Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátkozás az exemmel - vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátkozás az exemmel - vége legyen?

Figyelt kérdés

21/F vagyok. 1 éve szakítottunk barátnőmmel (ő szakított), és azóta is barátok maradtunk. Se neki, se nekem nincs párom azóta. Szóval szoktunk havonta párszor találkozni, és tök jókat beszélgetünk, a barátsággal minden rendben. Csakhogy főleg újabban én szeretnék többet is, de úgy látom, arra nincs sok esély, hogy viszonozza.


1 éve folyamatosan próbálkozom másik lányt találni, de valahogy nem megy... nem tudok senkibe se beleszeretni. Pedig nagyon sokszor megpróbáltam. És mostanában jöttem rá, hogy lehet hogy azért, mert még a szívem mélyén mindig őt szeretem, és amíg nem zárom le, addig nem tudok továbblépni.


Viszont az a helyzet, hogy közben tök jó barátok vagyunk, jól érezzük magunkat egymás társaságában, és biztos nagyon megviselné, ha most én "szakítanék", méghozzá végleg teljesen, és örökre elvesztene. Nem szeretném elveszíteni egyik legjobb barátomat, mert nincs sok, és neki se, de lehet, hogy nincs más megoldás...

Szóval szerintetek mit tegyek? És ha úgy döntök, hogy továbblépnék, ezt hogy mondjam meg neki?


2011. márc. 30. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer próbáld meg újra kezdeni ha meg nem akkor szakíts.
2011. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jóba vagytok mindenképp beszéld ezt meg vele. Talán ő is átlátja, hogy mik voltak a hibák. Hidd el, az nem kerül semmibe se és legalább te is tisztán fogsz látni. Ha meg ez nem megy, finoman közelíts felé. 24/L
2011. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köztünk sose volt gond, nem azért szakított, mert bárki is hibázott volna. Sose vesztünk össze. Viszont elég éretlen volt a dologhoz, nagyon félt, és túl sok volt neki egy komoly kapcsolat. Pedig én semmit nem erőltettem, de ő még arra sem volt hajlandó, hogy ellátogasson egyszer hozzánk. Na mindegy, ez annyira bonyolult, hogy ő sem igazán értette, én még annyira se.


Szóval azt állítja, mindenképp olyan fiút akar mint én, és ez volt eddigi legjobb kapcsolata, és szívesen megpróbálná újra. Ez eddig jól hangzik, de a gond az, hogy "csak még nem most". Tehát előbb inkább összejönne valaki mással, nehogy újra ugyanaz történjen köztünk, és szakítanunk kelljen. Tehát előbb keres valaki mást, utána esetleg megpróbálhatnánk. Hát így áll a helyzet. Szerintem elég esélytelen, de mondjátok el, mit gondoltok.

2011. márc. 30. 21:46
 4/7 modian ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, csak nekem még friss a szakítás...


A mostani fejemmel, én azt mondanám neki, hogy most, vagy soha. Szóval ha mást választ, mikor én itt vagyok neki és jelzem is, hogy akarom, akkor többet hozzám nem kell jönnie.


Persze könnyű ezt mondani így láttatlanban, tudom. Ha mással nem kavar, akkor idővel elcsavarhatod a fejét szerintem, de ahhoz a csajnak is olyannak kell lennie, hogy nehogy az legyen a vége, hogy próbálkozol még 1 évig mondjuk és aztán meg lelép mással... Te ismered.

2011. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha mással nem kavar, akkor idővel elcsavarhatod a fejét szerintem" - na ezt reméltem én is, de attól tartok, hogy én már "csak barát" vagyok neki.

Közben randizott már mással, de nem jött össze senkivel. Úgyhogy egyértelműen mást keres, ezért érzem esélytelennek a dolgot.


Amúgy nem lenne önző dolog felőlem megszakítani egy barátságot, amit ő szeretne? Csak mert én úgy érzem hogy így nem tudok továbblépni?

Tehát azért hogy nekem jobb legyen, tegyek neki rosszat?

2011. márc. 31. 01:04
 6/7 modian ***** válasza:
De azt is vedd figyelembe, hogy azzal, hogy elhagyott ő rosszat tett veled azért, hogy neki jobb legyen. Ő már megtette, akkor te is megteheted, nem???
2011. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma megtettem, megmondtan neki, hogy többet ne találkozzunk. Tiszta volt, hogy nem akar velem járni, így hát jobb híján ezt a döntést hoztam.

Most fáj, és neki is, de azt remélem, idővel elmúlik, és hosszú távon jobb lesz. Az élet megy tovább.

2011. ápr. 19. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!