Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az edesanyjatol tanul fozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az edesanyjatol tanul fozni a parom aki szamomra nem megszokott modon foz. Nem akarom megbantani de nem birom tovabb. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
JeleN esetben olyasmirol van szo, hogy sotalan etel, tul puha rizs, zsiros kaposztafozelek, es a legszornyubb idaig egy leves volt amiben sertes borke es zsiros hus volt.Persze ez utobbit csak kostolgattam de nem ettem meg.
2011. ápr. 6. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

most hogy így mondod, már hányingerem van.

sztem mondd meg h a zsíros húsokat hanyagolja, és h te sósabban szereted az ételeket.

2011. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Most tényleg ennyire töketlen vagy, hogy ezt nem vagy képes megbeszélni a csajoddal? Tudod mit? Akkor zabáld azt a szart...
2011. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

rendelj pizzát! 8)


beszélj vele mindenképpen! lehet, hogy egész életedben ezt kell majd enned, és a gyerekeidnek is! legalább rájuk legyél tekintettel! 8)


mondd meg, h értékeled az igyekezetét, egyik-másik kaja kifejezetten jól sikerült (pozitívval kezdd!), DE... biztos megbántod egy kicsit, de ez nem tréfa dolog...

2011. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A sót lehet pótolni majdnem minden ételben.

Ne mindig a párod főzzön,hanem kétnaponta te főzz,úgy,ahogy szereted. Lehet,hogy utána a párodnak is jobban ízlik,amit te főzöl,mint a sajátja.

2011. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ő valóban a párod, akkor óvatosan, de őszintén elmondhatod neki a problémádat.
2011. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudod, néma gyereknek anyja sem érti a szavát. 25 éves vagyok, 3 éve költöztem össze a párommal, akkor tanultam meg igazán főzni. Az elején én is elrontottam sok mindent, DE a párom mindig elmondta a véleményét az ételről. Kértem is, hogy legyen őszinte, mert ha csak szépen mosolyog, és én azt hiszem, hogy ízlik neki az étel, akkor máskor is úgy fogom készíteni. Tehát az ő érdeke volt, hogy megmondja, drágám, ez most nem sikerült valami jól, vagy ez túl fűszeres, vagy sótlan stb. Szóval nyugodtan szólj a barátnődnek, ha értelmes nő, akkor nem fog megsértődni. Idővel belejön a főzésbe. Most már úgy sütök, főzök, hogy a szüleim, nagyszüleim és még anyósomék is megnyalják mind a tíz ujjukat. Gyakorlat teszi a mestert. :)
2011. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" sotalan étel,"

-inkább sótlan legyen mint ehetetlenül sós..Besózni utólag is lehet

" tul puha rizs"

-Túl főzi..Ezt nyugodtan meglehet mondani,hogy túl van főzve..

" zsiros kaposztafozelek"

-sokan így szeretik(én nem) de ezt is meg lehet mondani,hogy kevesebb zsírt vagy olajat használjon..

" egy leves volt amiben sertes borke es zsiros hus volt"

-Sokan azért tesznek bele zsírós húst,mert a leves így finomabb,ízletesebb..De a börkét és a zsíros húst nem kell megenni..

Én a csirke húslevesbe beleteszem a csirke szárnyát,nyakát,farát,hogy jó ,finom leves legyen,de nincs az a pénz,hogy a csirke szárnyat vagy farát megegyem..Ha kész a leves,én kiveszem ezeket a húsokat,és aki akarja megeszi..

Az igazság az,hogy nyugodtan lehet szólni a párodnak,hogy egyes ételei borzalmasak..Ha nem sértő módon mondod el,akkor fog változtatni rajta..Az ember a hibáiból tanul,és abból hogy látja mennyire ízlik a főztje másoknak..Ha nem szólsz neki,akkor joggal hiszi azt,hogy ő finoman főz,és te is elégedett vagy..

2011. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A sótlan ételekkel kapcsolatban egy jó tanács: megfogod szépen a kis kezeddel a sótartót és megsózod a kaját.

A rizs puhaságát kezdőknek nehéz eltalálni, adj egy kis időt a párodnak!

Ha pedig valamit nem szeretsz, pl. a levesben a bőrkét, vagy a zsíros húsokat, kérd meg a párodat, hogy ilyet ne főzzön neked! Ezen nem sértődhet meg, biztos ő sem szeret mindent.

Azt is megmondhatod neki, hogy kevesebb zsírral szereted a főzelékeket.

Persze azért néha dicsérd is meg, legalább az igyekezetét! Vannak akik még csak nem is próbálkoznak.


Az is jó ötlet, amit már írtak, hogy néha te próbálsz meg összehozni valami kajaféleséget, hogy lássa, miket szeretsz, vagy együtt főztök és kialakítjátok a saját, közös ízléseteket.

Én egész jól főzök, de a páromék volt, amit máshogy csináltak (ahány ház, ugye annyi szokás), úgyhogy elejében volt, hogy kétféleképpen is kipróbáltam egy-egy kaja elkészítését: az én variációmban és a páromékéban. Aztán ami mindkettőnknek jobban ízlett az maradt, vagy a kettőből alakítottunk ki egy harmadik félét, ha végképp nem egyeztünk. :D

2011. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ne mindig a párod főzzön,hanem kétnaponta te főzz,úgy,ahogy szereted. Lehet,hogy utána a párodnak is jobban ízlik,amit te főzöl,mint a sajátja."

Igen ez igy is mukodott egy idejig, en foztem neki(alitolag izlett), de egy ideje kitalaltta, hogy hetvegen foz 3, 4 fele kajat amit hetkoznap csak atmelegiteni kell, igy gondoskodva arrol, hogy hetkoznap este ne ezzel farasszuk magunkat melo utan.Igy o szobaton otthon van es mire en hazamegyek kesz is van minden.

2011. ápr. 6. 16:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor összeköltöztem a párommal ,én már 28 évesen sokat főztem.

Mégis mondtam neki,hogyha nem ízlik egy étel vagy valami nem jó akkor szóljon nyugodtan,mert ha nem szól,azt fogom hinni,hogy oda van a kajámért..

Egyik nap mondta,hogy "nagyon finom a mákos tésztám..Mondtam,hogy ne szórakozzon,hiszen látja hogy paradicsomos húsgombócot csináltam..Erre a párom..JA!! Akkor nagyon kemény lett a húsgombóc,nem tudja megrágni sem :) Elpoénkodta,de végül is megtudtam,hogy ehetetlenül rossz volt a húsgombócom..Így legközelebb másképp csináltam,és így már ízlett neki..

Szólni kell,és nem lesz gond..

2011. ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!