találni,ZSAROLÁS NÉLKÜL.A cigaretta ártalmas hatásairol nem papolok neked,nem ez a kérdés.
2009. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!