Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl sokat várok a barátomtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat várok a barátomtól ajándékozás terén?

Figyelt kérdés

A barátom 29 éves, dolgozik. Én 23 vagyok, még iskolába járok. 2 éve vagyunk együtt.

A bajom az, hogy még soha semmilyen ajándékot nem vett nekem, se névnapomra, se szülinapomra, se karácsonyra...

Múlt héten volt a szülinapom, szokás szerint nem kaptam tőle semmit, csak megemlítette a születésnapom napján, hogy nekem tegnap volt a szülinapom, közben meg aznap... Azt se tudja melyik nap van. De fel még csak fel se köszöntött. Azt mondta nem tudott mit venni, mert nincs pénze, de majd hétvégén lesz és akkor vesz nekem valamit. Azt mondta megeszünk egy pizzát (jó kis ajándék, mi?)

Egy évvel ezelőtt ugyan volt pénze, mégsem kaptam semmit, inkább az összes pénzt elköltötte másra. Akkor egy veszekedés volt az ajándékom, de utána azért legalább felköszöntött. Persze akkor is azt mondta, hogy majd hétvégén meglep valamivel, de akkor is fontosabb volt minden másra elkölteni a pénzt, és itt nem nélkülözhetetlen dolgokra gondolok, min pl. a számlák, hanem inkább élvezeti dolgokra.

Első karácsonykor is azt mondta hogy bocs de majd jövőhéten veszek neked valamit mert elfogyott a pénz, lett belőle valami? Nem!

Névnapomkor pedig még én voltam a hibás, hogy nem szültam neki, hogy névnapom van.

Most karácsonyra vett nekem egy sálat, amit még december elején megvett és volt egy veszekedésünk és odadobta hozzám a sálat 20 nappal karácsony előtt hogy nesze itt az ajándékod.

Én mindig készültem neki a szülinapjaira, névnapjaira és a karácsonyra, mindig személyre szabott ajándékot vettem neki, aminek tudtam hogy örülni fog. Karácsonyra hogy megtudjam neki venni aminek örülne már nyárom elkezdtem gyűjteni pénzt, ugyanis nekem nincs munkám, mégis tudtam szerezni pénzt meglepetésre.

Neki hétvégén lesz a szülinapja és megint gyűjtöttem neki pénzt, de nem tudom ezek után mit vegyek neki. Mert ha neki van pénze, akkor se vesz semmit. Nem nagy dolgot szeretnék, csak egy gesztust, de azt mondjuk pénz nélkül is lehetne.

Tegyük hozzá hogy egyszer elszólta magát, hogy ő megfogadta, hogy nekem soha nem fog semmilyen ajándékot venni. Hát úgy látszik nem esik nehezére betartania.

És lehet hogy ezt vele kellene megbeszélnem, de akkor jönne az, hogy nekem csak a pénz meg az ajándék számít, pedig nem. De azért tehetne valami gesztust felém vagy egy meglepetést.

Még a volt barátom is felkszöntött, és pont ő pedig nem!:(

Hát nagyjából ennyi.

A kérdésem az lenne, mit vegyek a hétvégi szülinapjára?


2009. márc. 2. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fura egy manus az fix. Én a helyedben nem vennék semmit, s nem is köszönteném fel. Kíváncsi lennéka reakciójára, hogy szólna e neked, hogy hé' te se köszöntöttél fel, pedig tegnap volt. Mióta vagytok együtt? Ezen kívül minden rendben van köztetek?
2009. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék neki semmit, és megnézném neki hogy esik, amikor az ember szerelme elfelejtkezik róla.

Egyébként jól megvagytok?

2009. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk együtt és amúgy nagyjából minden rendben van.
2009. márc. 2. 08:45
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak azért ez rosszul esik.

Karácsonyra még kapott az anyukájától pénzt, hogy vegyen nekem valamit, de hát mondhatnám hogy azzal a pénzzel is mi lett....

2009. márc. 2. 08:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A bosszú nem vezet jóra, adj neki valami olyat ami nem kerül pénzbe pl Kuponfüzet, főzök neked, masszázs, stb.

Ezzel még jó példát is mutathatsz neki.

2009. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elgondolkoznék, hogy hiányzik-e nekem egy olyan pasi, aki nem értékel és nem figyel rám! Lehet, hogy most jól megvagytok, de mi lesz akkor ha te a felesége szeretnél lenni vagy bejelented neki, hogy babát vársz.
2009. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg érdekes felfogása van a barátodnak ajándékozást terén!Mindenesetre nem hiszem, hogy ez akkora baj lenne egy kapcsolatban!Jó, persze nyilván rosszul esik, megértem, de lehet, hogy ő úgy gondolja, hogy neked nincs szükséged úgymond jelképes ajándékra, mert eddig sem szóltál neki, hogy az baj lenne, ha nem ajándékoz...jó mondjuk egy köszöntés azért a minimum lehetne!Hát hallod nem tudom, mit kéne tenned...mert gondolom azért ez egy kicsit bánt.A legjobb amit tehetsz, hogy megbeszéled vele ezt az egészet!Próbáld úgy, hogy ne úgy vegye ki a dologból, hogy neked csak a pénz és az ajándék számít, hanem inkább csak először azzal kezd a mondandódat, hogy elmagyarázod neki, hogy neked ez egy kicsit rosszul esik, hogy még azt sem hallod tőle a szülinapodon, h boldog szülinapot vagy akármi..aztán hozzáteheted azt is, hogy te nagyon szívesen veszel neki mindenféle ünnepre egy kis apróságot, és megmondod neki, hogy neked is jól esne, ha egy kis jelképes apróságot kapnál tőle..nem kell ennek feltétlen pénzbe kerülnie!mi a szülinapját illeti...hmm...2 éve együtt vagytok..hmm... sztem aranyos lenne ha kinyomtatnál vagy össze gyüjtenél néhány képet és egy fénykép albumba raknád őket, majd azt adnád neki oda..de ez csak egy ötlet:)Remélem tudtam segíteni:)
2009. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam veszek neki egy Boldog Szülinapot feliratú bort. És akkor kapott is valamit és megúszom olcsón:)
2009. márc. 2. 11:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt hiszem mi egy cipoben jarunk. Az en pasim is majdnem szorol szora ilyen, de en meg csak egy eve vagyok vele.Valentin nap , evfordulo, karacsony , szulinapom, nevnapom ... semmi ! Karacsonykor meg azt sem mondta , hogy boldog karacsonyt!!! En bezzeg mindig meglepem valamivel , szulinapjan meg tortat is csinaltam , feldiszitettem a lakast ,gyertya , romantika, ajandek... A valasz erre az volt, hogy tonkretette az egeszet.

Mostanra tudom, hogy tole nem varhatok el semmit ilyen teren. Es nekem mar a fejemhez vagta , hogy nekem csak a penz szamit !!! Kozben meg egy kepeslapot sem kepes venni es beleirni, hogy szeretlek (pl.). En azert szoltam neki, mert nekem volt kinos , en mindig adtam es orommel neztem ahogyan kinyit valamit es orul neki.Viszont utana en ott alltam , mint egy hulye . Nagyon rosszul ereztem magam, ezekbol altalaban veszekedes volt es amikor felsoroltam neki vagy 1 peldat , ami nem kerult volna tobbe , mint 200 ft , akkor csak annyit mondott , jo, igazad van. Ezzel o lerendezte.

Szerintem semmit ne vegyel neki , sot en meg fel sem koszontenem a helyedben , ugyanezt en is megfogadtam. De azt hiszem te sem birnad ki , mint ahogyan en sem. Ez esetben maximum 500-1000 ft korul vegyel neki valami kis aprosagot, a bor nem rossz otlet , de egy fenykep sem. Azt meg olcson is meguszhatod. Szerintem csak jo keso este add oda neki es egesz nap ne koszontsd fel, egy kicsit egye o is a kefet ! Aztan ha nem valtozik a dolog meg ugy sem ,hogy esetleg beszelsz vele es megis vele akarsz maradni , egyszeruen te is felejtsd el az o unnepeit is !!!

2009. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
1 pelda helyett 10-et akartam irni ! :)
2009. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!