Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl sokat várok a barátomtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat várok a barátomtól ajándékozás terén?

Figyelt kérdés

A barátom 29 éves, dolgozik. Én 23 vagyok, még iskolába járok. 2 éve vagyunk együtt.

A bajom az, hogy még soha semmilyen ajándékot nem vett nekem, se névnapomra, se szülinapomra, se karácsonyra...

Múlt héten volt a szülinapom, szokás szerint nem kaptam tőle semmit, csak megemlítette a születésnapom napján, hogy nekem tegnap volt a szülinapom, közben meg aznap... Azt se tudja melyik nap van. De fel még csak fel se köszöntött. Azt mondta nem tudott mit venni, mert nincs pénze, de majd hétvégén lesz és akkor vesz nekem valamit. Azt mondta megeszünk egy pizzát (jó kis ajándék, mi?)

Egy évvel ezelőtt ugyan volt pénze, mégsem kaptam semmit, inkább az összes pénzt elköltötte másra. Akkor egy veszekedés volt az ajándékom, de utána azért legalább felköszöntött. Persze akkor is azt mondta, hogy majd hétvégén meglep valamivel, de akkor is fontosabb volt minden másra elkölteni a pénzt, és itt nem nélkülözhetetlen dolgokra gondolok, min pl. a számlák, hanem inkább élvezeti dolgokra.

Első karácsonykor is azt mondta hogy bocs de majd jövőhéten veszek neked valamit mert elfogyott a pénz, lett belőle valami? Nem!

Névnapomkor pedig még én voltam a hibás, hogy nem szültam neki, hogy névnapom van.

Most karácsonyra vett nekem egy sálat, amit még december elején megvett és volt egy veszekedésünk és odadobta hozzám a sálat 20 nappal karácsony előtt hogy nesze itt az ajándékod.

Én mindig készültem neki a szülinapjaira, névnapjaira és a karácsonyra, mindig személyre szabott ajándékot vettem neki, aminek tudtam hogy örülni fog. Karácsonyra hogy megtudjam neki venni aminek örülne már nyárom elkezdtem gyűjteni pénzt, ugyanis nekem nincs munkám, mégis tudtam szerezni pénzt meglepetésre.

Neki hétvégén lesz a szülinapja és megint gyűjtöttem neki pénzt, de nem tudom ezek után mit vegyek neki. Mert ha neki van pénze, akkor se vesz semmit. Nem nagy dolgot szeretnék, csak egy gesztust, de azt mondjuk pénz nélkül is lehetne.

Tegyük hozzá hogy egyszer elszólta magát, hogy ő megfogadta, hogy nekem soha nem fog semmilyen ajándékot venni. Hát úgy látszik nem esik nehezére betartania.

És lehet hogy ezt vele kellene megbeszélnem, de akkor jönne az, hogy nekem csak a pénz meg az ajándék számít, pedig nem. De azért tehetne valami gesztust felém vagy egy meglepetést.

Még a volt barátom is felkszöntött, és pont ő pedig nem!:(

Hát nagyjából ennyi.

A kérdésem az lenne, mit vegyek a hétvégi szülinapjára?


2009. márc. 2. 08:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát neked is elég rossz lehet:(

Én már belegondoltam abba, hogy milyen érzés lenne, ha ő lepne meg engem minden ünnep alkalmával valamivel, én meg őt sohasem... Hát azért nekem lenne lelkiismeretfurdalásom.

2009. márc. 2. 11:42
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo vagyok . Tudom ,mert egy kicsit hasonlitunk egymasra , de sajnos szt hiszem ez nem fog bekovetkezni. Nem hiszem , hogy ok fontosnak tartjak .Szerintuk elkepzelheto , hogy ez egy buta szokas.Az en parom nem szereti a karacsonyt , elfogadtam , de nekem ez nagyon fontos, imadom a karacsonyfat is , erre meg az sem volt karacsonykor. Ha nem mentem volna a szuleimhez ,szerintem egesz unnepek alatt sirtam volna.

Februarban volt a nevnapja a paromnak es eleg stresszes es gondokkal telt ez a par honap. Egyszeruen elfelejtettem. Nem is gondoltam volna , hogy februarban van , marciusra emlekeztem. Igy nem koszontottem fel, DE kepzeld, o szolt, hogy hivta az apukaja. En megkerdeztem miert , mi a baj ? Ah , semmi , csak a nevnapomra koszontott fel! En UPsz ... (total elfelejtettem) Ugy gondoltam talan ez nem veletlen. Akkro sem es kesobb sem szoltam egy szot sem. Igy neki is rosszul eshetett , de elotte volt valentin nap es meg egy puszit sem kaptam. Igy meg elt bennem a dolog , ezaltal nem esett nehezemre.

Most kivancsi vagyok a kovetkezo alkalommal mi lesz? Neked kitartast , de nem hiszem , hogy o sem tudna megeroltetni magat. Csak nem akarja. En ugy gondoltam , vegre talalt egy olyan lanyt , aki ezt elturi es akivel ezt megteheti. Nalam az elozo baratnoket elhalmozta , nalam meg semmi. En nem tudok igy elni , hogy ne legyen semmi , amit varok , amire keszulok , foleg a karacsony! Eletemben nem volt olyan , hogy ne lett volna karacsonyfam! Ezert el kell gondolkozni, lassan mar csaladot kell alapitani es egy ilyen ferfi mellett .... erosen el kell gondolkozni. Szerintem te se varj sokat arra , hoyg megvaltozik ! Azert kitartast es ne kolts sokat ra , inkabb vegyel magadnak valamit belole !!!

Egy 26 eves lany .

2009. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát pontosan. Rá nem fogok sokat költeni, amit megspóroltam abból veszek megamnak valamit. Pedig ezt mind rá szerettem volna költeni, de ezek után inkább nem. Tavaly azt gondoltam, hogy nem baj, hogy most nem kaptam semmit, majd jövőre biztos. Hát nem így lett. Most már nem is várok tőle semmit egyik ünnep alkalmával sem:(
2009. márc. 2. 12:01
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd - itt két dolog van:

az első, hogy egy férfi alapból elfelejti a dátumokat. Ezt rugalmasan ajánlott kezelni: +/- egy hét, vagy emlékeztető...


a második viszont, hogy néha ajándékot kell vennie! Ha megtudta, hogy elfelejtett egy dátumot, akkor főleg! A karácsonyt pedig a férfiak sem felejtik el!


Ha ezt sajnálja tőled - ha az erre kapott pénzt is másra költi - akkor ettől az embertől te az életben nem fogsz semmi olyat kapni, ami pénzbe kerül. Ez jelenti a lakás árát és a rezsit is! Magyarán neked magadnak kell majd eltartani magad - esetleg a lakást és a gyerekeket is.

Ezt most könyveld el magadban - ha netán mellette akarsz maradni.

2009. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megláttam ezt a címet, azt hittem h vmi sznob csaj vagy akinek csak az számít, h meglegyen a meglepi, stb... Beleolvasva viszont ebbe, amit írtál, a barátoddal van a gond (és nagyon-nagyon szépen fogalmaztam). Jah és ha ennyire sosincs pénze, ne tervezd az esküvőt, /egyrészt nem lesz rá pénz, másrészt/ nem hiszem, hogy túlélne akár 10 évet is ez, hogy minden pénzt elkölt. Nem sok olyan negatív tulajdonság van, amit ne tudnék elviselni, ha szeretek egy lányt, de ez hosszútávon lehetetlen.
2009. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányok engedjétek meg hogy kérdezzek valamit a magam nyers stílusában:


"Mi a retkes, szájbatekert redvás k$rva életnek vagytok még együtt egy ilyen semmirekellő érzéketlen faszival?"


Tetszik ez nektek? Valószínű igen, mert különben nem lennétek a faszival.

Én a helyetekben úgy rúgnám ki hogy a lába nem érné a földet. Tepertek, tortát süttök, gyertyákat gyújtotok aztán ez a hála?

Örülök hogy fiúnak születtem és egyszerűbb a gondolkodásam. Ha valami nem úgy van, mint szeretném változtatok rajta



25/f

2009. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!